Відмінності між версіями «RAID»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 17: Рядок 17:
  
  
RAID рівня 4
+
'''RAID рівня 4'''
 
Технології незалежного доступу. Кожен диск функціонує незалежно, різні запити можуть бути оброблені незалежно.
 
Технології незалежного доступу. Кожен диск функціонує незалежно, різні запити можуть бути оброблені незалежно.
  
RAID рівня 5
+
'''RAID рівня 5'''
 
Розподілена парність з чергованими блоками. Порівняно з RAID 4 зменшується р кількість операцій читання та запи для одного блоку (смуги) даних.  
 
Розподілена парність з чергованими блоками. Порівняно з RAID 4 зменшується р кількість операцій читання та запи для одного блоку (смуги) даних.  
  
RAID рівня 6
+
'''RAID рівня 6'''
 
f і g– різні алгоритми знаходження парності
 
f і g– різні алгоритми знаходження парності

Версія за 10:09, 9 січня 2012

RAID (англ. redundant array of independent disks) — надлишковий масив незалежних дисків. Цей набір дискових пристроїв, що працюють разом, щоб підвищити швидкість і надійність системи вводу/виводу, називається дисковим масивом. Цим управляє спеціальний RAID-контролер (контролер масиву), який забезпечує функції розміщення даних по масиву; а для решти всієї системи дозволяє представляти весь масив як один логічний пристрій вводу/виводу. За рахунок паралельного виконання операцій читання і запису на кількох дисках, масив забезпечує підвищену швидкість обмінів в порівнянні з одним великим диском.

Масиви також можуть забезпечувати надмірне зберігання даних, з тим, щоб дані не були втрачені у разі виходу з ладу одного з дисків. Залежно від рівня RAID, проводиться або дзеркалювання або розподіл даних по дисках.

Каліфорнійський університет в Берклі представив наступні рівні RAID, вони були прийняті як стандарт де-факто. Кожен з чотирьох основних рівнів RAID використовує унікальний метод запису даних на диски, і тому всі рівні забезпечують різні переваги. Рівні RAID 1,3 і 5 забезпечують дзеркалювання або зберігання бітів парності; і тому дозволяють відновити інформацію у разі збою одного з дисків.

Рівні RAID:

RAID рівня 0 - може містити довільну кількість дисків більше двох. Дані записуються блоками по черзі на кожен диск, таким чином можна одночасно проводити стільки операцій читання/запису скільки є дисків, відповідно, у стільки ж разів зростає сумарна швидкість цих операції. Як і в JBOD розмір дорівнює сумі розмірів учасникі, надлишковості теж немає, зате є приріст у швидкості.

RAID рівня 1 - Кожен блок даних записується на всі диски. Теж може містити довільну кількість дисків (два і більше). Зберігає інформацію при виході з ладу всіх дисків крім одного. Розмір масива дорівнює розміру одного диска-учасника, швидкість запису відповідає швидкості запису на найповільніший з дисків-учасників, зате швидкість читання може бути така ж як і в RAID-0 а деколи і більша (хоча особливо ліниві виробники цей ефект не використовують), це досягається за рахунок того, що різні блоки, як і в RAID-0 можна одночасно зчитувати з різних дисків, але якщо у RAID-0 цей фокус проходив лише при лінійному читанні, то в RAID-1 це працює при будь-яких умовах, адже на кожному диску є будь-який потрібний блок.

RAID рівня 2, 3 існують, але тепер вже лише в теорії, оскільки в них, як і в RAID-5 обчислювалася контрольна сума, але під її збереження виділявся окремий диск, що призводило до його надактивного використання і швидкого виходу з ладу, що миттєво перетворювало їх на ненадійний RAID-0.


RAID рівня 4 Технології незалежного доступу. Кожен диск функціонує незалежно, різні запити можуть бути оброблені незалежно.

RAID рівня 5 Розподілена парність з чергованими блоками. Порівняно з RAID 4 зменшується р кількість операцій читання та запи для одного блоку (смуги) даних.

RAID рівня 6 f і g– різні алгоритми знаходження парності