Відмінності між версіями «SNMP»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «{{subst:Шаблон:Портфоліо проекту}}»)
Рядок 1: Рядок 1:
'''SNMP''' (англ. Simple Network Management Protocol — простий протокол керування мережею) — це протокол керування мережами зв'язку на основі архітектури [[TCP/IP]].
 
  
==Історія створення SNMP==
 
  
Однією з найперших ініціатив з управління мережами була ініціатива ISO Open Systems Interconnection (OSI). Відповідні групи з стандартизації інфраструктури управління OSI (OSI Management Framework) були створені в 1981 році.
+
== Автор проекту ==
  
До кінця 1980-х років мережа Інтернет стала досить великою і вимагала стандартів управління. Однак група ISO OSI була далека від завершення робіт над сімейством стандартів. Тому в 1987 році спільнотою IETF було прийнято рішення тимчасово створити набір спрощених стандартів управління в Інтернеті на основі напрацювань ISO OSI. Дані стандарти отримали назву Simple Network Management Protocol (SNMP). Надалі передбачалося перейти на стандарти ISO у міру їх готовності. Таким чином, багато ідей SNMP були взяті зі стандартів ISO:
+
== Назва проекту ==
  
*Концепція «менеджер-агент»;
 
  
*Ідея баз керуючої інформації (Management Information Bases, MIBs);
+
== Предмет, клас ==
  
*Використання синтаксису Abstract Syntax Notation One (ASN.1);
 
  
*Частина термінології;
+
== Коротка анотація проекту ==
 +
  
Іншими проектом стандарту, на базі якого почалася розробка SNMP, був проект простого протоколу моніторингу шлюзів (Simple Gateway Monitoring Protocol, SGMP) співтовариства IETF.
+
== Спрямовуючі запитання ==
  
Надалі в рамках ISO OSI було запропоновано багато нових ідей, зокрема, об'єктно-орієнтований підхід. Однак ці ідеї вже не ввійшли в стандарти SNMP. Один час IETF продовжувала CMIP over TCP (CMOT), яка передбачала використання загального протоколу керуючої інформації (Common Management Information Protocol, CMIP) стека протоколів ISO OSI в стеку IETF TCP / IP. У 1992 році ця ініціатива була припинена у зв'язку з успіхом і поширеністю SNMP.
+
===''Ключове запитання''===
  
Після багатьох засідань IAB (Internet Architecture Board) опублікував у квітні 1988 року епохальний RFC 1052: IAB Recommendations for the Development of Internet Network Management Standards, в якому закликав до якнайшвидшого створення елементів Простого Мережевого Управління (Simple Network Management).
+
===''Тематичні запитання''===
  
Багато ідей, що лежать сьогодні в основі SNMP, були запозичені у попередніх дослідженнях з моніторингу Internet-маршрутизаторів. І вже в серпні 1988 з'явилися три основні документа:
+
===''Змістові запитання''===
 +
 +
== Компетентності, які розвиває навчальний проект ==
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1065 RFC 1065]: Structure and Identification of Management Information for TCP / IP-based internets.
+
== Дидактичні цілі проекту ==
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1066 RFC 1066]: Management Information Base for Network Management of TCP / IP-based internets.
+
==Методичні завдання проекту ==
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1067 RFC 1067]: A Simple Network Management Protocol.
+
==Предметні області ==
  
Згодом ці документи було перевидано і доповнено до визначення наступного покоління SNMP: RFC 1155, 1156 і 1157, які в свою чергу, також піддалися переробкам.
+
1. Список
  
Зрештою, у травні 1991 року була закінчена робота зі створення першої версії протоколу SNMPv1, яка знайшла своє відображення в зведенні таких документів:
+
# ...
 +
# ...
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1155 RFC 1155]: Structure and Identification of Management Information for TCP / IP-based internets (Травень, 1990):
+
2. Карти "Інтеграція предметів у навчальному проекті"
- Визначає структуру керуючої інформації у вигляді глобального дерева.
+
- Являє синтаксис визначення імен змінних управління.
+
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1212 RFC 1212]: Concise MIB Definitions (Березень, 1991)
+
''Карти навчальних проектів, виконані вчителями або обдарованими учнями в [http://bubbl.us/ Вubbl.us], за допомогою [[Freemind]], за допомогою [[графвіз]]а.
- Доповнює RFC 1155 в частині синтаксису визначення імен змінних.
+
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1213 RFC 1213]: Management Information Base for Network Management of TCP / IP-based internets: MIB-II (Березень, 1991):
 
- Містить список більше ста найбільш необхідних змінних, що відповідають за конфігурацію, статус і статистику систем, що входять в TCP / IP мережі.
 
  
*[http://tools.ietf.org/html/rfc1157 RFC 1157]: A Simple Network Management Protocol (SNMP) (Травень, 1990)
+
== Публікація вчителя ==
- Визначає повідомлення, якими обмінюються керуюча станція і об'єкт управління для отримання та оновлення значення змінних.
+
- Визначає trap (alarm)-повідомлення, що посилаються системою при значних змінах у її конфігурації.
+
  
Опублікування цих стандартів стало поштовхом для виробників мережного обладнання, які розгорнули широкі роботи із забезпечення керованості:
+
== Візитна картка проекту ==
  
*всього спектра мережного обладнання - мостів, маршрутизаторів, модемів ...
+
== Презентація вчителя для виявлення уявлень й інтересів учнів ==
  
*широкого кола інтерфейсів - Point-to-Point, DS1, DS3, X.25, Frame Relay, Ethernet, Token Ring, FDDI, та ін.
+
==Самостійні дослідження учнів ==
  
В загальному, стандарти SNMP продовжували розвиватися протягом 1990-х років. Основним напрямком розвитку було вдосконалення питань безпеки. Були розроблені наступні версії SNMP: SNMPv1, SNMPv2, SNMPv2c, SNMPv2u і SNMPv3. Їх обговорення буде продовжено в розділі «Версії SNMP».
+
== Приклад продукту проектної діяльності учнів ==
  
==Задачі==
+
== Матеріали по формуючому й підсумковому оцінюванню ==
  
Сімейство стандартів SNMP створено для вирішення задач обробки помилок і аналізу продуктивності і надійності.
+
== Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності ==
  
'''Обробка помилок'''
+
== Інші документи ==
  
Виявлення, визначення і усунення наслідків збоїв і відмов у роботі мережі. На цьому рівні виконується реєстрація повідомлень про помилки, їх фільтрація, маршрутизація і аналіз на основі деякої кореляційної моделі.
+
 
+
[[Категорія:Банк проектів]]
'''Аналіз продуктивності і надійності'''
+
 
+
Оцінка на основі статистичної інформації таких параметрів, як час реакції системи, пропускна спроможність каналів зв'язку, інтенсивність трафіку в окремих сегментах мережі, імовірність спотворення даних, коефіцієнт готовності служб мережі. Результати такого аналізу дозволяють контролювати угоду про рівень обслуговування (Service Level Agreement, SLA).
+
 
+
Згідно з ідеологією SNMP, управління повинне бути простим, нехай навіть ціною втрати потужності, масштабованості і захищеності. Тому при розробці стандартів SNMP враховувалися наступні умови:
+
 
+
*Повсюдність. Системи під управлінням SNMP можуть бути будь-якими і можуть бути скрізь: від принтерів до мейнфреймів;
+
 
+
*Простота додавання керуючих функцій. Керована система обмежена в функціональності управління, дуже проста і не може контролювати себе. Замість цього всі керовані системи контролює складна керуюча система, функціональність якої можна розширювати;
+
 
+
*Стійкість у критичних ситуаціях. Наприклад, при перевантаженні і проблемах в мережі, тобто при множинних помилках.
+
 
+
==Архітектура==
+
 
+
Архітектуру розподіленої системи можна описати в термінах обробних елементів (або компонентів), що з'єднують елементів (або з'єднувачів) і елементів даних. Перерахуємо складові елементи системи управління SNMP:
+
 
+
1. компоненти:
+
 
+
*агент;
+
 
+
*менеджер;
+
 
+
2. з'єднувачі:
+
 
+
*транспортний протокол;
+
 
+
*Протокольні блоки даних (Protocol Data Units, PDU) і повідомлення SNMP;
+
 
+
3. дані:
+
 
+
*Керуюча інформація MIB;
+
 
+
Опишемо детальніше і проаналізуємо архітектуру SNMP з позиції досягнення поставлених перед SNMP цілей. Для цього використовуємо поняття архітектурного стилю мережевого програмного забезпечення. Архітектурний стиль - це узгоджений набір архітектурних обмежень, накладених на ролі і особливості архітектурних елементів (компонентів, з'єднувачів і даних) і відносин між ними, яка проявляється у будь-якій архітектурі, і яка задовольняє цьому стилю.
+
 
+
[[Засоби моніторингу та аналізу мережі]]
+

Версія за 02:34, 18 грудня 2011


Автор проекту

Назва проекту

Предмет, клас

Коротка анотація проекту

Спрямовуючі запитання

Ключове запитання

Тематичні запитання

Змістові запитання

Компетентності, які розвиває навчальний проект

Дидактичні цілі проекту

Методичні завдання проекту

Предметні області

1. Список

  1. ...
  2. ...

2. Карти "Інтеграція предметів у навчальному проекті"

Карти навчальних проектів, виконані вчителями або обдарованими учнями в Вubbl.us, за допомогою Freemind, за допомогою графвіза.


Публікація вчителя

Візитна картка проекту

Презентація вчителя для виявлення уявлень й інтересів учнів

Самостійні дослідження учнів

Приклад продукту проектної діяльності учнів

Матеріали по формуючому й підсумковому оцінюванню

Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності

Інші документи