Відмінності між версіями «Стаття проекту " Урок майбутнього!" Герасімова Дар'я»
814003 (обговорення • внесок) (→II Повторення матеріалу з теми: Циліндр) |
814003 (обговорення • внесок) (→II Повторення матеріалу з теми: Циліндр) |
||
Рядок 61: | Рядок 61: | ||
[[Файл:Image08.png|центр|600пкс]] | [[Файл:Image08.png|центр|600пкс]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | 2.Практична частина (робота з тестами) | ||
+ | Учні отримують тести. | ||
+ | ================'''Тема: Циліндр'''================= | ||
+ | 1. Осьовим перерізом рівносторонннього циліндра є: | ||
+ | а) прямокутник; б) квадрат. | ||
+ | 2. Площа основи циліндра дорівнює: | ||
+ | а) 2πR; б) πR^2 | ||
+ | 3. Відстань між основами циліндра: | ||
+ | а) твірна; б) висота. | ||
+ | 4. Перерізами циліндра є: | ||
+ | а) трикутник; б)овал; в) прямокутник. | ||
+ | 5. Якщо твірна циліндра не перпендикулярна до площини основи, то він: | ||
+ | а) похилий; б) прямий. | ||
+ | 6. Лінія, що сполучає центри основ похилого циліндра | ||
+ | а) висота; б) вісь; в) твірна. | ||
+ | 7. Площа бічної поверхні циліндра: | ||
+ | а) 2πRH; б) πRH. | ||
+ | 8. У яких площинах лежать основи циліндра? | ||
+ | а) перпендикулярних; б) паралельних. |
Версія за 12:14, 7 червня 2018
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років. 11 клас.
Тема
Тіла обертання. Конус.
Тип уроку
Урок вивчення та закріплення нового матеріалу.
Вид уроку
Мультимедійні презентації учнів та викладача, практична робота, самостійна робота в парах.
Мета
Навчальна Систематизувати та узагальнити знання та вміння учнів з теми "Циліндр"; вивчити конус та його елементи; застосувати математичні знання під час розв’язування задач та використовувати у своїй професії.
Розвивальна Розвивати просторову уяву, логічне мислення, вміння висловлювати та обгрунтовувати свою думку, формувати вміння вирішувати проблемні ситуації, бажання пізнавати нове, прививати інтерес до математики.
Виховна Сприяти вихованню відповідальності учнів за результати виконання завдань, сприяти розвитку комунікативних умінь, взаємоповаги, взаємодопомоги, почуття колективізму, культуру поведінки.
Обладнання
Мультимедійний комплекс, мультимедійні презентації, кольорові картки-завдання для роботи в парах, моделі тіл обертання, буклети.
Методи роботи на уроці
Словесні, наочні, практичні, еврестичні (виступ учнів в ролі викладача, організація роботи в парах, презентації учнів).
Форми роботи на уроці
Індивідуальна, парна, групова.
Міжпридметні зв’язки
Історія, креслення, устаткування, ТПЇ, інформатика.
Методична мета
Використання комп’ютерних технологій, інтерактивних вправ.
Хід уроку.
І Організаційна частина.Повідомлення теми та завдання уроку.
Привітання. Перевірка стану готовності учнів до уроку. Тема уроку: "Тіла обертання. Конус".
II Повторення матеріалу з теми: Циліндр
1.Теоретична частина (презентація 2 учениць з використанням мультимедійного комплексу на тему: Циліндр)
2.Практична частина (робота з тестами)
Учні отримують тести.
==========Тема: Циліндр===========
1. Осьовим перерізом рівносторонннього циліндра є: а) прямокутник; б) квадрат. 2. Площа основи циліндра дорівнює: а) 2πR; б) πR^2 3. Відстань між основами циліндра: а) твірна; б) висота. 4. Перерізами циліндра є: а) трикутник; б)овал; в) прямокутник. 5. Якщо твірна циліндра не перпендикулярна до площини основи, то він: а) похилий; б) прямий. 6. Лінія, що сполучає центри основ похилого циліндра а) висота; б) вісь; в) твірна. 7. Площа бічної поверхні циліндра: а) 2πRH; б) πRH. 8. У яких площинах лежать основи циліндра? а) перпендикулярних; б) паралельних.