Відмінності між версіями «Стаття проекту "Урок майбутнього!" (Русол, Станіславович)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 95: Рядок 95:
 
==Автор статті==
 
==Автор статті==
 
Студент ПГФ факультету  6 курсу, спеціальність "Біологія"
 
Студент ПГФ факультету  6 курсу, спеціальність "Біологія"
 
+
Посилання на користувача:
 
[[http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:2516616]
 
[[http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:2516616]
  

Версія за 13:34, 14 квітня 2018




Навчальний предмет

Біологія

Bio10 14 2.jpg

Вік учнів, клас

Вік учнів 15-16, клас 10

Тема уроку

Хімічний склад, будова і функції клітинних мембран (біомембран). Транспорт речовин через мембрани. Лабораторна робота № 4. Спостереження плазмолізу та деплазмолізу в клітинах рослин. Інструктаж з БЖД.

Тип уроку

  • Комбіновані.

Мета уроку

Навчальна мета : Продовжити формувати знання учнів про клітини; ознайомити із особливостями будови клітинної мембрани, з її функціями, хімічним складом, молекулярною організацією, особливостями активного та пасивного транспорту крізь мембрану; актуалізувати інтерес учнів до вивчення нової теми.

Розвивальна мета : Розвивати уміння порівнювати взаємозв’язок будови і функцій мембрани та особливості транспортних систем поверхневого апарату.

Виховна мета : Виховувати спостережливість, увагу, старанність.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і мотивація учіння школярів.

Тема уроку : Будова і функції клітинних мембран (біомембран). Роль мембран у клітині. Мета уроку : Сформулювати в учнів поняття про структуру та функції мембран Основні терміни і поняття: клітинна мембрана,біліпідний шар, мембранний транспорт.

Посилання на матеріали до уроку: [1]

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Дайте відповіді на питання: Повторення вивченого матеріалу у вигляді гри «Я – прокаріот, ти – еукаріот».Кожна команда захищає себе у порівнянні один із одним. Вищі бали отримають ті учні, які висловлять більше фактів із будови та функцій та процесів життєдіяльності прокаріотів та еукаріотів. Чим пояснити підвищений ступінь організації еукаріотичних клітин? Чим можна пояснити простішу будову клітин прокаріотів порівняно із клітинами еукаріотів? Чому клітин прокаріотів немає великого розміру? Чому еукаріоти різноманітніші за формою, ніж прокаріоти?

Поділити учнів на групи (згідно рядам). Кожна група отримує конверт із аркушами, на яких написані назви структурних компонентів клітин: 

- Перша група відбирає компоненти бактеріальної клітини; - Друга група - компоненти рослинної клітини;

- Третя - компоненти тваринної клітини.

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

5. Підсумки уроку.

...................

6. Повідомлення домашнього завдання.

..................

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
  3. Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
  4. Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
  7. Публікація або інфографіка Canva
  8. Електронний журнал (Google Таблиці)
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
  10. Канал у Telegram, Viber тощо
  11. .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Автор статті

Студент ПГФ факультету 6 курсу, спеціальність "Біологія" Посилання на користувача: [[2]

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка