Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Дацкої Тетяни»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 80: Рядок 80:
 
Для закріплення вивченого матеріалу виконати вправу
 
Для закріплення вивченого матеріалу виконати вправу
 
[https://learningapps.org/display?v=pwsgom4jt18]
 
[https://learningapps.org/display?v=pwsgom4jt18]
 +
=== Підсумковий контроль ===
 +
Виконати різнорівневі тестові завдання
 +
[https://docs.google.com/forms/d/1U-hTjn--fljxtUuxnhos6HNg2WRmL2OgJUlw94wMPzQ/edit]
  
 
=Методичні та дидактичні матеріали=
 
=Методичні та дидактичні матеріали=

Версія за 16:20, 15 травня 2018




Навчальний предмет

Всесвітня історія

Провідні держави світу в 1920-1930-х роках.jpg

Вік учнів, клас

10 клас - 15-16 років

Тема уроку

Доба "проспериті" (процвітання) у США. Прояви Великої депресії. "Новий курс" Ф. Д. Рузвельта та його основні підсумки

Тип уроку

Урок засвоєння нових знань

Мета уроку

Навчальна мета визначити зміни у світовому статусі США після закінчення Першої світової війни; схарактеризувати особливості періоду «проспериті» у США ; пояснити причини « Великої депресії» та розкрити її наслідки;

Розвивальна мета розвивати навички причинно-наслідкових зв'язків; сприяти розвитку здатності простежувати вплив подій в окремій державі на хід світового історичного процесу;

Виховна мета виховувати гуманне ставлення до людей , культуру мовлення, активну життєву позицію.


Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Вчитель повідомляє тему та мету уроку. Учні записують тему уроку

[1]

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Для перевірки домашнього завдання, учням пропонується виконати вправу [2]

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Для актуалізація опорних знань вчитель проводить фронтальне опитування

Бесіда.

1.Що вам відомо про участь США у Першій світовій війні. 2. Як називалася американська програма повоєнного облаштування світу? 3. У чому полягала суть «14 пунктів» В. Вільсона?

Мотивація навчальної діяльності учнів Розповідь вчителя

На сьогоднішньому уроці ми з вами продовжуємо вивчення досить великої і цікавої теми – «Провідні держави світу в 1920-1930-х роках». Продовженням цієї теми є урок «Доба «проспериті» (процвітання) у США. Прояви Великої депресії. «Новий курс» Ф. Д. Рузвельта та його основні підсумки.». Які асоціації виникають у вас ,коли ви згадуєте США? Для переважної більшості присутніх США –це наддержава. Протягом уроку ми спробуємо проаналізувати динамику розвитку США в 20-30-ті роки ХХ століття.

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

5. Підсумки уроку.

Висновки з теми:

США пережила протягом 1920-1930-х рр. піднесення і стрімке падіння, яке зламало багатьох у суспільстві. Для 20-х років в США характерний економічний бум. США асоціювалися із терміном "бізнесова цивілізація". Це призвело до кризи перевиробництва та початку Великої депресії. Реалізація «Нового курсу» Ф. Рузвельта до кінця не досягла успіху. Економіка власне знаходилась у стані застою впродовж 1930-х рр. Зберігалися значне недовантаження виробничих потужностей та масове безробіття. Адміністрації Рузвельта не поталанило оволодіти мистецтвом регулювання ринковою економікою. Але вагомі були соціальні реформи. Держава взяла на себе роль гаранта соціальної захищеності. оцінювання відповідей учнів.


6. Повідомлення домашнього завдання
Опрацювати §7,8  підручника: Полянський П.Б. Всесвітня історія 1914 – 1939 рр., К.: Генеза, 2010.

[3]

Для закріплення вивченого матеріалу виконати вправу [4]

Підсумковий контроль

Виконати різнорівневі тестові завдання [5]

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку [6]
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
  3. Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
  4. Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
  7. Публікація або інфографіка [7];[8]
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
  10. Канал у Telegram, Viber тощо
  11. .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. Иванян Э.Я. 'Белый дом: президенты и политика'[9]
  2. Полянський П. Б. Всесвітня історія 10 клас. Рівень стандарту/Академічний рівень. - Київ, "Генеза", 2010 [10]
  3. Гриценко А. П. Хрестоматія. Всесвітня історія. 10 клас [11]
  4. Всесвітня історія. Навчальний посібник. Культура США в 20-ті роки ХХ ст. [12]
  5. Соціальна складова політики «Нового курсу» Ф.Д. Рузвельта [13]

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. "Новый курс" президента Ф.Д.Рузвельта [14]
  2. Яковлев Н. Франклин Рузвельт. Человек и политик. Новое прочтение [15]
  3. Соціально-економічний розвиток США [16]
  4. Всесвітня історія. - Навчальний посібник / К: Каравела, 2006 [17]
  5. Атлас Всесвітня історія 10 клас [18]

Автор статті

Студентка факультету історії та права 6 курсу, спеціальність "Середня освіта Історія та правознавство"

Дацка Тетяна Іванівна

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка