Відмінності між версіями «Портфоліо до проекту "Штучний інтелект", Салова А.С, 2018»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 39: Рядок 39:
 
==Фотоальбом до проекту==
 
==Фотоальбом до проекту==
 
<gallery>
 
<gallery>
[[Файл:ai1.jpg|міні]]
+
Файл:ai1.jpg
[[Файл:ai2.jpg|міні]]
+
Файл:ai2.jpg
[[Файл:ai3.jpg|міні]]
+
Файл:ai3.png
[[Файл:ai4.jpg|міні]]
+
Файл:ai4.jpg
[[Файл:ai5.jpg|міні]]
+
Файл:ai5.jpg
 
</gallery>
 
</gallery>
  

Версія за 10:42, 29 жовтня 2018

Тема статті

Штучний інтелект

Опис проблеми

Визначення

AI.jpg

Штучний інтелект є галуззю комп'ютерної науки, яка намагається зрозуміти суть інтелекту та виготовити нову інтелектуальну машину, яка реагує за способом, подібним до людського інтелекту.

Дослідження в цій галузі включають робототехніку, розпізнавання мови, розпізнавання образів, обробку природної мови та експертні системи. З моменту народження штучного інтелекту, теорія та технологія стали більш зрілими, а області застосування стали розширюватися. Можна припустити, що штучні продукти, отримані штучним інтелектом у майбутньому, будуть "контейнером" людської мудрості. Штучний інтелект може імітувати процес свідомості людини і мислення. Штучний інтелект - це не людський інтелект, але це може бути як людське мислення, і воно може перевершити людський інтелект.

Сучасний стан розвитку штучного інтелекту

Триває вдосконалення алгоритмів навчання і класифікації в масштабі реального часу, обробки мов, розпізнавання зображень, мови, сигналів, а також створення моделей інтелектуального інтерфейсу, що будуть підлаштовуватися під користувача. Серед основних прикладних завдань, що вирішуються за допомогою нейронних мереж, – фінансове прогнозування, здобування даних, діагностика систем, контроль за діяльністю мереж, шифрування даних.

Сфери застосування

Особливу зацікавленість у ШІ проявляють в останні роки компанії, що займаються організацією процесів розробки великих програмних систем (програмної інженерії). Методи ШІ все частіше використовуються для аналізу вихідних текстів і розуміння їхнього змісту, управління вимогами, виробленням специфікацій, проектування, кодогенераціі, верифікації, тестування, оцінки якості, виявлення можливості повторного використання, вирішення завдань на паралельних системах тощо.

Дуже важливими є розробки медичних систем, які консультують лікарів в екстрених ситуаціях, роботів-маніпуляторів для виконання точних дій в ході хірургічних операцій.

Традиційно високий інтерес до ШІ в середовищі розробників ігор і розважальних програм. Серед нових напрямків їх досліджень – моделювання соціальної поведінки, спілкування, людських емоцій, творчості у віртуальному світі.

Потенційні загрози

ШІ демонструє вміння навчатися не тому, для чого він був призначений. Роботи вчаться брехати і обманювати, починають віднімати робочі місця , роботизовані системи стають розумнішими за хакерів серед людей, стають все більш схожими на людей і починають розуміти поведінку.

Навіть в наш час вже є приклади ситуацій, коли штучний інтелект виходить з-під людського контролю. Керівництво соціальної мережі Facebook змушене було відключити свою систему штучного інтелекту, після того як чат-боти почали спілкуватися на власній, неіснуючій мові, яку люди не змогли розшифрувати.

У контексті загроз, що виникають з боку штучного інтелекту, найчастіше згадують автономні системи зброї, які зможуть обирати та ліквідовувати цілі без згоди людей. Організація Об’єднаних Націй і Human Rights Watch апелюють до політиків з усього світу із закликом ухвалити договір щодо ліквідації зброї, наділеної штучним інтелектом.

Загрози, пов’язані з штучним інтелектом, також можуть підірвати соціально-економічний порядок в сучасному світі. Інтелектуальні машини, що замінять нас у майбутньому, збільшать соціальний поділ на касти: зокрема на професії, що потребують високих знань і навичок та на робітників, праця яких автоматизована. Політикам доведеться відповісти на цей виклик і якось дати собі раду з масами безробітних.

Блог до проекту

Blogger або WordPress

Мультимедійна презентація

Google Диск

Календар подій проекту:

Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті)

Опитування до проекту

Google Форми (посилання на опитування)

Фотоальбом до проекту

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка