Відмінності між версіями «Відкриття та закриття логічних каналів»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 12: Рядок 12:
 
Інформація, передана джерелом до одного або більше приймачів в мережах, що базуються на рекомендації Н.323, переноситься по логічним каналах, які ідентифікуються унікальним для кожного напрямку передачі номером каналу.<br>
 
Інформація, передана джерелом до одного або більше приймачів в мережах, що базуються на рекомендації Н.323, переноситься по логічним каналах, які ідентифікуються унікальним для кожного напрямку передачі номером каналу.<br>
 
Рекомендацією Н.245 передбачена можливість відкриття логічних каналів двох видів: односпрямованих (uni-directional), тобто відкриваються в напрямку від джерела до приймача інформації, і двонаправлених (bi-directional), що відкриваються відразу в двох напрямках - від джерела до приймача інформації та у зворотному напрямку.<br>
 
Рекомендацією Н.245 передбачена можливість відкриття логічних каналів двох видів: односпрямованих (uni-directional), тобто відкриваються в напрямку від джерела до приймача інформації, і двонаправлених (bi-directional), що відкриваються відразу в двох напрямках - від джерела до приймача інформації та у зворотному напрямку.<br>
Однонаправлені логічні канали відкриваються за допомогою процедури Uni-directional Logical Signalling (ріс.6.16).<br>
+
Однонаправлені логічні канали відкриваються за допомогою процедури Uni-directional Logical Signalling (рис.6.16).<br>
 
<center>
 
<center>
 
[[Файл:VoIP_6.16.png]]<br>
 
[[Файл:VoIP_6.16.png]]<br>

Поточна версія на 11:22, 21 грудня 2010

6.4.3 Відкриття та закриття логічних каналів
Інформація, передана джерелом до одного або більше приймачів в мережах, що базуються на рекомендації Н.323, переноситься по логічним каналах, які ідентифікуються унікальним для кожного напрямку передачі номером каналу.
Рекомендацією Н.245 передбачена можливість відкриття логічних каналів двох видів: односпрямованих (uni-directional), тобто відкриваються в напрямку від джерела до приймача інформації, і двонаправлених (bi-directional), що відкриваються відразу в двох напрямках - від джерела до приймача інформації та у зворотному напрямку.
Однонаправлені логічні канали відкриваються за допомогою процедури Uni-directional Logical Signalling (рис.6.16).

VoIP 6.16.png
Рис. 6.16. Процедура відкриття односпрямованих логічних каналів


У вимозі відкрити логічний канал openLogicalChannel обладнання вказує вид інформації, який буде передаватися з цього каналу, і алгоритм кодування інформації. Якщо логічний канал призначається для перенесення мови або відеоінформації, упакованої в пакети розглянутого в розділі 4 протоколу RTP (Real Time Protocol), то в повідомлення openLogicalChannel повинен включатися параметр mediaControlChannel із зазначенням транспорт ного адреси каналу протоколу RTCP (Real Time Control Protocol), за допомогою якого ведеться контроль передачі RTP пакетів.
Обладнання, яка одержала запит відкрити логічний канал для прийому даних, вигляд яких не підтримується або не розпізнано, має відповісти повідомленням openLogicalChannelReject. Отримання коректного повідомлення opentogicalChannel обладнання повинно підтвердити повідомленням openLogicalChannelAck.
Якщо логічний канал відкривається для перенесення мови або відеоінформації, то приймаюча сторона вказує в параметрі mеdiaTransportChannel повідомлення openLogicalChannelAck транспортна адреса, на який сторона, яка передає повинна передавати RTP пакети, а в параметрі mediaControlChannel, - транспортний адресу каналу RTCP.
При відкритті каналів для передачі даних, наприклад для додатків Т. 120 параметр mediaControlChannel в повідомленнях ореnLoglcalChannel і openLogicalChannelAck відсутня.
Коли устаткування відкриває односпрямований логічний канал, то, щоб організувати дуплексний зв'язок, зустрічне обладнання також має відкрити односпрямований канал у зворотному напрямку, використовуючи для цього вищеописану процедуру Unidirectional Logical Signalling.
Для передачі мови або відеоінформації, як правило, відкривається односпрямований канал від джерела до приймача інформації і, незалежно, канал у зворотному напрямку. Тому допускається асиметричний режим роботи, коли в різних напрямках передачі відкривається різну кількість каналів і використовуються різні алгоритми кодування інформації одного і того ж виду.
Якщо приймальня сторона здатна працювати тільки в симетричному режимі, вона може вказати на це обмеження при виконанні процедури Capabilities exchange.
Слід зазначити, що прямий і зворотний канали не повинні мати один і той же номер, так як номери логічних каналів призначаються незалежно для кожного напрямку передачі. Крім того, для прямого і зворотного логічних каналів, що належать до однієї RTP-сесії і мають один і той же ідентифікатор сесії (sessionID), відкривається тільки один канал RTCP.
У деяких випадках, наприклад, для обміну даними за протоколом Т. 120, обладнання, ініційоване такий обмін, має відкривати відразу і прямий, і зворотний канали. Робиться це за допомогою процедури Bi-directional Logical Signalling, що практично ідентична вищеописаної процедури Uni-directional Logical Signalling і також передбачає обмін повідомленнями openLogicalChannel і openLogicalChannelAck. Додається повідомлення - openLogicalChannelConfirm, - яке передається у відповідь на повідомлення OpenLogicalChannelAck і підтверджує, що двонаправлений логічний канал відкритий (див. сценарій на ріс.6.17). Зауважимо, що якщо процедура Uni-directional Logical Signalling для організації двостороння повинна виконуватися два рази, то процедура Bi-directional Logical Signalling виконується тільки один раз.

VoIP 6.17.png
Рис. 6.17. Процедура відкриття двонаправленого логічного каналу


Закриття логічних каналів може проводитися за допомогою процедури CloseLogicalChannel, але вона використовується, в основному, для підтримки надання додаткових послуг, в першу чергу, - переведення в режим утримання. Для нормального руйнування з'єднання сторони обмінюються повідомленнями endSessionCommand. Після обміну цими повідомленнями закриваються не тільки логічні канали, але і керуючий канал Н.245.


--Козінцев Олексій 36 гр. 15:58, 29 листопада 2010 (EET)