Відмінності між версіями «Створення текстових файлів пере­направленням.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 23: Рядок 23:
 
[[Файл:Linux_1.png]]
 
[[Файл:Linux_1.png]]
  
[[Файл:Linux_1.png]]
+
[[Файл:Linux_2.png]]
  
[[Файл:Linux_1.png]]
+
[[Файл:Linux_3.png]]
  
 
= Додаткова література: =
 
= Додаткова література: =

Версія за 07:15, 26 квітня 2012

Відомості

Майже всі операційні системи мають механізм перенаправлення вводу / виводу, і в Linux цей "механізм" теж є. В терміналі ми можемо виводити текстові дані за допомогою команди cat, вміст якого відображається в терміналі. Також є команда Ls яка виводить вміст каталогу в вікно терміналу. Всі команди які виводять якусь інформацію через термінал, ми можемо перенаправляти в текстовий файл.

Як перенаправляти:

Після команди, вписуємо символи, а потім шлях куди потрібно зберегти інформацію.

Символи:

Символ ">" використовується для перенаправлення інформації у файл, якщо вказати одинакове імя файлу то він буде перезаписаний. Натискання Ctrl + D зупинить перенаправлення і перериває виконання команди cat.

Символ "<" використовується для перепризначення стандартного вводу команди. Наприклад, при виконанні команди ~$ cat < file як стандартне введення буде використаний файл file, а не клавіатура.

Символ ">>" використовується для конкантинації файлу стандартного виводу команди. Наприклад, на відміну від випадку з символом ">", виконання команди ~$ cat >> newfile. Не перезапише файл у разі його існування, а додасть дані в його кінець.

Символ "|" використовується для перенаправлення стандартного виводу однієї програми на стандартний ввід іншої. Наприклад, ps-ax | grep httpd.

Приклад:

   ~$ cat inp > ~/out - інформацію яку відкриє команда cat, буде направленна в домашній каталог, файла з ім'ям out

Linux 1.png

Linux 2.png

Файл:Linux 3.png

Додаткова література:

Linux

cat

ls