Відмінності між версіями «МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ(ГОТИ)»
(Baidak Nataha) |
|||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | [[Файл: | + | [[Файл:images.jpeg]] |
Готи | Готи | ||
У самому кінці 70-х панк-хвиля в Англії стала затихати, панк, як стиль, став видозмінюватися, що викликало зміни і в аудиторії. Тоді й виник пост-панк, спочатку декадентське музична течія, яка не ставило перед собою жодних завдань і цілей, просто частина панк-груп змінила своє звучання на більш депресивний та імідж на більш декадентський, і таким чином сформувала готичну пост-панк хвилю. Аудиторія не відставала від своїх кумирів у плані іміджу і загальну естетику цього періоду можна описати як «темний панк». «Темні панки», попередники сучасних готовий, були близькі за ідеологією до своїх прямих предтеча - панкам, тільки тотальний нігілізм панків був дещо пом'якшений і набув більш декадентські риси. На прямий зв'язок вказує хоча б те, що до цих пір використовується девіз готовий "Goth's Undead" безпосередньо перегукується з девізом панків "Punks Not Dead". Імідж готовий також виник шляхом трансформації панковского іміджу - на головах залишилися ірокези (виголені скроні до цих пір - відмітна ознака готовий), тільки ірокези придбали чорний колір і іноді вже не ставилися сторчма, а зачісували на одну сторону (звідси й походить існуюча досі основна зачіска готовий). В одязі теж став домінувати чорний колір. | У самому кінці 70-х панк-хвиля в Англії стала затихати, панк, як стиль, став видозмінюватися, що викликало зміни і в аудиторії. Тоді й виник пост-панк, спочатку декадентське музична течія, яка не ставило перед собою жодних завдань і цілей, просто частина панк-груп змінила своє звучання на більш депресивний та імідж на більш декадентський, і таким чином сформувала готичну пост-панк хвилю. Аудиторія не відставала від своїх кумирів у плані іміджу і загальну естетику цього періоду можна описати як «темний панк». «Темні панки», попередники сучасних готовий, були близькі за ідеологією до своїх прямих предтеча - панкам, тільки тотальний нігілізм панків був дещо пом'якшений і набув більш декадентські риси. На прямий зв'язок вказує хоча б те, що до цих пір використовується девіз готовий "Goth's Undead" безпосередньо перегукується з девізом панків "Punks Not Dead". Імідж готовий також виник шляхом трансформації панковского іміджу - на головах залишилися ірокези (виголені скроні до цих пір - відмітна ознака готовий), тільки ірокези придбали чорний колір і іноді вже не ставилися сторчма, а зачісували на одну сторону (звідси й походить існуюча досі основна зачіска готовий). В одязі теж став домінувати чорний колір. |
Версія за 14:59, 18 квітня 2013
Готи У самому кінці 70-х панк-хвиля в Англії стала затихати, панк, як стиль, став видозмінюватися, що викликало зміни і в аудиторії. Тоді й виник пост-панк, спочатку декадентське музична течія, яка не ставило перед собою жодних завдань і цілей, просто частина панк-груп змінила своє звучання на більш депресивний та імідж на більш декадентський, і таким чином сформувала готичну пост-панк хвилю. Аудиторія не відставала від своїх кумирів у плані іміджу і загальну естетику цього періоду можна описати як «темний панк». «Темні панки», попередники сучасних готовий, були близькі за ідеологією до своїх прямих предтеча - панкам, тільки тотальний нігілізм панків був дещо пом'якшений і набув більш декадентські риси. На прямий зв'язок вказує хоча б те, що до цих пір використовується девіз готовий "Goth's Undead" безпосередньо перегукується з девізом панків "Punks Not Dead". Імідж готовий також виник шляхом трансформації панковского іміджу - на головах залишилися ірокези (виголені скроні до цих пір - відмітна ознака готовий), тільки ірокези придбали чорний колір і іноді вже не ставилися сторчма, а зачісували на одну сторону (звідси й походить існуюча досі основна зачіска готовий). В одязі теж став домінувати чорний колір. Точкою відліку історії готичної субкультури вважається 1979 рік, а точніше вихід в цьому році синглу пост-панківської команди Bauhaus "Bela Lugosi's Dead", який пролунав у фільмі «The Hunger». З середини 80-х піднімається друга хвиля gothic груп - «The Shroud», «Rosetta Stone», «London After Midnight», «Mephisto Walz», «Corpus Delicti», і з'являється спільнота людей, що називають себе готами, формуються основні уявлення про gothic культурі, поняття про готичний світогляді. Утворене співтовариство готовий починає проявляти інтерес до світового "готичного" спадщини - художньої готичної літературі, «похмурого» мистецтву в самому широкому діапазоні.
