Відмінності між версіями «Категорія:Проект з ОІТ та Геології (Природничо-географічний факультет)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Після виверження вулкана можуть утворюватися гарячі джерела, гейзери, грязьові вулкани. ...)
 
(Сторінка очищена)
Рядок 1: Рядок 1:
Після виверження вулкана можуть утворюватися гарячі джерела, гейзери, грязьові вулкани. Ці явища пов’язані з остиганням вулканічного осередку, що живив вулкан. Тривають вони тисячоліттями.
 
  
Гарячі джерела утворюються в тих районах, де неглибоко залягає ще неостигла магма. Своїм теплом вона нагріває підземні води. Через тріщини в земній корі вони можуть спокійно витікати на поверхню. Температура води в джерелах – понад +70 0С. У воді зазвичай розчинено багато мінеральних речовин, тому вона є лікувальною. На базі джерел працюють санаторії і водолікарні. Наприклад, відомий в усьому світі курорт Карлові Варі в Чехії використовує мінеральні джерела, що зігріваються підземним теплом згаслого вулкана.
 
 
Гейзери – це джерела, що періодично викидають фонтани гарячої води й пару. Стовпи води здіймаються завдяки тиску перегрітої пари й газів під землею. Висота фонтану досягає десятків метрів. Наприклад, Великий гейзер (Ісландія) фонтанує на висоту 30 м через кожні 24 год. Гейзери поширені також у Новій Зеландії, США (Єллоустонський національний парк), на Камчатці (Долина гейзерів). Нині люди навчилися використовувати гейзери й гарячі джерела для опалення будинків і вироблення електроенергії. Для цього збудовано спеціальні геотермальні станції.
 

Версія за 11:17, 15 березня 2011

Сторінки в категорії «Проект з ОІТ та Геології (Природничо-географічний факультет)»

Показано 27 сторінок цієї категорії (із 27).

Г

З

К

Л

М

П

П (прод.)

П (прод.)

С

Я