Відмінності між версіями «Стаття проекту " Урок майбутнього!" Леонова Інна»
813899 (обговорення • внесок) (→7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.) |
813899 (обговорення • внесок) (→7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.) |
||
Рядок 82: | Рядок 82: | ||
===7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. === | ===7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. === | ||
− | На рис. 266 зображено рогортку циліндра. За навединими даними знайдіть площу і об'єм циліндра. | + | Задача1. |
+ | На рис. 266 зображено рогортку циліндра. За навединими даними знайдіть площу і об'єм циліндра.<br /> | ||
+ | [[Файл:2П.png|праворуч|100пкс]] | ||
+ | |||
+ | Задача2. | ||
+ | Діагональ АС осьового перерізу ABCD циліндра дорівнює 10 см, а його висота ОО1 — 8 см (рис. 267). | ||
+ | Знайдіть площу поверхні та об'єм циліндра. |
Версія за 15:44, 5 червня 2018
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років, 11 клас
Тема уроку
Циліндр. Об'єм циліндра
Тип уроку
комбінований
Мета уроку
Навчальна мета:
- формування знань учнів про об’єм циліндра та навиків його
обчислення;
- показати застосування циліндра в побуті, техніці;
Розвивальна мета:
- розвивати в учнів логічне мислення,
- увагу,
- просторову уяву,
- уміння знаходити помилки та неточності у відповідях товаришів,
- уміння працювати в групах.
Виховна мета:
- виховувати організованість,
- уміння долати труднощі,
- здатність вибирати необхідну інформацію.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.
Девіз уроку: Ми живемо в геометричний період. Усе навколо – геометрія. Ле Корбюзьє
2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли в них при розв'язуванні задач.
3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Фронтальна бесіда:
- Заповність пропуски:
- Твірними циліндра називаються ... які сполучають відповідні тчоки ... кіл основи;
- Твірні циліндра ... і ...;
- Поверхня циліндра складається із ... і ...;
- Радіус циліднра - це радіус ...;
- Висотою циліндра називається відстань між ...;
- На даному зображенні циліндра назвіть:
4. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини. Якщо озирнутися навколо, можна побачити багато речей які мають циліндричну форму. Це і предмети побуту, продукти харчування, канцелярське та хімічне приладдя, косметичні товари, різноманітні деталі тощо.
На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми.
5. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра, а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою.
6. СПРИЙНЯТТЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Поверхня циліндра складається з двох рівних основ і бічної поверхні. Якщо поверхню циліндра розрізати по колах основ і одній із твірних, а потім розгорнути на площині, то дістанемо розгортку циліндра (рис.265). вона складається з прямокутника, сторони якого дорівнюють довжині кола основ і висоті циліндра, і двох кругів, що є основами циліндра.
Площею бічної і повної поверхні циліндра називають площу розгортки бічної і повної поверхонь.
Тоді площа бічної повірхні і площа повної поверхні визначаються формулами:
Sбічн = 2πRH.
Sцил = Sбічн + 2Sосн, Sцил = 2πRH + 2πR^2 = 2πR(H + R).
де R, H — радіус і висота циліндра відповідно.
Об'єм циліндра дорівнює добутку площі його основи на висоту V = Sосн ∙ H.
Якщо радіус основи циліндра дорівнює R, а висота Н, то його об'єм V = πR2H.
7. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Задача1.
На рис. 266 зображено рогортку циліндра. За навединими даними знайдіть площу і об'єм циліндра.
Задача2. Діагональ АС осьового перерізу ABCD циліндра дорівнює 10 см, а його висота ОО1 — 8 см (рис. 267). Знайдіть площу поверхні та об'єм циліндра.