Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" Храпаченко Дарини»
2567634 (обговорення • внесок) (→Методичні та дидактичні матеріали) |
2567634 (обговорення • внесок) (→4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.) |
||
Рядок 70: | Рядок 70: | ||
На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі: | На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі: | ||
# Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали. | # Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали. | ||
− | # Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики). | + | # Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).<br /> |
+ | [[Файл:Задача.PNG]] | ||
+ | "Перша" | ||
+ | За відомими R і ι знайти Sб. | ||
+ | За R і £ знайти об’єм конуса. | ||
+ | "Друга" | ||
+ | За відомими ι і Н знайти об’єм конуса. | ||
+ | За відомими ι і β знайти Sб. | ||
+ | "Третя" | ||
+ | За відомими Н і β знайти Sб. | ||
+ | За відомими Н і £ знайти об’єм. | ||
# Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля. | # Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля. | ||
# Кожна група отримує прикладні задачі (4 б.). Із кожної групи один учень захищає свою задачу. | # Кожна група отримує прикладні задачі (4 б.). Із кожної групи один учень захищає свою задачу. |
Версія за 12:09, 21 травня 2018
Зміст
Навчальний предмет
Геометрія
Вік учнів, клас
16-18 років, 11 клас
Тема уроку
Тіла обертання
Тип уроку
Узагальнення і систематизація знань і вмінь
Мета уроку
Навчальна мета: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Тіла обертання»; підвищити рівень сформованості знань, умінь та навичок розв’язувати задачі з теми; формувати вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування практичних задач;
Розвивальна мета: розвивати просторові уявлення, пам’ять, логічне мислення;
Виховна мета: виховувати наполегливість, працьовитість.
Хід уроку
1. Організаційний етап
- налаштування учнів на продуктивну роботу на заняттях;
- розподіл учнів на групи;
- повідомлення учням інструкції із само оцінювання роботи на уроці.
Попередньо клас поділено на три групи : «Перша», «Друга», «Третя» (назви команд учні обирають самостійно). Кожна група складається з теоретиків, аналітиків, істориків. В кожній групі працює по два консультанти, які коригують роботу членів групи. За кожний вид роботи учні будуть отримувати певну кількість балів, які капітани будуть заносити в електронний журнал. Початковий старт у кожного учня 3 бали.
Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку
2. Перевірка домашнього завдання.
3. Актуалізація опорних знань.
Вправа "асоціативний кущ". Використовується ментальна картка
Експрес опитування (інтелектуальна розминка) - результати відповідей оцінюються по 1б., які капітани заносять у журнал. Опитування проводиться у формі брейн-рингу, якщо члени групи помилються або не знають відповіді, то на це запитання можуть відповісти інші групи (працюють теретики).
А. Циліндр
- Яке геометричне тіло називається циліндром?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється циліндр?
- Що є елементами циліндра?
- Які існують види перерізів циліндра?
- Чому дорівнює площа поверхні циліндра?
- Чому дорівнює об’єм циліндра?
Б. Конус
- Яке геометричне тіло називається конусом?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється конус?
- Що є елементами конуса?
- Види перерізів конуса?
- Чому дорівнює площа поверхні конуса?
- Чому дорівнює об’єм конуса?
В. Куля
- Яке геометричне тіло називається кулею; сферою?
- Внаслідок обертання якої геометричної фігури утворюється куля, сфера?
- Що є елементами кулі?
- Які існують перерізи кулі?
- Чому дорівнює площа поверхні сфери?
- Чому дорівнює об’єм кулі? Кульового сектора? Кульового сегменту?
4. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.
На цьому етапі учні кожної групи розв’язують задачі:
- Математичний двобій «мозковий штурм». Тестові завдання з вибором однієї правильної відповіді отримує кожна група. Задачі оцінюються по 2 бали.
- Задачі за готовими малюнками (захищають аналітики).
"Перша" За відомими R і ι знайти Sб. За R і £ знайти об’єм конуса. "Друга" За відомими ι і Н знайти об’єм конуса. За відомими ι і β знайти Sб. "Третя" За відомими Н і β знайти Sб. За відомими Н і £ знайти об’єм.
- Кожна група підготувала презентацію на тему «Світ навколо нас»,де представлено тіла обертання у навколишньому середовищі.Група «Перша» - циліндр. Група «Друга» - конус. Група «Третя» - куля.
- Кожна група отримує прикладні задачі (4 б.). Із кожної групи один учень захищає свою задачу.
5. Підсумки уроку.
- Підсумок уроку підбиває вчитель. Він наголошує на тому, що існує 3 види тіл обертання. Учні на закріплення своїх знань колективно розв’язують кросворд.
- Члени груп – історики – ознайомлюють клас із історичними матеріалами про тіла обертання.
- Учитель оцінює роботу учнів на основі балів, які були занесені у журнал.
6. Повідомлення домашнього завдання.
- На бічній поверхні циліндра сидять муха М і павук Р. Як знайти шлях на поверхні між М і Р?
- Як знайти об’єм звичайного лимона?
- Рідину, налиту в конічну посудину, що має висоту 0,18 м і 0,24 м у діаметрі основи переливають у циліндричну посудину, діаметр основи якої 0,1 м. Яка буде висота рівня рідини в посудині?
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру
- Тест для перевірки знань учнів
- Ментальна карта
- Кросворд
- Відео "Тіла обертання"
- Інфографіка "Тіла обертання"
- Електронний журнал
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Автор статті
Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка