Відмінності між версіями «Відтінки молодіжного світу. Готи.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 21: Рядок 21:
 
[Отримано з http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%92%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83._%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%B8.]
 
[Отримано з http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%92%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83._%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%B8.]
  
((subst:Шаблон:Проект"Відтінки молодіжного світу"))
+
{{subst:Шаблон:Проект"Відтінки молодіжного світу"}}

Поточна версія на 16:14, 2 червня 2011

Intro - Введення (поняття готів і готики)

Готика – субкультура, яка гнучко протистоїть комерційній поп-культурі. В готиці є все те ж, що і в поп-музиці - рок, електроніка, метал, але тільки як переосмислення і зіставлення - готик-року, готик-електроніки, готик-металу. Лінія захисту і фронт непомітної боротьби за більш інтелектуальну і смакову музику, а значить за спосіб життя і мислення. Індивідуалізм. Боротьба за життя із справжніми емоціями. Нео-романтика. "Alle warten auf das Licht"

Готів можна виділити з натовпу по найзвичайнішому суворо-чорному одягу (корпоративний імідж) або ж відразу помітити по падаючому в очі ефектному вамп-іміджу на основі чорного кольору. Щось незвичайне в погляді, а також, щодо жінок-готів - підкреслений-еротичний стиль вамп. Готи - це, перш за все, світогляд, який базується на певних життєвих принципах (абсолютний індивідуалізм і романтика) і має свої ключові елементи - щоденний пошук краси, концентрована енергія емоцій. Основою життєвої філософії, світогляду і стилю життя часто є тексти багатожанрової і різносторонньої готичної музики (від "класичної готики" - Sisters Mercy, Diary Dreams, Deine Lakaien і мейнстрим-готики HIM, Rammstein і т.д. до невизнаної свого часу готики Віктора Цоя і Кому Вниз)

Готична музика, або ж "готик-сцена", багатожанрова. Готик-сцена - поняття, яке об'єднує багато музичних напрямів: gothic rock, gothic metal, різну готик-електроніку (dark electro, synth роp, etc.), музику з елементами готики, і багато що інше. Не плутайте терміни! Тільки в Німеччині використовують вираз "schwarze szene/чорна сцена", який є синонімом "готик-сцени". У всьому світі, в Україні і інших слов'янських країнах говорять: "готика", "готик-сцена" і "готи".

Поважайте смаки інших готів, адже кожний гот слухає "свою готику" - будь то готик-рок готик-метал, готик-електроніка або готик-фолк. Готи слухаючі готик-метал часто не сприймають електронну готику називаючи її "попсою" і навпаки - ті готи, що слухають електроніку негативно відносяться до "важких саб-жанрів" готик-сцени. Всі музичні стилі, що входять в готик-сцену рівносильні і равноправні. Саме завдяки своїй різноманітності готик-сцена і сильна.

Властивим для готів є чорний колір одягу і готик-імідж: як вже згадувалося, у жінок - "важка косметика" і загальний стиль вамп, у чоловіків - стиль "ворон", часто - строгий "корпоративний чорний одяг"). Імідж є тією ознакою, по якій готи відрізняються від інших і, по якому визначають своїх серед інших.

Важливими доповненнями субкультури є також пов'язана з готикою література, кіно, арт, фото і інша "духовна їжа готів". Узагальнено можна сказати, що це: література на стику первинних жахів, екзистенціалізму, декаденса і "останньої романтики", яка дає силу до мислення і можливість зрозуміти себе і свої потяги (від Лотреамонта, Стокера і Бодлера до Ремарка і Орруела, Камю, Сартра, etc.). Кіно, яке примушує здригнутися і усвідомити дивне (від німих монстрів епохи Носферату і Метрополіса до незрозумілості Лінча, Тарковського, Кубрика, Мурнау, Кроненберга, etc.: "Ворон", "Голод", "Соляріус", "Одіссея 2001", "Втрачене шосе". А також - арт, фото і решта art-жанрів, які не дають бути просто споживачем.

Ключовим для розвитку готики і одночасно спірним елементом вже більше 20-ти років є своє розуміння готики кожним готом. Закономірними результатами субкультури на основі романтики і індивідуалізму стали аксіоми: у кожного гота свої визначення гота і готики і кожний є готом по-своєму. Саме подібний підхід допоміг готик-сцені знайти своїх вірних прихильників і зміцнитися в кругах людей постійного духовного пошуку, підвищеної креативності або загостреного відчуття. Людей, які свідомо називають себе готами. Нам не обов'язково бути разом, щоб бути готами. Але, коли ми збираємося разом, ми створюємо собі окремий світ. "Готика" (gothic) - узагальнююче поняття, яким сьогодні позначають стиль життя, світовідчуття і життєву філософію, цілий комплекс напрямів мистецтва (музика, арт, література, кіно, фото, архітектура, etc.) складаючих - разом, зрозуміло, з своїми носіями, готами, так звану - "готичну субкультуру".

Готи - люди, що відносять себе до готичної субкультури і сповідують якоюсь мірою готичний стиль життя - специфічне "чорне, іронічно-філософське відношення" до навколишнього світу і життя, любов до готичної музики і/або літератури, арту, etc, носіння тотально чорного одягу + срібло і створення специфічного "готик і "вамп" іміджу" як у жінок, так іноді і у чоловіків.

Готи - ті, хто відчув емоційний біль і зрозумів, що біль може давати силу.

[Отримано з http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%92%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83._%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%B8.]

{{subst:Шаблон:Проект"Відтінки молодіжного світу"}}