Відмінності між версіями «ПОРТФОЛІО КУДЕЛЯ»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 93: Рядок 93:
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Андронатій П.І., Саленко О.О.

Версія за 20:47, 10 лютого 2018



Назва навчальної теми

Ідеал універсальної людини у творчості Леонардо да Вінчі.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Художня культура та образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

10 клас, 16 років

Стислий опис проекту

При вивченні теми учні знайомляться з творчістю українського письменника Котляревького та з його відомою поемою "Енеїда". За допомогою тесту дізнаеться які знання учні вже мають, показує презентацію щоб наочно ознайомити учнів з роботами художника. Учні розповідають підготовленні дома цікаві розповіді про життя та творчість письменника. В кінці проекту вчитель з учнями проводить тест щоб закріпити знання про творчість митця.

План вивчення теми (вставити файл)

/ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ТЕМИ

/ ПЛАН УРОКУ

Мета: продовжити розкривати ідейно-художній зміст поеми «Енеїда»; зосередити увагу на характеристиці образів Енея, троянців, з’ясувати їх вчинки, поведінку, наводячи переконливі обґрунтування, приклади з твору; розвивати образне і логічне мислення,пам’ять, увагу, спостережливість, уміння мотивувати власні думки, почуття, грамотно надавати ґрунтовні висновки, узагальнення; формувати світоглядшколярів; виховувати почуття поваги до творчостіІ. Котляревського, високі патріотичні почуття, любов до рідного краю, народу, його традицій. 1. Літературна вікторина «Подорожуючи сторінками “Енеїди” І. Котляревського» Завдання: визначити героя за цитатою з твору: Примітка. За кожну правильну відповідь установлюється 1 бал. 2. Міні-дискусія Завдання: доведіть або спростуйте тезу. • «Енеїда» — енциклопедія українського життя кінця ХVІІІ — початку ХІХ ст.». • «У поемі І. Котляревський лояльно відтворив життя різних прошарків населення». • «Троянці — це ті самі люди, сильні, відважні, невтомні в походах, яким не потрібне багатство, а потрібні перш за все воля, без неї і життя для них немає. Це люди, здатні голими руками взяти розпечене ядро, вони з презирством ставляться до фізичного болю. Вони умруть, але не стануть рабами». ІV. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності V. Основний зміст уроку 1. Вступна промова вчителя VІІ. Підсумок уроку «Енеїда» з’явилася в епоху, коли історичні умови поставилипід знак питання існування не лише української мови, а й усієїукраїнської культури та й України загалом. На питання «Бути чи не бути українському народові?», який на той час утратив рештки автономії й перетворився на «малоросійське дворянство»і кріпаків, «Енеїда» Котляревського відповіла: «Бути!». Цей твір актуальний і для нас, українців ХХІ ст., які здобулисвободу й незалежність. VІІІ. Оголошення результатів навчальної діяльності ІХ. Домашнє завдання Знати зміст твору І. Котляревського «Наталка Полтавка»,підготувати інсценування улюбленого уривку з п’єси; скласти план, дібрати цитати до характеристики образів возного, виборного, Терпилихи.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вчитель оцінює знання учнів за допомогою тесту. / Тест для оцінювання учнів. На наступному уроці (продовження теми) вчитель проводить оцінювання у вигляді гри.

/ Форма оцінювання

/ Інструмент оцінювання

Домашне завдання учнів створити презентацію по заданій темі. Вчитель створює вимоги для оцінювання та адаптує їх для віку своїх учнів.

/ Адаптація форми оцінювання

/ Док для спільного обговорення

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

презентація

СТАТТІ

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Куделя Вікторія Петрівна

Фах, навчальний предмет

Студентка, художня культура

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Кіровоградська обл. м. Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 5 по 9 лютого 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Андронатій П.І., Саленко О.О.