Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Бабенко Діна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
                                               СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
 
                                               СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
1. Карп'як Вадим. Молодіжні субкультури // Спілка української молоді http://www.cym.org/ua/content/subcult1.asp
+
#1. Карп'як Вадим. Молодіжні субкультури // Спілка української молоді http://www.cym.org/ua/content/subcult1.asp
|-2. Хто такі гопи // Львівська антигопівська організація http://lago.org.ua/bases/01.htm
+
#2. Хто такі гопи // Львівська антигопівська організація http://lago.org.ua/bases/01.htm
|-3. GameR как субкультура . http://birdgame.mylivepage.ru/forum/586/1079?last_page=go Верная Анастасия. Байкеры // Субкультуры http://www.subcult.ru/bikers.php Верная Анастасия. О субкультурах // Субкультуры http://www.subcult.ru/ Заїка Наталія. Бути собою – головний принцип черкаських неформалів //  
+
#3. GameR как субкультура . http://birdgame.mylivepage.ru/forum/586/1079?last_page=go Верная Анастасия. Байкеры // Субкультуры http://www.subcult.ru/bikers.php Верная Анастасия. О субкультурах // Субкультуры http://www.subcult.ru/ Заїка Наталія. Бути собою – головний принцип черкаських неформалів //  
  
 
{| border=1
 
{| border=1

Версія за 15:51, 10 березня 2011

220px-Metalhead Kids.jpg Металісти — молодіжна субкультура, створена музикою в стилі метал. Метал (англ. metal) — екстремальна музична течія, що зародилася в другій половині XX століття, є напрямом рок-музики, одним із стилів важкої гітарної музики. Як один з підвидів рок-музики метал характеризується агресивними ритмами. Ідейна спрямованість пісень і музики може сильно відрізнятися в різних піджанрах металу і у різних груп, але зазвичай вона ідентична рок-музиці (особливо це стосується хард-року). Має величезне число підвидів — від «м’яких» (Doom) до «важких» для сприйняття непідготовленим слухачем (Black, Death, Thrash, Grindcore).

Типова мода серед металістів: довге фарбоване волосся, шкіряна куртка «косуха», пасок з великою кількістю заклепок, джинси або шкіряні штани (у дівчат — шкіряні міні-спідниці), чорні футболки або балахони з логотипом групи, ланцюги на шиї і зап’ясті, короткі чоботи з ланцюгами.

Одне з місць тусовок металістів — вінницький фестиваль TERRORAISER. Він проходить майже щомісяця в міському дворі мистецтв «Зоря». Яскраві представники груп, які грають важку музику: Therion, Manowar, Judas Priest, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Blind Guardian, My Dying Bride, Death, Immortal, Nightwish, Арія і багато інших. Світогляд і стиль життя

На відміну від, наприклад, субкультур готів і панків, субкультура металістів позбавлена яскраво вираженої ідеології і зосереджена, головним чином, навколо музики. Проте, є деякі риси, які вважаються характерними для представників субкультури.

Тексти метал-гуртів пропагують незалежність, самостійність і впевненість у собі, культ «сильної особи». Відношення до релігії різне. Не зважаючи на велику кількість релігійної і окультної містики в текстах метал-гуртів, вони, як правило, не носять місіонерського характеру і сприймаються прихильниками як алегорія.[2][3] Серед любителів блек-металу бувають язичники і сатаністи, але для прихильників інших різновидів це нехарактерно.

У пресі з'являлися дослідження, які стверджують, що інтелектуальний рівень металістів може бути досить високий, а захоплення металом може бути ознакою інтелігентності. [4][5] Серед металістів популярна фантастична і містична література (Г. Лавкрафт, Дж. Толкін, Ф. Герберт, В. Берроуз та інші), міфологія (особливо скандинавська).

Відомий давній зв'язок культури металістів з культурою байкерів. Мотоцикли і швидкість загалом оспівуються метал-гуртами як символ сили і незалежності, тому мотоциклетне хобі поширене серед металістів. У свою чергу, серед байкерів важкий метал є найпопулярнішою музикою.

Металісти не асоціюються з вживанням наркотиків, але вважаються схильними до вживання алкоголю.

Характерний жест металістів, «коза» — піднятий вгору кулак з розтисненими мізинцем і вказівним пальцем, і долонею направленою вперед. Аналогічний жест (Karana mudra) прийнятий в буддійській традиції. Популяризований вокалістом Dio Роні Діо, який стверджував, що цього жесту його навчила бабуся. Трактується і як старовинний жест для відганяння злих духів, і як сатанинський жест (роги Сатани), і як сучасне позначення букви «u» (аналогічно «жесту Черчіля», — рука стиснута в кулак, розтиснуті тільки середній і вказівний палець, — що позначає букву «V») — скорочення від «unity», тобто «єдність» — привітання «брата по крові». З часом жест почав використовуватися й іншими музичними субкультурами.

                                             СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
  1. 1. Карп'як Вадим. Молодіжні субкультури // Спілка української молоді http://www.cym.org/ua/content/subcult1.asp
  2. 2. Хто такі гопи // Львівська антигопівська організація http://lago.org.ua/bases/01.htm
  3. 3. GameR как субкультура . http://birdgame.mylivepage.ru/forum/586/1079?last_page=go Верная Анастасия. Байкеры // Субкультуры http://www.subcult.ru/bikers.php Верная Анастасия. О субкультурах // Субкультуры http://www.subcult.ru/ Заїка Наталія. Бути собою – головний принцип черкаських неформалів //
Вид субкультури Вік учасників Кількість
1 Емо 13-18 30%
2 Готи 17-25 20%
3 Металісти 18-22 25%
4 Репери 16-25 25%