Відмінності між версіями «Конспект уроку №9 Махаліної Альони.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 19: Рядок 19:
 
   
 
   
 
Рис.1
 
Рис.1
Наприклад, алгоритм обчислення значення функції
 
  
 
+
Наприклад, алгоритм обчислення значення функції можна представити у такому вигляді, як на рис.2  
Можна представити у такому вигляді, як на рис.2  
+
 
[[Image:851.jpg]]
 
[[Image:851.jpg]]
  
Рядок 33: Рядок 31:
  
 
   
 
   
                                                      Рис.3
+
Рис.3
 
'''Приклад 1.'''
 
'''Приклад 1.'''
  
 
Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник).
 
Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник).
 
Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення  n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором.
 
Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення  n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором.
If n=0 then
+
If n=0 then
 
Обчислення площі трикутника
 
Обчислення площі трикутника
 
Else
 
Else
Рядок 79: Рядок 77:
  
 
1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник.
 
1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник.
 +
 
2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13.
 
2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13.
 +
 
3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел.
 
3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел.

Версія за 11:47, 17 грудня 2008

Конспект уроку Тема: Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування.

Мета: Навчити учнів використовувати вказівку розгалуження .

Тип уроку: практична робота.

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань.

1.Що таке цикл? 2. Які ви знаєте цикли? 3. Для чого використовуються цикли? 2.Повідомлення нового матеріалу. Розгалуження , яке також називається «якщо-то-інакше», означає вибір одного з двох варіантів залежно від значення певного логічного виразу (рис.1).

430.jpg

Рис.1

Наприклад, алгоритм обчислення значення функції можна представити у такому вигляді, як на рис.2 851.jpg


Рис.2

Може виявитися, що при одному зі значень логічного виразу не потрібно виконувати жодних дій. У цьому випадку структура розгалуження називається «якщо-то» і може бути представлена у вигляді, що на рис.3. Така структура використовується в тих випадках, коли необхідність виконання дій залежить від певних умов. Наприклад, виконувати сортування послідовності з n елементів має сенс лише тоді, коли в ній більше, ніж один елемент(рис.3). 391.jpg


Рис.3 Приклад 1.

Обчислити площу фігури (трикутник і прямокутник). Нехай певна ціла змінна n відповідає за вибір. Припустимо, значення n=0 відповідає трикутнику, а значення n=1 –прямокутнику. Щоб обчислити необхідну площу, можна скористатися умовним оператором. If n=0 then Обчислення площі трикутника Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника Else Writeln {‘Результат не визначений’}; Додамо до набору фігур трапецію з відповідним значенням n=2. Умовний оператор «поглиблюється»: If n=0 then Обчислення площі трикутника

Else If n=1 then Обчислення площі прямокутника

Else if n=2 then else Writeln {‘Результат не визначений’};

Приклад 2. Соціологічне опитування ( заповнення анкети ), в якій задається питання про клас транспортних засобів, якими ви маєте право керувати. Але спочатку потрібно запитати – чи мають опитувані водійські права? PROGRAM IF THEN ELSE; {FATHER.PAS-TP 7.0} Var Priviledge,class_C,Bicycle:byte; BEGIN Write(‘Чи є у вас водійські права (0-ні\1-так)?-’); Readln(Priviledge); If Priviledge =1 Then BEGIN Write(‘Клас С (0-ні\1-так)?’); Readln(Class_C); END ELSE BEGIN Write(‘Чи є у вас велосипед (0-ні\1-так)’); Readln(Bicycle); END; END.

3. Домашнє завдання.

1. Чи можна побудувати за цифрами натурального трьох значного числа трикутник.

2. Обрахувати суму та кількість натуральних чисел з проміжку від 1 до 300, які націло діляться на 13.

3.Визначити чи є серед трьох чисел а, в, с хоча б одна пара рівних між собою чисел.