Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект", Обрежа Марія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 69: Рядок 69:
 
# [https://www.imena.ua/blog/how-learning-can-change/ Як може зміниться навчання? Масштабний експеримент Китаю в сфері освіти]
 
# [https://www.imena.ua/blog/how-learning-can-change/ Як може зміниться навчання? Масштабний експеримент Китаю в сфері освіти]
 
# [https://inspired.com.ua/creative/technology/virtualni-shkoly-j-siri-dlya-studentiv-yak-shtuchnyj-intelekt-zminyuye-osvitu/ Віртуальні школи й Siri для студентів: як штучний інтелект змінює освіту]
 
# [https://inspired.com.ua/creative/technology/virtualni-shkoly-j-siri-dlya-studentiv-yak-shtuchnyj-intelekt-zminyuye-osvitu/ Віртуальні школи й Siri для студентів: як штучний інтелект змінює освіту]
Кількість питань Кількість правильних відповідей Кількість неправильних відповідей
+
Таблиця кількість правильних і неправильних відповідей  
+
7 4 3
+
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1f3svfUKT9Qf7CQzhE4Wm6OdJFRt0SW2mkxo6kbrjUjk/edit?usp=drivesdk
+
 
+
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Версія за 19:50, 27 травня 2020


Тема статті

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ОСВІТІ

Опис проблеми

Чи готові ми до наступу штучного інтелекту? Як не втрапити до пастки недооцінювання швидкості його застосування, масштабів та можливих викликів? Чи зможуть потужно-божевільні технології опанувати геть усі людські навички і чим це загрожує, а, може, – навпаки? Як застосовувати ШІ у навчанні і чи можна підготувати дітей до майбутнього, якщо теперішнє стрімко змінюється?

HI1.jpg

Штучний інтелект дозволяє комп’ютерам навчатися на власному досвіді – обробляти великий обсяг даних і віднаходити закономірності; адаптуватися до заданих параметрів і виконувати ті завдання, які раніше були під силу лише людині. У більшості випадків використання штучного інтелекту - важлива можливість глибокого навчання і обробки природної мови. Песимісти кажуть – а раптом у штучного інтелекту з’явиться щось на зразок особистості, оскільки він рахує і думає швидше людини, а отже – може вийти з-під контролю. Оптимісти вважають, що ШІ не матиме свідомості, тому треба просто навчитися ефективно його використовувати.

Штучний інтелект може сприйняти значно більше інформації, ніж людина. А тому значно швидше та точніше виконувати завдання. Деякі розробники освітнього програмного забезпечення почали використовувати ці переваги для створення програм, які б підлаштовувалися під особливості кожного учня. Наприклад, неприбуткова організація Enlearn із Сіетла розробила адаптивну освітню платформу, у якій за допомогою машинного навчання можна прописати персоніфіковані навчальні плани, які б пришвидшили час опанування знань для кожного учня. Команда Enlearn зазначає, що їхній продукт розбиває навчальний процес на сотні дрібних і непомітних одразу складових, щоб потім проаналізувати, що саме заважає ефективності учня. Потім програма, як справжній тьютор, допомагає учню підтягнути свої слабкі сторони, перш ніж продовжувати вивчення нового матеріалу. Програма використовує технологію, розроблену Центром ігрової науки Вашингтонського університету. Вона змогла поліпшити ефективність вивчення алгебри рівня сьомого класу в середньому на 93% лише за півтори години її використання. Штучний інтелект може сприяти персоналізованому підходу. Він здатний надати той навчальний план, якого учень потребує в цю мить.

Штучний інтелект може стати в пригоді також поза межами школи. Наприклад, компанія з Лос-Анджелеса GoGuardian використовує технології машинного навчання для поліпшення системи фільтрування даних в Іінтернеті та моніторингу, які застосовуються в пристроях Chromebook. За словами працівників компанії, фільтрування сайтів на основі веб-адреси може бути проблемним, бо Інтернет постійно змінюється. Замість блокувати учням доступ до аморальних і шкідливих сайтів на підставі їхньої назви та адреси, програмне забезпечення завдяки штучному інтелекту визначає такі сайти, спираючись на їхнє наповнення. Розробники надали програмі зразки інформації, яка є неприпустимою для певних вікових категорій, і та навчилася її розрізняти. Користувачі можуть постійно повідомляти про певні неточності програми, удосконалюючи її, коли та випадково хибно позначає сайт як заборонений. Як і багато таких застосунків, GoGuardian також надсилає адміністратору (викладачу) автоматичні сповіщення, коли учні шукають в Інтернеті щось неприпустиме і підозріле чи створюють документ із проблемним змістом. Така функція моніторингу поведінки в реальному часі може запобігти травмуванням учнями себе або інших. Так, якщо адміністратор бачить, що учень шукає інформацію про те, як вчинити самогубство, він може запобігти потенційній катастрофі.Уже звична заборона на використання в Інтернеті певних ключових слів має безліч помилок, бо не враховує контексту. Але із штучним інтелектом практика фільтрування і відстеження стає точнішою.

HI.jpg

Попри значний потенціал, використання штучного інтелекту має свої обмеження. Він найкраще працює тоді, коли є величезний обсяг прикладів. Однак у такій ризиковій галузі, як освіта, де вчитель не може дозволити собі значно помилятися, може бути важко отримати багато прикладів того, як робити не слід. Штучний інтелект також повинен використовувати тільки правильні дані, щоб дійти правильних висновків. Якщо раптом до загального обсягу даних потрапить неточна інформація, то й результати вийдуть хибними. Фактично, немає такого поняття, як неупереджена інформація. А деякі алгоритми можуть зробити її ще суб’єктивнішою.

Довести, що освіта майбутнього не потребує викладачів, спробувала чартерна школа Electronic Classroom of Tomorrow (ECOT) в Огайо. ECOT стала найбільшою віртуальною школою у США, що була створена на основі нових технологій з дистанційною формою навчання. Учні цієї школи навчалися за вказівками штучного інтелекту без взаємодії з вчителями. У 2016 році експеримент визнали невдалим. Виявилося, що більшість учнів закинули навчання, а інша частина студентів навчалася у віртуальній школі менше однієї години на день. Провал пов’язують з відсутністю людського фактора у процесі навчання. Поки все, що можуть запропонувати нам нові технології, – це передача сухого матеріалу. Але у навчанні цього недостатньо. Нас мають хвалити за досягнення, заохочувати і мотивувати вчитися саме люди, а не машини.

Прогнози, які лунають сьогодні від світових аналітичних центрів, сходяться в тому, що професія вчителя в широкому розумінні залишиться актуальною впродовж наступних 20-30 років. Наразі залишаються чотири сфери, в яких людина має переваги.

  • По-перше, це здоровий глузд. Тому, коли ставки надто високі, завжди потрібно тримати людину в курсі справ.
  • По-друге, здатність ставити питання. Комп’ютери не знають, над чим працювати далі, тому Homo Sapiens будуть і далі ставити питання, які потрібно вирішити.
  • По-третє, соціальні навички, які необхідні для того, щоб орієнтуватися в нашому складному світі, – де ми постійно ведемо переговори, координуємо дії, мотивуємо та переконуємо.
  • І, нарешті, люди мають унікальну здатність співпрацювати з штучним інтелектом, щоб модифікувати новий світ.


Блог до проекту

https://hintelekt.blogspot.com/

Мультимедійна презентація

Презентація

Календар подій проекту:

Календар

Опитування до проекту

Опитування

Фотоальбом до проекту

Фотоальбом

Спілкування між учасниками проекту

  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Відеоматеріали

  1. Штучний інтелект: що ми про нього знаємо?
  2. Як технології впливають на світ і освіту
  3. Кілька скептичних слів за штучний інтелект

Електронні ресурси

  1. Інститут проблем штучного інтелекту
  2. Штучний інтелект. Як він вплине на освіту
  3. Шкільна освіта в добу штучного інтелекту
  4. Як штучний інтелект може допомогти освіті
  5. Як може зміниться навчання? Масштабний експеримент Китаю в сфері освіти
  6. Віртуальні школи й Siri для студентів: як штучний інтелект змінює освіту

Таблиця кількість правильних і неправильних відповідей

	https://docs.google.com/spreadsheets/d/1f3svfUKT9Qf7CQzhE4Wm6OdJFRt0SW2mkxo6kbrjUjk/edit?usp=drivesdk


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка