Відмінності між версіями «Довідник по TeX. Клас article»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Класові опції)
(Класові опції)
Рядок 6: Рядок 6:
 
виходячи за колонку.
 
виходячи за колонку.
 
===Класові опції===
 
===Класові опції===
{|
+
{|border=1
  
 
|-
 
|-

Версія за 07:27, 28 листопада 2012

Документ класс {article}

По ідеї, статті слід було набирати в article. У цьому класі визначені команди групування аж до section (розділ). Одним з бажаних елементів оформлення є передмова (оточення abstract). Наприклад якщо першим рядком документу буде команда \documentclass{article}, то ми отримаємо статтю. Тобто документ буде зверстано на одну сторону в одну колонку шрифтом в 10пт. Якщо захочемо зверстати у дві колонки і шрифтом 12пт, то достатньо написати \documentclass[12pt,twocolumn]{article}. Якщо ж ми захочемо перетворити статтю в книгу і відповідно зверстати текст на дві сторони, то потрібно змінити ім'я класу article на book. От і все. Даний підхід насправді є дуже важливим.

Наприклад якщо ви пишете статтю для журналу, то вам абсолютно не потрібно думати про шрифти, поля та інші параметри оформлення. Видавництва таких журналів мають вже готові файли з описом класу документу, тому підігнати надісланий текст під задані правила оформлення є справа декількох хвилин.

Клас статтi (стаття) найкраще підходить для коротких текстів, але може задовольнити більшість інших потреб. Він найбільш універсальний,для технічного звіту.У цьому класі визначені команди секціонування аж до розділу (розділ). Одним з бажаних елементів оформлення є передмова (оточенна анотація).Для класу article можна вказати класову опцію twocolumn. Вона означає, що набір тексту буде проводитися у дві колонки. Так як абзаци при цьому будуть виходит досить вузькі, розумно при користуванні цією опцією заодно збільшити параметр \ tolerance, інакше буде виходити багато рядків, виходячи за колонку.

Класові опції

10pt, 11pt, 12pt Встановлює розмір основного шрифту в документі. Якщо параметр не зазначений, передбачається, 10pt.
a4paper, letterpaper,... Визначає розмір паперу.
fleqn нумерація Формули здійснюється по правому краю.
leqno нумерація Формули здійснюється по лівому краю.
titlepage, notitlepage Вказує, чи буде нова сторінка почата після заголовка документа чи ні.
onecolumn, twocolumn доручає LaTeX набирати документ в один стовпець або двох стовпців.
twoside, oneside односторонній і двусторонній набір
landscape Альбомна орієнтація сторінки.