Готичне світогляд У цілому готи характеризують свій світогляд як «романтично-депресивний погляд на життя». Еталонному образу гота притаманні: замкнутість, «часті депресії», меланхолія, підвищена ранимість, мізантропія, естетство, містицизм, неприйняття стереотипів поведінки та стандартів зовнішнього вигляду. Також характерною рисою більшості готовий є сприйняття смерті як фетиша. У контексті готичної культури часто вживається слово «танатофілія». Самі готи дають йому наступне тлумачення: «цей термін (танатофілія) слід розглядати як прагнення індивіда до використання практик і сюжетів, пов'язаних зі смертю і вмиранням, а саме відвідування кладовищ і руїн, запозичення деяких елементів декадентської естетики, гри на вампірів (не мертвих і не живих). У вихідному значенні «танатос» не є прагнення до смерті або прагнення померти, але швидше за можливість, потенція руйнувати, інстинкт смерті більш розвинений у чоловіків, ніж у жінок, тісно пов'язаний з поняттям «ерос». Характерними рисами готів є прагнення до артистичності та самовираження (що виявляється у роботі над власним зовнішнім виглядом, в заняттях мистецтвом).
Зовнішній вигляд, символіка та атрибутика У цілому можна сказати, що по більшій частині готи носять чорний одяг, фарбують нігті, волосся і губи в чорний колір і підводять очі. Хоча цей опис підходить не до всіх готів, але більша частина виглядає саме так. Різноманітністю в зовнішньому вигляді готи зобов'язані в першу чергу вже згаданому прагненню до артистизму і самовираження. «Готичний імідж» досить різноманітний. Далі наводиться опис основних елементів, з яких він створюється. Корсети - бувають двох видів: близькі з вигляду до корсетам минулих часів (виготовляються з оксамиту, парчі, можуть бути різних кольорів) і корсети, близькі до естетики садомазохізму (створюються з використанням сучасних матеріалів - латексу, вінілу і шкіри, переважно чорний колір). В естетиці кіберготов іноді використовуються корсети з флюоресцентного пластику. Часто виготовляються на замовлення або купуються в спеціальних готичних магазинах. Сукні, спідниці - найрізноманітніші, часто створені за мотивами "історичного" костюма - з використанням мережив, мереживних або кольорових вставок в ліф, іноді використовуються подвійні спідниці. Виготовляються переважно з оксамиту, шовку, парчі, шифону, гіпюру. Кольори різні, але домінують чорний, бордовий, фіолетовий. Іноді сукні робляться із сучасних матеріалів: латексу, вінілу, можуть бути як короткими, так і довгими, в основному вузькі, іноді низ спідниці і верх сукні можуть бути облямовані штучним хутром або пір'ям, переважно чорного кольору, часто в декоративних цілях прикрашаються ланцюжками, пряжками , кільцями. Іноді спідниці носять і особи чоловічої статі. Рукави і виріз кофт і топів часто прикрашаються мереживами. Крім стилізованих під старовину виготовляються кофти з сучасним дизайном - з розрізами на рукавах, різноманітними шнурівками (рукави, спина, ліф), з використанням кілець, ланцюжків. Топи зустрічаються як оксамитові, так і латексні, вінілові. Домінуючі кольори - чорний, фіолетовий, також прикрашаються кільцями, ланцюжками, шнурівками, пряжками. Поширений вид готичної одягу - кофти-сітки, ношений обома статями, бувають як з рукавами, так і без, часто зі шнурівкою спереду або на рукавах, переважно з штучних матеріалів, різних типів фактури, зазвичай чорного кольору. Іноді використовуються "хутряні" кофти, штучне хутро, довгий ворс, переважно чорний колір. Хоча бувають і інших, часто екстравагантних кольорів: білий, рожевий, салатовий.
