Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект" Сторчак Віталіни»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Опис проблеми)
Рядок 3: Рядок 3:
 
'''
 
'''
 
==Опис проблеми==
 
==Опис проблеми==
   Експерти з Єльського та Оксфордського університетів нещодавно оприлюднили свої дослідження про те, як штучний інтелект змінить сучасне життя, включно зі сферами транспорту, фінансів, охорони здоров'я, науки та військової сфери.
+
   Перші застосування штучного інтелекту мисляться i вважаються найбільш необхідними для впровадження саме у сфері правоохоронній, що відрізняється чотирма моментами:
Як ми можемо передбачати та керувати тенденціями у сфері AI та чи дійсно креативні й аналітичні навички стануть ключем до успіху в роботі у світі штучного інтелекту?
+
# законом, що становить певний набір правил (актів, інструкцій, кодексів i т.д.), i механізм їхнього застосування (алгоритм дії);
 
+
# підвищеним ризиком стосовно представників Закону;
Пригадаю випадок із власного досвіду: якось у моїх синів проходив "День професій" у школі. Один з них одягнувся "головним розробником роботів", а інший – футболістом. І тоді я задумався, а яка кар'єра насправді краще підходить людині у світі майбутнього?
+
# можливостями здійснення помилок та їхніх наслідків;
 
+
# ризиком бути втягненим у корупцію.
На час, коли інтернет увійшов у стадію свого повноцінного розвитку, я завжди казав усім, хто питав моєї поради: "Не працюй на роботі, яку можна робити на дроті" – тобто, не треба вчитися виконувати ту роботу, яку хтось на іншій стороні світу може виконати за півціни. Та з появою штучного інтелекту, згідно із новими дослідженнями, це все вже не так просто.  
+
Усі ці ознаки, звичайно, є i в митній службі, від продуктивності i злагодженої роботи якої значною мірою залежить економічне здоров’я держави. I хоча різні кібернетичні пристрої i прилади в роботі митниці посідали вже солідне місце, головне рішення залишається за людиною – суб’єктом волі, а це, як відомо, обтяжено спокусами, що їх далеко не завжди людина здатна витримати.
  Цей зсув викликає занепокоєння з двох причин: він відбудеться відносно скоро й більшість навчальних закладів погано до цього підготовлені. Та перш ніж досліджувати майбутнє ринку праці, спростуймо кілька міфів та подивимося, чого насправді не станеться.
+
Спробуймо уявити собі на хвильку таку картину: контрольно-пропускні пункти обладнані комп’ютерами (роботами), що здатні мислити, самостійно навчатися i наділені функцією приймати рішення. Перевага подібних стражів очевидна: вони глухі до проблем влади, слави i грошей, отже, їх не можна “купити”; вони чіткі у виконанні i застрахованi вiд випадкових або навмисних помилок; більш швидкі в аналiзi ситуацiї i виборi дiй; максимально об’єктивнi, скромнi, непiдкупнi, розумнi, здатнi навчатися, безстороннi, логiчнi, довговiчнi, безстрашнi, надiйнi, до них не потрiбнi мiри покарання за порушення закону, що є основою їхнiх програм, i т.д.
+
Переоцінюючи та недооцінюючи наслідки штучного інтелекту
+
  Під час нещодавньої панельній дискусії в Управлінні з фінансового регулювання та нагляду Великобританії час та опір були названі ключовими проблемами ефективного розгортання та впровадження технологій штучного інтелекту.  
+
 
+
Опір – або "протистояння штучному інтелекту" ("AI friction") – це особливий виклик для людей старшого віку, які можуть бавитися з технікою, але шукають можливості не використовувати її, оскільки в глибині душі віддають перевагу взаємодії з людиною.
+
Робот Kuri
+
  Автомобілі та служби доставки без водія ще один приклад протистояння штучному інтелекту. Лише в США це загроза втрати роботи для трьох мільйонів людей, як зазначено у доповіді, опублікованій Білим Домом у грудні 2016 року, де розглядаються усі можливі напрямки, у яких технології штучного інтелекту змінять економіку Сполучених Штатів.  
+
Ретельно вивчивши предмет, еволюцію автономних машин можна розбити на етапи. Початкова фаза – те, що ми бачимо на дорогах зараз, тобто, власне, просунутий круїз-контроль, а завершальною стадією є цілком самокероване авто.
+
  Протистояння у цьому випадку виникає приблизно на третій чи четвертій фазі, коли людина керує машиною разом із комп'ютером. На цій стадії, коли комп'ютер не знає, як вчинити, він передає управління людині. На перший погляд, це звучить логічно, однак симуляції таких ситуацій показали всю небезпеку цієї схеми. Уявіть, що ви знаходитесь у машині без водія, і у вас нема потреби думати про водіння, аж раптом машина виходить з цього режиму і штучний інтелект віддає вам повний контроль над ситуацією. Дуже мало водіїв здатні на те, щоб вчасно увімкнути увагу та не потрапити в аварію.
+
  
 
==Блог до проекту==
 
==Блог до проекту==

Версія за 21:38, 3 грудня 2018

Тема статті

Штучний інтелект

Опис проблеми

  Перші застосування штучного інтелекту мисляться i вважаються найбільш необхідними для впровадження саме у сфері правоохоронній, що відрізняється чотирма моментами:
  1. законом, що становить певний набір правил (актів, інструкцій, кодексів i т.д.), i механізм їхнього застосування (алгоритм дії);
  2. підвищеним ризиком стосовно представників Закону;
  3. можливостями здійснення помилок та їхніх наслідків;
  4. ризиком бути втягненим у корупцію.

Усі ці ознаки, звичайно, є i в митній службі, від продуктивності i злагодженої роботи якої значною мірою залежить економічне здоров’я держави. I хоча різні кібернетичні пристрої i прилади в роботі митниці посідали вже солідне місце, головне рішення залишається за людиною – суб’єктом волі, а це, як відомо, обтяжено спокусами, що їх далеко не завжди людина здатна витримати. Спробуймо уявити собі на хвильку таку картину: контрольно-пропускні пункти обладнані комп’ютерами (роботами), що здатні мислити, самостійно навчатися i наділені функцією приймати рішення. Перевага подібних стражів очевидна: вони глухі до проблем влади, слави i грошей, отже, їх не можна “купити”; вони чіткі у виконанні i застрахованi вiд випадкових або навмисних помилок; більш швидкі в аналiзi ситуацiї i виборi дiй; максимально об’єктивнi, скромнi, непiдкупнi, розумнi, здатнi навчатися, безстороннi, логiчнi, довговiчнi, безстрашнi, надiйнi, до них не потрiбнi мiри покарання за порушення закону, що є основою їхнiх програм, i т.д.

Блог до проекту

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Опитування до проекту

Фотоальбом до проекту

Спілкування між учасниками проекту

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

Відеоматеріали

Електронні ресурси