Відмінності між версіями «Порівняння процесорів»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м
м
Рядок 5: Рядок 5:
 
'''RISC-процесори'''
 
'''RISC-процесори'''
  
  Reduced instruction set computer — обчислення із спрощеним набором команд (у літературі слово «reduced» незрідка помилково переводять<br> як «скорочений»). Архітектура процесорів, побудована на основі спрощеного набору команд,<br> характеризується наявністю команд фіксованої довжини, великої кількості регістрів, операцій типа регістр-регістр,<br> а також відсутністю непрямої адресації. Концепція RISC розроблена Джоном Коком (John Cocke) з IBM Research, назва придумана Девідом Паттерсоном.
+
  Reduced instruction set computer — обчислення із спрощеним набором команд (у літературі слово «reduced» незрідка помилково переводять<br> як «скорочений»). Архітектура процесорів, побудована на основі спрощеного набору команд,<br> характеризується наявністю команд фіксованої довжини, великої кількості регістрів, операцій типа регістр-регістр,<br> а також відсутністю непрямої адресації. Концепція RISC розроблена Джоном Коком (John Cocke)<br> з IBM Research, назва придумана Девідом Паттерсоном.
  
 
'''MISC-процесори '''  
 
'''MISC-процесори '''  
Рядок 13: Рядок 13:
 
'''VLIW-процесори'''
 
'''VLIW-процесори'''
  
  Very long instruction word — наддовге командне слово. Архітектура процесорів з явно вираженим паралелізмом обчислень, закладеним в систему команд процесора. Є основою для архітектури EPIC. Ключовою відмінністю від суперскалярних CISC-процесорів є те, що для них завантаженням виконавчих пристроїв займається частина процесора (планувальник), на що відводиться досить малий час, тоді як завантаженням обчислювальних пристроїв для VLIW-процесора займається компілятор, на що відводиться істотно більше часу (якість завантаження і, відповідно, продуктивність теоретично мають бути вище). Прикладом VLIW-процесора є Intel Itanium.
+
  Very long instruction word — наддовге командне слово. Архітектура процесорів з явно вираженим паралелізмом обчислень,<br> закладеним в систему команд процесора. Є основою для архітектури EPIC. Ключовою відмінністю від суперскалярних CISC-процесорів є те,<br> що для них завантаженням виконавчих пристроїв займається частина процесора (планувальник), на що відводиться досить малий час,<br> тоді як завантаженням обчислювальних пристроїв для VLIW-процесора займається компілятор, <br>на що відводиться істотно більше часу (якість завантаження і, відповідно, продуктивність теоретично мають бути вище). <br>Прикладом VLIW-процесора є Intel Itanium.

Версія за 08:27, 17 січня 2012

CISC-процесори

Complex instruction set computer — обчислення із складним набором команд. Процесорна архітектура, заснована на ускладненому наборі команд. Типовими представниками CISC є мікропроцесори сімейства x86 (хоча вже багато років ці процесори є CISC лише по зовнішній системі команд: на початку процесу виконання складні команди розбиваються на простіші мікрооперації (МОП’и), що виконуються RISC-ядром).

RISC-процесори

Reduced instruction set computer — обчислення із спрощеним набором команд (у літературі слово «reduced» незрідка помилково переводять
як «скорочений»). Архітектура процесорів, побудована на основі спрощеного набору команд,
характеризується наявністю команд фіксованої довжини, великої кількості регістрів, операцій типа регістр-регістр,
а також відсутністю непрямої адресації. Концепція RISC розроблена Джоном Коком (John Cocke)
з IBM Research, назва придумана Девідом Паттерсоном.

MISC-процесори

Minimum instruction set computer — обчислення з мінімальним набором команд. Подальший розвиток ідей команди Чака Мура,
який вважає, що принцип простоти, початковий для RISC-процесорів, дуже швидко відійшов на задній план.
У запалі боротьби за максимальну швидкодію, RISC наздогнав і перегнав багато CISC процесори по складності.
Архітектура MISC будується на стековій обчислювальній моделі з обмеженим числом команд (приблизно 20-30 команд).

VLIW-процесори

Very long instruction word — наддовге командне слово. Архітектура процесорів з явно вираженим паралелізмом обчислень,
закладеним в систему команд процесора. Є основою для архітектури EPIC. Ключовою відмінністю від суперскалярних CISC-процесорів є те,
що для них завантаженням виконавчих пристроїв займається частина процесора (планувальник), на що відводиться досить малий час,
тоді як завантаженням обчислювальних пристроїв для VLIW-процесора займається компілятор,
на що відводиться істотно більше часу (якість завантаження і, відповідно, продуктивність теоретично мають бути вище).
Прикладом VLIW-процесора є Intel Itanium.