Різновиди субкультури готи MOPEY І PERKY GOTH, Antiquity GOTH По суті це два кардинально протилежних сприйняття готичної культури. Mopey Goths називають представників субкультури, які постійно перебувають у «депресивному» стані, замкнутих і мізантропічно. Багато хто вважає, що Mopey Goths і є 100% готи і саме їхній імідж виражає саму суть субкультури. Perky Goths (часто пишуть PerkyGoff) називають тих, хто відноситься до goth більш "розслаблено", вони люблять тусуватися в клубах (природно, готичних) і проводити час так, як їм подобається, депресія не для них, вони вважають Mopey Goths замкнутими в собі занудами. Під терміном "антикварні готи" (Antiquity має сенс перевести саме як "антикварні", а не як "античні") маються на увазі готи, що віддають в іміджі перевагу стилю певних історичних епох. Перевага цього стилю віддають найбільш романтизовані представники руху. Часто костюми максимально наближені до костюмів різних епох, часто це - стилізації з використанням того ж чорного кольору. Одяг: • жіноча: корсети, мереживні сукні (часто створені за мотивами суконь Вікторіанської епохи, епохи Ренесансу, і т.д.), плащі, кофти з воланами, довгі мереживні спідниці. Найбільш часто використовувані матеріали - оксамит, парча, шовк, мережива. • чоловіча: камзоли, білі мереживні сорочки (з жабо і оборками на рукавах), панталони, плащі, штани (часто - шкіра або вініл). Найбільш часто використовувані матеріали - оксамит, парча, шовк, мережива. Взуття: гостроносі черевики або чоботи Прикраси: В основному зі срібла (часто є копіями оригінальних середньовічних прикрас) діадеми, кільця, намиста. Вироби з срібла та напівдорогоцінного чорних каменів, іноді вироби з перлів. Зачіска: • жіноча: волосся або зібрані у хвіст чи хитро укладені (у вікторіанському стилі, епохи ренесансу), природних кольорів. • чоловіча: довге волосся або розпущене або зібрані у хвіст, природних кольорів (чорний, білий), іноді виголені скроні й волосся зачесане на один бік. Аксесуари: рукавички, віяла, маленькі дамські сумочки. Грим відсутня. ANDROGYN GOTH Андрогінні готи - виділяються в основному тільки за рахунок зовнішнього вигляду. Велика частина андрогинний готовий виглядає так, що важко зрозуміти, представник якої статі перед нами. Особи чоловічої статі часто носять спідниці (що іноді зустрічається у готів чоловічої статі і в інших стилях), часто тяжіють до «фетиш - естетиці». Одяг: жіноча і чоловіча: спідниці (як довгі, так і короткі), кофти-сітки, різна латексна і вінілова одяг - штани, топи, бандажі, корсети.
