Відмінності між версіями «Стаття проекту " Урок майбутнього!" Леонова Інна»
813899 (обговорення • внесок) (→1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП) |
813899 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 57: | Рядок 57: | ||
Це і предмети побуту, продукти харчування, канцелярське та хімічне приладдя, косметичні товари, різноманітні деталі тощо. | Це і предмети побуту, продукти харчування, канцелярське та хімічне приладдя, косметичні товари, різноманітні деталі тощо. | ||
[[Файл:Ц.png|зліва|400пкс]] [[Файл:1.jpg|зліва|400пкс]] | [[Файл:Ц.png|зліва|400пкс]] [[Файл:1.jpg|зліва|400пкс]] | ||
+ | На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми. | ||
+ | |||
+ | ===5. Повіломлення теми, мети і завдань уроку.=== | ||
+ | Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра, | ||
+ | а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою. | ||
+ | |||
+ | ===6. Сприйняття нового матеріалу.=== |
Версія за 14:41, 5 червня 2018
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років, 11 клас
Тема уроку
Циліндр. Об'єм циліндра
Тип уроку
комбінований
Мета уроку
Навчальна мета:
- формування знань учнів про об’єм циліндра та навиків його
обчислення;
- показати застосування циліндра в побуті, техніці;
Розвивальна мета:
- розвивати в учнів логічне мислення,
- увагу,
- просторову уяву,
- уміння знаходити помилки та неточності у відповідях товаришів,
- уміння працювати в групах.
Виховна мета:
- виховувати організованість,
- уміння долати труднощі,
- здатність вибирати необхідну інформацію.
Хід уроку
1. Організаційний етап
Привітання з учнями. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.
Девіз уроку: Ми живемо в геометричний період. Усе навколо – геометрія. Ле Корбюзьє
2. Перевірка домашнього завдання.
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли в них при розв'язуванні задач.
3. Актуалізація опорних знань.
Фронтальна бесіда:
- Заповність пропуски:
- Твірними циліндра називаються ... які сполучають відповідні тчоки ... кіл основи;
- Твірні циліндра ... і ...;
- Поверхня циліндра складається із ... і ...;
- Радіус циліднра - це радіус ...;
- Висотою циліндра називається відстань між ...;
- На даному зображенні циліндра назвіть:
4. Мотивація навчальної діяльності.
Світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини. Якщо озирнутися навколо, можна побачити багато речей які мають циліндричну форму. Це і предмети побуту, продукти харчування, канцелярське та хімічне приладдя, косметичні товари, різноманітні деталі тощо. На практиці часто виникає потреба знати не тільки яку геометричну форму мають деякі предмети , а й знати їх об'єми.
5. Повіломлення теми, мети і завдань уроку.
Сьогодні ми навчимося знаходити об'єм одного з тіл обертання - циліндра, а також продемонструємо зв'язок математичної теорії з практикою.