Відмінності між версіями «Міжнародне право»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(===Варіант Структура)
(Структура)
Рядок 191: Рядок 191:
  
 
[[Нагнибіда Тетяна Анатоліївна]]
 
[[Нагнибіда Тетяна Анатоліївна]]
 
==Структура ==
 
  
 
==Варіант Структура ==
 
==Варіант Структура ==

Версія за 08:32, 7 червня 2019

{{subst:Шаблон:Імя шаблону}}

Назва курсу

Міжнародне право


Мета та завдання навчальної дисципліни Мета вивчення навчальної дисципліни полягає у засвоєнні студентами особливостей та основних понять, категорій, інститутів та галузей міжнародного права; закономірностей розвитку міжнародних відносин, що допоможе студентам оволодіти навичками вико ристання інформації, яка міститься в різноманітних джерелах міжнародного права з метою встановлення або підтримання ефективних міжнародних відносин. Предметом навчальної дисцип ліни є система норм , інститутів та їх застосування у сфері міжвладних відносин між державами повинні значну кількість часу присвятити самостійній роботі у вивченні окремих тем , розв ’ язанні проблем навчальної дисципліни , яка допоможе студентам , більш впевнено орієнтуватися в складних хитросплетіннях політичних подій , що відбуваються на міжнародній арені . Для реалізації функціональної мети студенти повинні творчо мислити і вміти застосовувати здобуті знання при аналізі правових явищ , конкретних ситуацій сучасного міжнародного життя тощо . При цьому теоретичні знання не повинні бути догмою , суб ’ єктивними стандартами , а логічним інструментарієм у професійній діяльності . Передбачається також отримання навичок роботи з міжнародними договорами та справами міжнародних судових органів , їх тлумачення та застосування до конкретних ситуацій міжнародного життя . Зосереджуючи увагу на виховній меті , необхідно , щоб студенти усвідомили сильні та слабкі сторони міжнародного права , яке намагається , впроваджувати такі цінності як повага до прав людини та народів , мирне вирішення міжнародних спорів тощо . Міжнародне право є не тільки вагомим елементом правової культури особистості , але й цілком необхідною частиною загальнолюдської культури .

Автори курсу

Нагнибіда Тетяна Анатоліївна

Варіант Структура

Змістовий модуль 1. ПОНЯТТЯ СУЧАСНОГО МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

Лекція 1. ПОНЯТТЯ І ОСОБЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА (2 год.) Поняття і визначення міжнародного права. Міжнародне право як особлива система права. Основні особливості сучасного міжнародного права порівняно з національним. Міжнародне публічне і міжнародне приватне право, їх співвідношення. Функції міжнародного права. Особливості міжнародного права. Співвідношення міжнародного і внутрішньодержавного права. Дуалістична та моністична теорії. Проблема гармонізації національного і міжнародного прав а. Міжнародне право про взаємодію з національним правом. Національне право про взаємодію з міжнародним правом. Міжнародне і конституційне право. Міжнародне право та міжнародна система. Основні риси сучасного міжнародного права. Міжнародне публічне і міжнар одне приватне право. Система сучасного міжнародного права, її складові. Інститути та галузі міжнародного права. Лекція 2. НОРМИ І ДЖЕРЕЛА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА (2 год.) Поняття норми міжнародного права. Структура норм міжнародного права. Види міжнародно - прав ових норм. Джерела міжнародного права. Договір і звичай — основні джерела міжнародного права. Інші види джерел міжнародного права: акти міжнародних організацій, доктрина міжнародного права, загальні принципи права, міжнародні судові рішення — їх роль і міс це в системі джерел міжнародного права. Кодифікація міжнародного права. Договір і звичай — основні джерела міжнародного права. Допоміжні джерела міжнародного права. Семінар 1. ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА (2 год.) Лекція 3. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ МІЖНАРОДНОГО ПУ БЛІЧНОГО ПРАВА (2 год.) Юридична природа основних принципів міжнародного права. Принцип суверенної рівності держав. Принцип н езастосування сили або погрози силою. Принцип територіальної цілісності держав. Принцип непорушності (недоторканності) державних ко рдонів. Принцип мирного вирішення міжнародних спорів. Принцип невтручання у внутрішні справи. Принцип поваги прав людини. Принцип рівноправністі та самовизначення народів і націй. 7 Принцип міжнародного співробітництва. Принцип сумлінного виконання міжнародн их зобов'язань. Лекція 4. СУБ'ЄКТИ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА (2 год.) Поняття і властивості суб'єкта міжнародного права. Види суб'єктів міжнародного права. Держави — основні суб'єкти міжнародного права. Поняття держави в міжнародному праві. Основні права й обов’ язки держави в міжнародному спілкуванні. Державний суверенітет та його міжнародно - правове значення. Види держав. Міжнародна правосуб'єктність націй і народів, що борються за національне визволення. Правосуб'єктність міжнародних організацій. Нетипові суб’єк ти міжнародного права. Міжнародна правосуб’єктність державоподібних утворень. Проблема інших суб’єктів міжнародного права. Питання про міжнародну правосуб’єктність індивіда. Транснаціональні корпорації. Обмеження міжнародної правосуб'єктності і міжнародна правосуб'єктність державоподібних утворень. Семінар 2. ДЖЕРЕЛА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА.(2 год.

Змістовий модуль 2. Інформаційне освітнє середовище навчального закладу. Технології Вікі-Вікі. Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ

Теоретичні засади моделювання й інтеграції сервісів хмароорієнтованого освітнього е-середовища. Основні характеристики. Хмарні технології у просторі відкритої освіти. Моделі організації доступу до програмного забезпечення у хмароорієнтованому освітньому середовищі закладу освіти. Модель інтеграції сервісів, додатків та технологій навчального середовища.

Поняття про Вікі-Вікі та різні Вікі-платформи. Огляд Вікі-сайтів. Пошук інформації, обговорення статей.

Служба Вікі-КДПУ. Створення облікового запису, створення й оформлення власної сторінки користувача, створення нових статей, редагування та форматування тексту статей, налаштування власного аккаунту, обговорення статей.

Налаштування загальної структури електронного курсу на Вікі-КДПУ: вставка посилання на курс у розділ «Аудиторіум»; встановлення необхідної кількості модулів курсу; додавання до модулів опису тем; координація навчального процесу; організація обговорення статей студентів.

Сумісне створення та редагування гіпертекстів. Організація на Вікі-КДПУ спільної робочої дошки.

Хмарні технології. Соціальні мережеві сервіси для зберігання мультимедійних файлів. Соціальні сервіси, що дозволяють організовувати спільну роботу з різними типами документів. Хмарка-КДПУ.


Змістовий модуль 3. Хмароорієнтовна система управління навчанням Moodle-КДПУ

Система управління навчанням Moodle. Філософія LMS Moodle. Перспективи використання. Можливості. Характеристики. Початок роботи із системою Moodle-КДПУ. Ролі користувачів. Робота користувача в ролі автора курсу.

Робота з навчальним курсом у Moodle-КДПУ. Структура вікна електронного навчального курсу. Робота з блоками курсу: блок «Користувачі» (перегляд учасників курсу, редагування відомостей про користувача), блок «Адміністрування», блок «Календар» тощо. Знайомство зі сторінкою налаштувань параметрів курсу, редагування (зміна) загальних налаштувань електронного курсу.

Створення електронного навчального курсу. Створення категорій (підкатегорій). Навчальні плани і графіки навчального процесу. Введення контингенту студентів. Способи створення електронного курсу. Формати створення курсів. Створення курсу в форматі структури. Створення курсу за допомогою шаблону. Створення курсу за допомогою резервного копіювання.

Створення контенту електронного навчального курсу. Створення основних ресурсів електронного курсу. Створення ресурсів: Напис, Сторінка, Файл, HTML-сторінка, веб-посилання. Налаштування параметрів вікна ресурсу. Створення ресурсів у вигляді web-сторінки та файлу.

Створення в електронному курсі елементів для навчальної діяльності студентів: Глосарій, Форум, Чат, Вибір, Завдання, Урок, Книга та Семінар. Керування семінаром. Формат СДО SCORM.

Організація контролю і оцінювання навчальної діяльності студентів у Moodle-КДПУ. Створення і наповнення банку тестових завдань.

Створення тесту. Додавання тесту до електронного навчального курсу. Додавання питань до тесту. Тестування та аналіз його результатів.

Журнал оцінок. Робота з журналом оцінок. Виставлення оцінок за види навчальної діяльності. Дії з журналом оцінок. Шкали оцінок. Завершення курсу. Звіти.

Керування файлами в Moodle-КДПУ. Робота з файлами. Резервне копіювання курсу. Відновлення курсу. Очищення курсу. Імпорт ресурсів курсу.

Комунікація в системі Moodle-КДПУ: знайомство із комунікативними можливостями системи – розсилання сповіщень, повідомлень; робота з блогами.=== Освітні інформаційно-комунікаційні технології та їх характеристика. Підвищення ефективності навчання засобами сучасних ІКТ. Шляхи використання інформаційних технологій у підготовці фахівців. Міжнародні та вітчизняні освітні проекти в Україні (Програма Іntel® «Навчання для майбутнього», 1 УЧЕНЬ : 1 КОМП’ЮТЕР, Національний проект "Відкритий світ").

Поняття дистанційного навчання. Чинники, які спричинили появу і розвиток сучасних форм дистанційної освіти. Поняття дистанційної освіти. З історії дистанційної освіти. Порівняння дистанційного з іншими видами навчання. Переваги та недоліки. Психолого-педагогічні особливості дистанційного навчання. Витоки й основні віхи становлення дистанційного навчання. Інтернет та його роль у сучасному суспільстві. Поняття змішаного навчання.

Нормативні документи щодо впровадження дистанційного навчання у ВНЗ. Положення про дистанційне навчання. Вимоги до вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, наукових, освітньо-наукових установ, що надають освітні послуги за дистанційною формою навчання з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців за акредитованими напрямами і спеціальностями.

Змістовий модуль 2. Інформаційне освітнє середовище навчального закладу. Технології Вікі-Вікі. Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ

Теоретичні засади моделювання й інтеграції сервісів хмароорієнтованого освітнього е-середовища. Основні характеристики. Хмарні технології у просторі відкритої освіти. Моделі організації доступу до програмного забезпечення у хмароорієнтованому освітньому середовищі закладу освіти. Модель інтеграції сервісів, додатків та технологій навчального середовища.

Поняття про Вікі-Вікі та різні Вікі-платформи. Огляд Вікі-сайтів. Пошук інформації, обговорення статей.

Служба Вікі-КДПУ. Створення облікового запису, створення й оформлення власної сторінки користувача, створення нових статей, редагування та форматування тексту статей, налаштування власного аккаунту, обговорення статей.

Налаштування загальної структури електронного курсу на Вікі-КДПУ: вставка посилання на курс у розділ «Аудиторіум»; встановлення необхідної кількості модулів курсу; додавання до модулів опису тем; координація навчального процесу; організація обговорення статей студентів.

Сумісне створення та редагування гіпертекстів. Організація на Вікі-КДПУ спільної робочої дошки.

Хмарні технології. Соціальні мережеві сервіси для зберігання мультимедійних файлів. Соціальні сервіси, що дозволяють організовувати спільну роботу з різними типами документів. Хмарка-КДПУ.


Змістовий модуль 3. Хмароорієнтовна система управління навчанням Moodle-КДПУ

Система управління навчанням Moodle. Філософія LMS Moodle. Перспективи використання. Можливості. Характеристики. Початок роботи із системою Moodle-КДПУ. Ролі користувачів. Робота користувача в ролі автора курсу.

Робота з навчальним курсом у Moodle-КДПУ. Структура вікна електронного навчального курсу. Робота з блоками курсу: блок «Користувачі» (перегляд учасників курсу, редагування відомостей про користувача), блок «Адміністрування», блок «Календар» тощо. Знайомство зі сторінкою налаштувань параметрів курсу, редагування (зміна) загальних налаштувань електронного курсу.

Створення електронного навчального курсу. Створення категорій (підкатегорій). Навчальні плани і графіки навчального процесу. Введення контингенту студентів. Способи створення електронного курсу. Формати створення курсів. Створення курсу в форматі структури. Створення курсу за допомогою шаблону. Створення курсу за допомогою резервного копіювання.

Створення контенту електронного навчального курсу. Створення основних ресурсів електронного курсу. Створення ресурсів: Напис, Сторінка, Файл, HTML-сторінка, веб-посилання. Налаштування параметрів вікна ресурсу. Створення ресурсів у вигляді web-сторінки та файлу.

Створення в електронному курсі елементів для навчальної діяльності студентів: Глосарій, Форум, Чат, Вибір, Завдання, Урок, Книга та Семінар. Керування семінаром. Формат СДО SCORM.

Організація контролю і оцінювання навчальної діяльності студентів у Moodle-КДПУ. Створення і наповнення банку тестових завдань.

Створення тесту. Додавання тесту до електронного навчального курсу. Додавання питань до тесту. Тестування та аналіз його результатів.

Журнал оцінок. Робота з журналом оцінок. Виставлення оцінок за види навчальної діяльності. Дії з журналом оцінок. Шкали оцінок. Завершення курсу. Звіти.

Керування файлами в Moodle-КДПУ. Робота з файлами. Резервне копіювання курсу. Відновлення курсу. Очищення курсу. Імпорт ресурсів курсу.

Комунікація в системі Moodle-КДПУ: знайомство із комунікативними можливостями системи – розсилання сповіщень, повідомлень; робота з блогами.

Учасники

Сторінка координування курсу "ІКТ в освіті" (для слухачів освітньо-кваліфікаційного рівня "доктор філософії") викладач Болілий Василь Олександрович