Взуття: військова взуття або «фетиш-взуття» (високі підбори, черевики з застібками). Прикраси: срібні прикраси, кулони, персні, браслети, ланцюжки, сережки, «анкха». Зачіска - жіноча і чоловіча: різна, але здебільшого "безстатева", частіше за все довге пряме волосся або "вибух на макаронній фабриці". Аксесуари: з області «фетиш естетики» - шиповані нашийники, бандажі. Грим: обведені очі, губи; все спрямовано на те, щоб приховати статеву приналежність CYBERGOTH, DARKWAVE Готи, що тяжіють до кіберпанк-естетики в дусі Уїльяма Гібсона. Зовні представляють собою «фетиш-готів» з "техногенними" наворотами - у вигляді проводів, ланцюжків і кілець у вигляді шестерень. Одяг - жіноча і чоловіча: вініл, латекс, шкіра, - всі з цих матеріалів, штани, куртки, плащі, топи. Іноді зустрічаються вироби і з більш високотехнологічних матеріалів, кофти-сітки, іноді бандажі і корсети з флюоресцентного пластику, вінілу. Взуття: військового зразка або «фетиш-взуття". Зачіска: жіноча і чоловіча: часто коротка (типу вибух на макаронній фабриці), часто виголені скроні (у поєднанні з короткими або довгими волоссям), іноді на голові виголюють хитрі візерунки. Колір волосся чорний чи неприродний, наприклад фіолетовий, зелений, червоний. Прикраси: срібні або металеві (іноді навіть пластикові) кільця, браслети, ланцюжки з техногенним дизайном. Аксесуари: Не рідкісні шиповані нашийники (або нашийники з "техно" дизайном), важкі браслети на руках. GLITTERGOTH, FAIRYGOTH Напрямок готичної субкультури, представниками якого є в основному особи жіночої статі. Характеризується кітчевих змішанням стилів і квітів. Спочатку так називали дівчат-готів "косівшіх під фей", але поступово цей термін набув дещо інше значення - тепер так називають певний «глем - стиль» (дорогий, розкішний). Одяг: топи та спідниці різних, здебільшого не характерних для готів кольорів (часто рожевого, салатного, і т.д.), різнокольорові колготки. Взуття: черевики армійського зразка, дивною забарвлення (червоні, з розлученнями, з павутинням і т.д.) або «фетиш-взуття» (часто хутряні черевики). Зачіска жіноче: неприродних кольорів (рожевий, зелений, синій, фіолетовий) часто використовуються нейлонові перуки цих квітів. Прикраси: ланцюжки, браслети, фенечки. Аксесуари: крильця фей на плечах. Грим: в дусі 60-х - підведені очі з високими бровнимі дугами, губи фарбуються в яскраві кольори, нігті теж можуть бути різних кольорів. GYPSYGOTH, HIPPIEGOTH Для представників цієї течії характерна одяг мішкуватого виду та складної конструкції, тканини різних кольорів (наприклад, оксамит темно-зеленого, темно-червоного і синього кольору), безліч різних прикрас, амулетів. Одяг: • жіноча: Плаття складної конструкції, мішкуваті кофти, блузки, рідко чорного кольору, але зазвичай темних відтінків різних кольорів. • чоловіча: Сорочки з широкими рукавами, вільні штани. Взуття: гостроносі черевики. Зачіска жіноча і чоловіча: вільно спадаючі волосся природного кольору, іноді у волосся вплітаються стрічки. Прикраси: частіше дерев'яні або камені. Характерні прикраси з магічними символами (знаками рун). Аксесуари: аналогічні аксесуарам, використовуваним хіпі. Грим: Характерні особливості відсутні.
FETISHGOTH (садомазо-готи) У їх середовищі прийнято «фетиш - естетика», відповідна естетиці садомазохізму. В одязі використовуються штучні матеріали - латекс, вініл, штучна шкіра, рідше натуральна шкіра. Весь одяг щільно обтягує, іноді використовуються кофти-сітки, тільки чорний колір. Загальний зовнішній вид характерний для відвідувачів фетиш клубів. Одяг - чоловічий та жіночий: корсети, вінілові / латексні топи, кофти-сітки, вінілові спідниці (часто короткі або довгі вузькі), обтягуючі штани, латексні або вінілові комбінезони. Взуття: «фетиш взуття», військова взуття. Зачіска: • жіноча: прямі або зібрані у хвіст волосся, часто волосся збираються в «ponytail» (хвіст на маківці), часто виголені скроні. • чоловіча: виголені скроні, іноді короткі волосся. Прикраси: мінімум срібних або металевих прикрас (кільця, браслети, ланцюжки). Аксесуари: Все з області «фетиш естетики», нашийники, бандажі, наручники, ланцюги. Грим: