Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту " Штучний інтелект " Макаренка Єгора, 2020»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Опис проблеми)
Рядок 58: Рядок 58:
 
# '''машинне навчання''' (умовно поділяється на глибоке навчання (англ. deep learning) і навчання з підкріпленням (англ. reinforcement learning));
 
# '''машинне навчання''' (умовно поділяється на глибоке навчання (англ. deep learning) і навчання з підкріпленням (англ. reinforcement learning));
 
# '''робототехніка''' (включає в себе управління, ситуаційне сприйняття, датчики і приводи, а також інтеграцію усіх інших методів в кібер-фізичні системи).
 
# '''робототехніка''' (включає в себе управління, ситуаційне сприйняття, датчики і приводи, а також інтеграцію усіх інших методів в кібер-фізичні системи).
 +
<p>[[Файл:246123.jpg|center|400 px]]</p>
  
 
==Блог до проекту==
 
==Блог до проекту==

Версія за 21:32, 26 травня 2020


Тема статті

1483968213 84939355.jpg

Ключ до світового лідерства: Чому країни посилено розвивають штучний інтелект [1]

Опис проблеми

Україна займає останні позиції в області штучного інтелекту і квантових досліджень

Останніми роками багато країн виділяють колосальні суми на розвиток штучного інтелекту. Так, зовсім недавно з'явилася інформація про те, що адміністрація президента США Дональда Трампа планує звернутися до Конгресу із запитом про збільшення бюджетних витрат на штучний інтелект і квантові дослідження вдвічі. Вся справа в тому, що штучний інтелект може підвищити рівень національної безпеки, освіти та економіки. Зараз основна боротьба у цьому напрямі розгорнулася між США і Китаєм, але і інші країни (в тому числі і Україна) не залишаються осторонь. Але про все по порядку.

Що таке штучний інтелект?

Штучний інтелект (ШІ) - властивість інтелектуальних систем виконувати творчі функції, які традиційно вважаються прерогативою людини; наука і технологія створення інтелектуальних машин, особливо інтелектуальних комп'ютерних програм. ШІ пов'язаний з подібною задачею використання комп'ютерів для розуміння людського інтелекту, але не обов'язково обмежується біологічно правдоподібними методами. <p>

246123.jpg

Зараз штучний інтелект застосовують практично в кожній сфері діяльності, зокрема:

  • у військовій справі;
  • медицині;
  • економіці;
  • промисловості;
  • транспорті;
  • культурі.


Ось деякі з найбільш відомих ШІ-систем:
№ п/п Назва Характеристика
1 Deep Blue переміг чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова
2 Watson розробка IBM, здатна сприймати людську мову і виробляти імовірний пошук, із застосуванням великої кількості алгоритмів.
3 MYCIN одна з ранніх експертних систем, яка могла діагностувати невеликий набір захворювань, причому часто так само точно, як і лікарі.

Банки застосовують системи штучного інтелекту (СШІ) в страховій діяльності (актуарна математика), при грі на біржі і управлінні власністю. Методи розпізнавання образів (включаючи, як більш складні і спеціалізовані, так і нейронні мережі) широко використовують при оптичному та акустичному розпізнаванні (у тому числі тексту і мови), медичній діагностиці, спам-фільтрах, в системах ППО (визначення цілей), а також для забезпечення ряду інших завдань національної безпеки.

Крім цього, нещодавно у США випробували нейромережеві алгоритми у віртуальному повітряному бою.

В 2019 році було представлено електричний літальний апарат Nexus з функцією вертикального зльоту і посадки. Ця технологія стала основою для ідеї міських перевезень майбутнього.

Розробники комп'ютерних ігор застосовують ШІ у тій чи іншій ступеня опрацьованості. Це утворює поняття "Ігровий штучний інтелект". Стандартними завданнями ШІ в іграх є знаходження шляху в двовимірному або тривимірному просторі, імітація поведінки бойової одиниці, розрахунок вірної економічної стратегії і так далі.

Системи такі як ViaVoice здатні обслуговувати споживачів. Крім цього, в щорічному турнірі RoboCup роботи змагаються у спрощеній формі футболу.

Напрями досліджень ШІ:

Як наукова дисципліна ШІ має кілька основних напрямів:

  1. машинне мислення (англ. machine reasoning, охоплює процеси планування, представлення знань і міркування, пошук та оптимізацію);
  2. машинне навчання (умовно поділяється на глибоке навчання (англ. deep learning) і навчання з підкріпленням (англ. reinforcement learning));
  3. робототехніка (включає в себе управління, ситуаційне сприйняття, датчики і приводи, а також інтеграцію усіх інших методів в кібер-фізичні системи).

246123.jpg

Блог до проекту

Мультимедійна презентація

Презентація

Календар подій проекту:

Календар

Опитування до проекту

Google Опитувальник

Фотоальбом до проекту

Google Фотоальбом

Спілкування між учасниками проекту

  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

Штучний інтелект врятує світ Штучний інтелект ТСН Штучний інтелект перестає бути керованим (1+1)

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка