Відмінності між версіями «Лабораторна робота 2 Сергій Рижак»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 26: Рядок 26:
 
*При наборі на малий формат до 31/2 кв. допускається в книжкових виданнях не більше п'яти переносів підряд, в журнальних, газетних, інформаційних виданнях і *виданнях оперативної поліграфії - не більше восьми переносів.
 
*При наборі на малий формат до 31/2 кв. допускається в книжкових виданнях не більше п'яти переносів підряд, в журнальних, газетних, інформаційних виданнях і *виданнях оперативної поліграфії - не більше восьми переносів.
 
*Набір знаків і цифр. Знаки пунктуації (крапка, кома, двокрапка, крапка з комою, три крапки, знак і знак питання знаки) від попередніх слів не повинні бути відбиті. *Три крапки на початку пропозиції не відбивається від наступного за ним слова. У наборі вразрядку відбиття знаків і цифр не повинні бути збільшені.
 
*Набір знаків і цифр. Знаки пунктуації (крапка, кома, двокрапка, крапка з комою, три крапки, знак і знак питання знаки) від попередніх слів не повинні бути відбиті. *Три крапки на початку пропозиції не відбивається від наступного за ним слова. У наборі вразрядку відбиття знаків і цифр не повинні бути збільшені.
 +
 +
==Набір заголовків і титульних елементів==
 +
 +
*Гарнітура і кегль шрифту заголовків, а також їх розміщення повинні відповідати розмітці в оригіналі або макеті. Заголовки, що складаються з двох або декількох *рядків,
 +
*повинні бути розбиті на рядки за змістом. При членуванні заголовків на рядки не допускаються переноси в словах і залишення в кінці рядка прийменників, спілок і *діалектів.
 +
*При наборі заголовків окремими рядками між словами повинен бути пробіл в одну напівкегельну. Якщо заголовки набирають широкими шрифтами або прописними буквами, *междусловние прогалини повинні бути збільшені на 2 п. Якщо рядок заголовка менше формату набору на 1-2 кегельний, вона повинна бути доведена до повного формату *збільшенням междусловних прогалин.
 +
*Між рядками заголовків, набраних великими літерами, інтервал повинен бути збільшеним на 2 п.
 +
*У заголовках, набраних великими літерами кегля 16 і вище, повинна бути вирівняна візуально виникає нерівномірність межбуквенних прогалин додаванням тонких шпаціями *між буквами з прямими штрихами (НН, ПГ, ШР і ін.).
 +
*Заголовки, що йдуть в підбір з текстом, повинні бути набрані як звичайні виділення, в таких заголовках дозволені і переноси слів. Заголовки, набрані в підбір, що *закінчуються крапкою (для напівжирного шрифту-напівжирної точкою), відбивають від тексту на кегельную шрифту, якщо точки немає - междусловних прогалиною.
 +
*При врізки заголовків до тексту (так званої кватиркою) формат втяжек по всьому виданню повинен бути однаковий - приблизно 1/4 формату рядка набору. Для того, щоб *такий заголовок був повністю закритий текстом, дозволяється перенесення заголовка на 1-2 рядки після попередньої кінцевий і ліквідація абзаців в рядках з Втяжка і *в рядку, закри¬вающей заголовок знизу.
 +
*Порядковий номер всіх видів заголовків, набірае¬мий в одному рядку з текстом, повинен бути відбитий напівкегельної незалежно від того, чи є після номера крапку.
 +
*В кінці заголовків, виключених окремими рядками, точок бути не повинно.
 +
*Якщо в якості заголовка (для поділу тексту) застосовують три зірочки, то вони повинні бути розділені напівкегельної, причому одна або дві зірочки повинні *перебувати на верхній лінії, інші - на нижній.
 +
*Якщо ініціали (складальні або мальовані) розміщують вище тексту, то необхідно витримати лінію шрифту в першому рядку тексту. Якщо ініціали врізають в текст, то *вони повинні бути вирівняні по верхній лінії першого рядка. Текст першого рядка повинен бути набраний впритул до ініціали, інші рядки відбиті від ініціал на *напівкегельну.

Версія за 13:12, 5 березня 2019

Загальні правила набору

  • Оптимальний междусловних пробіл повинен бути рівний напівкегельної шрифту, яким набирається текст.
  • При наборі на великий формат междусловних пробіл в книжкових і журнальних виданнях допускається в межах від 1/4 до 3/4 кегельний, в газетних, інформаційних виданнях *і виданнях оперативної поліграфії - від 1/4 до 11/4 кегельний.
  • При наборі на малий формат междусловних пробіл в книжкових і в журнальних виданнях допускається в межах від 1/4 до 11/4 кегельний, в газетних, інформаційних виданнях *і виданнях оперативної поліграфії -від 1/4 до 13/4 кегельний.
  • При наборі кеглем понад 12 максимальний междусловних пробіл може бути збільшений на 1/4 кегельний в порівнянні з попередніми цифрами відповідно для всіх видів видань.
  • При флаговая наборі можуть бути встановлені однакові междусловние прогалини. Для забезпечення плот¬ності набору ці прогалини можуть бути мінімальними - 1 / 3,1 / 4 *кегельний.
  • Междусловние прогалини в одному рядку повинні бути однаковими. У рядку, набраної шрифтами раз¬них кеглів, ширина прогалин в тексті меншого кегля повинна бути менше, *ніж в тексті більшого кегля. На стику між різними кеглями в рядку междусловних пробіл визначається по більшій кеглю. Междусловние прогалини в суміжних рядках не *повинні різко відрізнятися між собою (ця вимога не стосується до набору журнальних, газетних, інформаційних видань і видань оперативної поліграфії).
  • У рядках, не заповнених текстом (в кінцевих рядках, в тексті, вимкненому по центру або в правий край, при наборі з вільним правим або лівим краєм і ін.), *Междусловние прогалини повинні бути рівними або близькими до напівкегельної шрифту,
  • Рядки, що не мають междусловних прогалин, і рядки, які не можуть бути вимкнені, як зазначено вище, дозволяється вимикати зі збільшенням ширини межбуквенних прогалин *до 1п. або зменшенням їх до 1/2 п.
  • У книжкових виданнях не допускається збіг пробілів між словами по вертикалі або діагоналі в трьох або більше суміжних рядках ( «коридори»), в журнальних, газетних, *інформаційних і виданнях оперативної поліграфії - в чотирьох.
  • Абзацний відступ у виданні повинні бути одінако¬вимі незалежно від кегля окремих частин тексту. Допустимі відхилення в текстах різних кеглів 1 п.

Правила переносів

  • При наборі повинні бути дотримані всі граматичні правила переносів. Не допускаються неблагозвучні переноси і переноси, що спотворюють зміст.
  • Не допускається поділ переносами скорочень, що набираються прописними буквами (ВЛКСМ), прописними з окремими малими (КЗпП) і з цифрами (ФА1000).
  • У книжково-журнальних виданнях числа не повинні бути розділені переносами. У газетних, інформаційних виданнях і виданнях оперативної поліграфії допустимо поділ *чисел, з'єднаних знаком тире (1985-1986), причому тире має залишатися в першому рядку.
  • Скорочені назви (і т.д., і т.п., тобто) при переносі не повинні розділятися.
  • При перенесення не повинні бути відірвані прізвища від ініціалів та ініціали один від одного. Перенесення з розривом прізвища допускається.
  • Чи не повинні бути відокремлені при перенесенні сокращен¬ние слова від імен власних (тов. Іванов), в газетних, інформаційних виданнях і виданнях оперативної *поліграфії це допустимо.
  • Не допускається розміщення в різних рядках чисел і їх найменувань (250 кг), знаків номера і параграфа і належних до них чисел (№ 25), а також позначень пунктів *перерахування і початку тексту (5. Набір ...).
  • У книжкових виданнях не слід залишати в кінці рядка приводи та спілки, що починають пропозиція, а також однобуквені союзи і прийменники в середині пропозицій. У *журнальних, газетних, інформаційних виданнях і виданнях оперативної поліграфії допускається залишати в кінці рядка однобуквені приводи та спілки всередині *пропозицій, а також трьохбуквені приводи, що починають пропозиція.
  • При наборі на великий формат в книжкових виданнях допускається не більше чотирьох переносів підряд, в журнальних, газетних, інформаційних виданнях і виданнях *оперативної поліграфії - не більше семи.
  • При наборі на малий формат до 31/2 кв. допускається в книжкових виданнях не більше п'яти переносів підряд, в журнальних, газетних, інформаційних виданнях і *виданнях оперативної поліграфії - не більше восьми переносів.
  • Набір знаків і цифр. Знаки пунктуації (крапка, кома, двокрапка, крапка з комою, три крапки, знак і знак питання знаки) від попередніх слів не повинні бути відбиті. *Три крапки на початку пропозиції не відбивається від наступного за ним слова. У наборі вразрядку відбиття знаків і цифр не повинні бути збільшені.

Набір заголовків і титульних елементів

  • Гарнітура і кегль шрифту заголовків, а також їх розміщення повинні відповідати розмітці в оригіналі або макеті. Заголовки, що складаються з двох або декількох *рядків,
  • повинні бути розбиті на рядки за змістом. При членуванні заголовків на рядки не допускаються переноси в словах і залишення в кінці рядка прийменників, спілок і *діалектів.
  • При наборі заголовків окремими рядками між словами повинен бути пробіл в одну напівкегельну. Якщо заголовки набирають широкими шрифтами або прописними буквами, *междусловние прогалини повинні бути збільшені на 2 п. Якщо рядок заголовка менше формату набору на 1-2 кегельний, вона повинна бути доведена до повного формату *збільшенням междусловних прогалин.
  • Між рядками заголовків, набраних великими літерами, інтервал повинен бути збільшеним на 2 п.
  • У заголовках, набраних великими літерами кегля 16 і вище, повинна бути вирівняна візуально виникає нерівномірність межбуквенних прогалин додаванням тонких шпаціями *між буквами з прямими штрихами (НН, ПГ, ШР і ін.).
  • Заголовки, що йдуть в підбір з текстом, повинні бути набрані як звичайні виділення, в таких заголовках дозволені і переноси слів. Заголовки, набрані в підбір, що *закінчуються крапкою (для напівжирного шрифту-напівжирної точкою), відбивають від тексту на кегельную шрифту, якщо точки немає - междусловних прогалиною.
  • При врізки заголовків до тексту (так званої кватиркою) формат втяжек по всьому виданню повинен бути однаковий - приблизно 1/4 формату рядка набору. Для того, щоб *такий заголовок був повністю закритий текстом, дозволяється перенесення заголовка на 1-2 рядки після попередньої кінцевий і ліквідація абзаців в рядках з Втяжка і *в рядку, закри¬вающей заголовок знизу.
  • Порядковий номер всіх видів заголовків, набірае¬мий в одному рядку з текстом, повинен бути відбитий напівкегельної незалежно від того, чи є після номера крапку.
  • В кінці заголовків, виключених окремими рядками, точок бути не повинно.
  • Якщо в якості заголовка (для поділу тексту) застосовують три зірочки, то вони повинні бути розділені напівкегельної, причому одна або дві зірочки повинні *перебувати на верхній лінії, інші - на нижній.
  • Якщо ініціали (складальні або мальовані) розміщують вище тексту, то необхідно витримати лінію шрифту в першому рядку тексту. Якщо ініціали врізають в текст, то *вони повинні бути вирівняні по верхній лінії першого рядка. Текст першого рядка повинен бути набраний впритул до ініціали, інші рядки відбиті від ініціал на *напівкегельну.