чорні губи, підведені очі, чорні нігті. PUNK GOTH, POST-PUNK, DARK PUNKS Самий старий готичний стиль. Ірокези, англійські шпильки, рвані джинси, шкіряні куртки / жилети - все це тут, відрізняються від панків тільки більш витонченим і похмурим виглядом. Здебільшого це прихильники ранніх готичних груп. Одяг - жіноча і чоловіча: джинси, рвані колготки, шкіряні / джинсові куртки / жилети, рвані майки, часто кілька рваних колгот, кофт, футболок, надягнутих один на одного. Взуття: військова взуття. Зачіска - жіноча і чоловіча: ірокези, в крайньому випадку, виголені під ірокез віскі, зібрані у хвіст іноді зачіска виду "вибух на макаронній фабриці". Часто зустрічаються волосся неприродних кольорів (червоні, темно зелений, бордовий, синій). Прикраси: металеві ланцюги, браслети, кільця, найчастіше грубі. Аксесуари: шпильки в якості пірсингу, нашийники, шиповані браслети, рукавички без пальців. Грим: якщо і є, то лише груба обведення очей, нафарбовані губи. WESTERN GOTH Складно уявити зв'язок між вестернами та готичної естетикою, однак вона існує в особі групи «Fields of the Nephilim» - їх вид на обкладинках і в кліпах і породив цей дивний стиль - так виглядають здебільшого фени «Fields of the Nephilim». Одяг - жіноча і чоловіча: "ковбойські" шкіряні штани з бахромою або джинси, шкіряні жилети / куртки, часто футболки Fields of the Nephilim, широкополі капелюхи. Взуття: високі або низькі чоппери (козаки). Зачіска - жіноча і чоловіча: довге волосся природних кольорів розпущене або зібрані у хвіст. Прикраси: багато різних фенечек, здебільшого срібло, метал, шкіряні браслети. Аксесуари: хлист і револьвер, широкополі капелюхи. Грим: по більшій частині не використовується. TRIBAL GOTH Вид готовий близьких до modern primitives («модерністський примітивізм») естетиці. Рясний пірсинг, в tribal стилі (кільця в ніс, проколоті губи), одяг використовується різноманітна, часто це кофти сітки або щось із «фетиш» - області. Одяг: жіноча і чоловіча: немає певної. Взуття: зазвичай військові черевики. Зачіска: жіноча і чоловіча: найчастіше виголені скроні, зустрічаються волосся неприродних кольорів. Прикраси: велика кількість важких металевих або срібних ланцюгів (на шиї, руках). Аксесуари: рясний пірсинг, шрами, тату, клейма. Грим: присутній не завжди, але якщо є, то зазвичай грубий. VAMPIRE GOTH Готи, що тяжіють до «вампірської» естетику. Вони вважають себе вампірами, часто нарощують або імплантують собі довгі ікла, іноді користуються зубними протезами з іклами, в одязі віддають романтичний стиль. Одяг: • жіноча: корсети, мереживні сукні (часто копії суконь вікторіанської епохи, епохи Ренесансу і т.д.), плащі, кофти з воланами, довгі мереживні спідниці. Найбільш часто використовуваний матеріал - оксамит. Домінуючі кольори криваво червоний і чорний. • чоловіча: камзоли, білі мереживні сорочки (з жабо і оборками на рукавах), панталони, плащі, штани (часто шкіра або вініл). Найбільш часто використовуваний матеріал - оксамит. Домінуючий колір - чорний. Взуття: «готичні» гостроносі черевики або чоботи. Прикраси: іноді використовуються нашийники. Як не дивно, часто зустрічаються срібні прикраси. «Анкх» обов'язкові. Зачіска: • жіноча: довге волосся розпущене або зібрані у хвіст часто зі складною укладанням природних кольорів. • чоловіча: довге волосся - розбещені або зібрані у хвіст, природних кольорів, іноді виголені скроні й волосся зачесане на бік. Аксесуари: ікла, довгі накладні нігті. Часто кольорові контактні лінзи (жовті, червоні, зелені або білі), іноді з котячої формою зіниці. Грим: здебільшого мінімальний - спрямований на підкреслення рис обличчя. Всі перераховані вище течії в готичної субкультури виділяються досить умовні, дуже часто зустрічаються готи, які не підпадають під згадані опису, але при цьому велика частина готовий все ж вписується в цю класифікацію. Зараз найбільш поширені Antiquity Goths, Fetish Goth, Punk Goth і Vampire Goth. Інші типи теж присутні, але в менш помітних кількостях. Примітка: Як самостійні течії на Заході з'явилися gay-готи і садомазо-готи. --Baidak Nataha 21:30, 9 березня 2013 (EET)