Відмінності між версіями «Головні функції дизайнера інтерфейсів»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
[[Uzabil| Юзабіліст]]
 
[[Uzabil| Юзабіліст]]
 +
<nowiki>Вставляйте сюди невідформатований текст.</nowiki>

Версія за 14:57, 13 грудня 2011

І жнець, і швець, та на дудці гравець

Останнім часом помітно зростає увага до якості інтерфейсів розроблюваного ПЗ. Якщо два роки тому серед оголошень про пошук персоналу зустріти вакансію проектувальника інтерфейсів було практично неможливо, то сьогодні подібні оголошення з'являються не рідше ніж два-три рази на місяць. Про зростання інтересу також свідчить і головний юзабіліті-форум рунету. Якщо раніше там спілкувався дуже вузьке коло професіоналів, в основному знають один одного особисто, то тепер все частіше з'являються новачки. У наявності цілком позитивна тенденція, можна говорити про те, що зусилля по популяризації юзабіліті починають приносити перші плоди.
Однак загальна установка на те, що юзабіліті - це добре, не розкриває змісту суті роботи юзабіліста. Роботодавець, не маючи уявлення про те, що і як має робити такий фахівець, розраховує на те, що запрошений на цю посаду співробітник сам розбереться, що і як потрібно робити. Новоспечений юзабіліст, часто прийшов з середовища програмістів або графічних дизайнерів, часто керується своїм попереднім досвідом, що не дозволяє йому створити дійсно адекватний інтерфейс.

Отже, головні функції дизайнера інтерфейсів такі:

• Дослідження діяльності користувачів системи. Спеціаліст формалізує контекст використання системи, бізнес-ролі користувачів, проводить польові дослідження, спостереження, анкетування, інтерв'ю з кінцевими користувачами. Визначаються цілі та завдання користувачів, а також цілі та завдання системи.
• Проектування загальної структури системи і розробка навігації. Необхідно зауважити, що структура системи проектується юзабілістом саме з точки зору користувача, а не розробника.
• Детальне проектування екранів системи. Проектування інтерфейсу екранів практично ніколи не пов'язане з їх візуальним оформленням - юзабіліст лише визначає, які інтерфейсні елементи і як використовуються, зовнішній же вид цих елементів йому не важливий.
• Планування, супровід та аналіз результатів юзабіліті-тестування системи.
• Участь в розробці документації. Юзабіліст бере безпосередню участь у складанні стильових настанов для проектованої системи, розробки технічного завдання і для користувача документації. Розроблені фахівцем прототипи є частиною технічного завдання на систему.

Юзабіліст Вставляйте сюди невідформатований текст.