Відмінності між версіями «Рафеєв. Лабораторна робота №3(Графічні формати)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Формат BMP)
Рядок 1: Рядок 1:
 
=Формат BMP=
 
=Формат BMP=
 +
[[Файл:Рафеєв BMP.png|300px|right]]
 
<big>'''BMP (Bitmap)''' — формат файлу зображень растрової графіки, де зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву з пікселів, кожен піксель має власний колір. Запам'ятовує одно й багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel.</big>
 
<big>'''BMP (Bitmap)''' — формат файлу зображень растрової графіки, де зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву з пікселів, кожен піксель має власний колір. Запам'ятовує одно й багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel.</big>
 
==Особливості==
 
==Особливості==

Версія за 00:12, 26 квітня 2022

Формат BMP

Рафеєв BMP.png

BMP (Bitmap) — формат файлу зображень растрової графіки, де зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву з пікселів, кожен піксель має власний колір. Запам'ятовує одно й багатокольорові (RGB) ілюстрації у формі Pixel.

Особливості

  • можна зберігати тільки одношарові растри;
  • є здатність зберігати 2D цифрові зображення довільної ширини, висоти та роздільності, як монохромні так і кольорові, різної глибини кольору, чи без неї, зі стисненням даних. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт. Наприклад, Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 і 64;
  • у більшості випадків пікселі зберігаються у вигляді відносно простого двовимірного масиву;
  • підтримує дані у форматах JPEG і PNG;
  • є можливість управління кольором (в останніх версіях).

Застосування

BMP-формат використовується в операційних системах Windows та OS/2. Також, дані цього формату включаються в двійкові файли ресурсів RES і в PE-файли.

Формат JPEG

JPEG (Joint Photographic Experts Group) — растровий формат зберігання графічної інформації, що використовує стиснення з втратами якості зображення.

Особливості

  • якщо треба дуже сильно стиснути зображення, то його втрати можна переглянути за допомогою модуля Matrixmuster (матричний зразок, матричний малюнок);
  • втрати і спотворення інформації через ступінь стиснення можуть проявлятися вже в призначених для користувача програмах. Допустимий рівень стиснення залежить від характеру зображення та перебуває в межах 1:10;
  • найбільша роздільна здатність,яку підтримує формат JPEG є 65535×65535.

Застосування

Часто використовується як формат даних в цифрових камерах. У Інтернеті формат JPEG застосовується для відображення напівтонових ілюстрацій та графічної інформації з плавним переходом тонів. Область застосування формату досить вузька — розповсюдження високоякісної напівтонової графіки в Інтернеті. Також, підтримується практично всіма сучасними графічними програмами та веб-браузерами.

Формат GIF

GIF (Graphics Interchange Format) — 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB.

Особливості

  • Одними з головних особливостей формату є підтримка анімації та прозорості;
  • В анімованих GIF-файлах використовують два типи палітр:
 глобальну – визначає кольори кожного зображення анімації за замовчуванням;
локальну – є унікальною для кожного окремого кадру анімації.

Застосування

Зображення у форматі GIF зберігається порядково, підтримується тільки формат з індексованою палітрою кольорів, яка може містити до 256 кольорів із 24-бітного діапазону RGB, хоча спочатку формат розроблявся тільки для підтримки 256-кольорової (8-бітної) палітри.

Формат TIFF

TIFF (Tag Image File Format або Tagged Image File Format) — графічний формат? один з базових універсальних форматів представлення високоякісних зображень, які використовуються у поліграфічній галузі.

Особливості

  • стиск без втрат;
  • в одному файлі TIFF може зберігатися кілька шарів (сторінок) зображення;
  • файли TIFF можуть мати розрядність або 16 або 8 біт на канал.

Застосування

Файл розширенням .tiff створений для зберігання зображень із графікою високої якості, що є його очевидною перевагою.

Формат PNG

PNG (Portable Network Graphics) — растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат.

Особливості

  • зберігає лише зображення;
  • сильніший рівень стинення файлів;
  • є більша кількість кольорів ніж у giF.

Застосування

На відміну від формату JPEG, PNG зберігає інформацію у стиснутому вигляді, без втрат якості. Формат PNG спроектований на заміну застарілого і простішого формату GIF, та для заміни складнішого формату TIFF.

Порівняльна характеристика