Відмінності між версіями «Користувач:Нех таїсія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м (2522485 перейменувала сторінку з Користувач:2522485 на Користувач:Нех таїсія)
(Замінено вміст на «{{subst:Шаблон:Персональна сторінка}}»)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Нарния.jpg|праворуч|400px|thumb|Логотип до серії фільмів "Хроніки Нарнії"]]
 
<font size="4">На́рнія</font> — світ у стилі фентезі, створений англо-ірландським автором Клайвом Стейплзом Льюїсом, який є місцем дії в більшості книг серії Хроніки Нарнії, епопеї з семи книг. Також країна в цьому світі, що має визначальне значення в космогонії і має особливе сакральне значення.
 
  
У Нарнії багато тварин можуть говорити, живуть міфічні створіння та магія є властивістю багатьох істот. Серія показує історію Нарнії від її створення до кінця. Серед головних героїв - люди (як правило, діти), які потрапляють туди з «нашого світу».
 
  
 +
'''''<font color='red' size=6>Прізвище, ім'я, по батькові</font>'''''
  
==Релігія==
+
== Про себе ==
[[Файл:Аслан на песке ПЗ фильм.jpg|ліворуч|400px|thumb|Аслан - Великий Лев, Бог, творець Нарнії і всього Всесвіту]]
+
...
Нарнія створена Асланом, Великим Левом - Богом, який є творцем всього всесвіту. Шанування Аслана є істинною релігією, яку сповідують нарнійці, відступ від якої веде до різних згубних наслідків.
+
  
У різні часи на території Нарнії або поблизу неї діяли Чаклунки, які відкидали шанування Аслана, і переслідували за віру в Аслана або її ствердження. Нечисть Нарнії, що існувала в різні періоди її розвитку, віддалена від Аслана і противиться йому.
+
== Мої інтереси ==
 +
...
  
На півдні Нарнійського світу, в Тархістані, існує огидний по Нарнійським уявленням культ Таш - богині, яка вимагає людських жертв. Її головний храм знаходиться в Ташбаані. У храмі виставлена ​​статуя Таш, зроблена з каменю і покрита золотом, з алмазами, вставленими в очниці. У неї тулуб людини, голова хижого птаха і чотири руки. Пальці закінчуються кігтями, які нагадують пташині дзьоби. Серед шанувальників Таш існує повір'я, що людина, яка погляне в обличчя Таш, негайно помре. При цьому вважається, що в такій смерті й укладена мета життя будь-якого віруючого.
+
== Навчальні курси та проекти, в яких беру участь ==
 +
В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.
  
Сам Аслан зауважує, що Таш є його релігійним антиподом. Якщо Аслан символізує Життя, Світло, Радість, Правду, то Таш - це Смерть, Пітьма, Горе, Брехня. Більше того, людина, що присягнулася іменем Таш і дотримала клятви, насправді служить Аслану. І навпаки, брехун, який закликав Аслана, насправді служить Таш.
+
== Мої роботи ==
 
+
В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.
Також в Тархістані відоме шанування Зардінах - володарки мороку й дівоцтва, якій приносили жертву дівчата, які збиралися вийти заміж.
+
 
+
У різні періоди свого розвитку в Нарнійському світі з'являлися сплески атеїзму. Наприклад, у гномів в Нарнії подібна тенденція (атеїзму чи релігійної індиферентності) спостерігалася кілька разів досить явно. Також атеїзм міг бути властивий тархістанцам, у всякому разі, таке явище зафіксовано в пізній період.
+
 
+
 
+
 
+
 
+
== Географія ==
+
[[Файл:Карта Нарнии мини.jpg|праворуч|400px|thumb|Карта Нарнії]]
+
Нарнія - це і весь створений вторинний світ, і країна, як очевидно, в його центрі. На території цієї країни вперше в цьому світі з'явилося життя. Всі інші території були населені вихідцями з Нарнії та / або прибульцями з Землі / можливо, інших світів.
+
=== Нарнія ===
+
Назва «Нарнія» пов'язана не тільки з Нарнійським світом, але особливо з країною Нарнія всередині цього світу, яку Творець - Аслан - наповнив тваринами, що розмовляють, і міфічними істотами. Нарнія - країна гір, рівнин і пагорбів, велика частина країни вкрита лісом. На сході країну обмежує Східне Море, на заході - величезні гори, на півночі - річка Шріббл, на північному заході знаходяться рівнини і знову гори, і на півдні - інші гори, що відокремлюють Нарнію від Орландії.
+
 
+
Замки, міста і поселення. Резиденція Королів - замок Кер-Параваль, у гирлі Великої Річки. Відомі замок Міраза і замок Білої Чаклунки. Міста на річці - Берунь, Боброва Гребля і Чіппінгфорд (пізній період Нарнії).
+
 
+
Королями Нарнії можуть бути тільки люди (або істоти, які мають домінуючу людську кров) - «діти Адама і Єви».
+
 
+
Людське населення європеоїдної (англосаксонського і, ймовірно, з такими ж подальшими домішками) типу. Нащадки первісної королівської династії і аристократії змішувалися з наядами і дріадами, лісовими та річковими богами.
+
 
+
 
+
 
+
 
+
[[Файл:F7772ee9976d.jpg|ліворуч|400px|thumb|Орландія]]
+
=== Орландія ===
+
Орландія - гірська країна на півдні від Нарнії. На півночі обмежена горами, з яких переважно й складається територія Орландії, а на півдні - річкою Орлянка. Резиденція короля в замку Анвард, в серці країни. Інші міста або поселення в Орландії не згадуються. Орландія у всіх текстах Хронік в союзі з Нарнією.
+
 
+
Початок Орландії дано переселенцями з Нарнії, про зовнішні вторгнення яких в антропологічний/національний образ орландців невідомо.
+
 
+
Першим королем Орландії був молодший син одного з Нарнійських королів.
+
 
+
=== Тархістан ===
+
Тархістан - це імперія на півдні Нарнійського світу. На більшій частині країни субтропічний і помірний клімат. Велика Пустеля знаходиться на півночі країни і є природним бар'єром, протягом століть захищали Орландії і Нарнію від могутніх тархістанців. Культурний центр Тархістана - річка, яка тече з заходу на схід уздовж південного краю Великої Пустелі. Столиця - Ташбаан - розташована на острові в середині течії річки.
+
 
+
Заснований групою злочинців-втікачів, які прийшли з Орландії і , очевидно, переселенцями із Землі/іншого світу ірано-афганського та/або семіто - аравійського (арабід) антротипу (чи інших близьких типів).
+
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
=== Тельмар ===
+
Територія на північний захід від Нарнії. У 300-му році освоєна Тархістаном. У 460-му землі захоплюють пірати, що потрапили на Землі на безлюдний острів і що виявили прохід між світами. У 1998 році від створення Нарнії Тельмар здійснює захоплення Нарнійського королівства. Тельмарінські королі починають нову династію Нарнійських королів.
+
 
+
За даними Хронік, тельмарінці чистого європеоїдного типу, як і орландці і початкові (до Великої Зими і приходу тельмарінців) нарнійці.
+
 
+
=== Східне море ===
+
Безліч островів і архіпелагів усівають Східне Море. Найбільш значні з них: Гальма, Теревинф, Сім Островів та Самотні Острови. Імператором останніх є Нарнійський король.
+
 
+
На дальньому кінці Східного Моря географія стає страшною (у священному сенсі) і вселяє трепет. У Нарнійському світі небо зустрічається з землею. Але за водоспадом, що падає за край землі, лежить не тільки край, межа світу, а й Гори Кінця Світу, за якими (або вже в яких) лежить Країна Аслана - Бога, який створив увесь Всесвіт.
+
 
+
=== Інші території ===
+
На північ від Нарнії лежить Еттінсмур і Землі Півночі, населення (з того, що відомо згідно Хронік) різними родами велетнів. Найбільш значуще поселення - замок Харфанга, народ велетнів, що живе поблизу руїн колись великого міста.
+
Землі на захід від Нарнії нежилі, але саме на Захід лежить шлях до Чарівного Саду, звідки колись був узятий плід Дерева, з якого виросло інше Дерево, що захищало Нарнію.
+
Підзем'я розташоване в глибоких печерах під Землями Півночі, Етінсмуром і трохи Нарнією. Країна Бісміл лежить в глибинах землі, нижче цих печер.
+
 
+
== Мешканці ==
+
=== Люди ===
+
Сини Адама й Дочки Єви входили в Нарнію кілька разів із Землі. Вони та їхні нащадки населяють країни Нарнійського світу.
+
[[Файл:Tumblr ltvbfghGHM1qe1n7yo1 500.gif|centre|600px|thumb|Сім'я Певенсі - головні герої фільмів про Нарнію]]
+
=== Гноми ===
+
Аслан називав їх «Синами Землі». Серед гномів існує як мінімум дві раси: чорні гноми і руді гноми; відмінність, яке звучить у назві - колір волосся і бороди. Руді гноми скорішее підтримували Аслана, чорні - більш самолюбні і орієнтовані на опір.
+
[[Файл:Гинарбрик портрет ЛКПф.jpg|left|700px|thumb|Гном - персонаж фільмів "Хроніки Нарнії"]]
+
=== Речисті звірі ===
+
У Нарнії можна зустріти прообраз багатьох тварин нашого світу. Речисті Звірі, відрізняються від своїх «німих» побратимів здатністю розмовляти, зовнішністю, психічними характеристиками і т.д. Одночасно з тваринами, які розмовляють, в Нарнії існують і ті, які не вміють говорити, між цими двома племенами грань дистанції, яку зазвичай не переходять.
+
 
+
При створенні, коли Аслан дихнув на перші пари тварин, багато з них не тільки знайшли розум і мову, а й змінилися в розмірі. Дрібні тварини (гризуни, птахи і невеликі ссавці) стали більшими своїх німих родичів, а найбільші тварини стали трохи менші за розміром.
+
 
+
Крім «звичайних» звірів, які розмовляють, існують і чарівні істоти - єдинороги, грифони.
+
 
+
Після появи тельмаринів деякі тварини перестали розмовляти.
+
[[Файл:9ccf3f5429d6.jpg|праворуч|400px|thumb|Бобри з фільму "Хроніки Нарнії"]]
+
 
+
=== Чаклунки ===
+
У книгах про Нарнії згадується Біла Чаклунка, колись королева Черну.
+
 
+
Біла Чаклунка (Джадіс) з'являється в чотирьох книгах серії: «Небіж чорнокнижника», «Лев, Чаклунка і стара шафа» , «Срібне крісло», мигцем згадується в книзі «Принц Каспіян».
+
 
+
Джадіс - остання правителька світу Черн - занапастила цей світ (про це розповідається в книзі «Небіж чорнокнижника») ; в Нарнію вона потрапила через дії героя першої книги Диґорі; також йдеться (у книзі «Лев, Чаклунка і стара шафа»), що її прародителькою була Ліліт, і що в її жилах тече кров джинів і велетнів. Джадіс виглядає дуже високою, прекрасною і холодною жінкою.
+
 
+
На момент подій, що відбуваються в книзі «Лев, Чаклунка і стара шафа», Чаклунка тримає в покорі Нарнію протягом ста років, скувавши її вічною зимою. Саме з нею доводиться битися четвірці дітей, які потрапили в Нарнію. Була вбита в битві з Асланом.
+
 
+
У «Принці Каспіяні» відьма і перевертень говорили про можливість її відродження.
+
 
+
У книзі «Срібне Крісло» описується інша Чаклунка - що з'являється в образі Зеленої Дами, здатної перетворюватися на величезну змію. Походження її не зовсім зрозуміле, але оповідач згадує, що це та сама Чаклунка, що скувала Нарнію льодом.
+
 
+
Серед мешканців Нарнії відомі відьми, але це істоти іншого, незрівнянно меншого рівня, ніж чаклунки.
+
[[Файл:Kentaur n.jpg|ліворуч|400px|thumb|Кентавр - міфічне створіння]]
+
=== Міфічні створіння ===
+
Інші мешканці Нарнії мають прообрази в земній міфології: Кентаври, Дракони, Дріади, Наяди, Фавни, Менади, Мінотавр, Пегас, Фенікс, Сатири, Морські змії, Перевертні, Відьми, Єдинороги, Грифони, боги річок, лісів і т. д. (незважаючи на те, що Льюїс був християнином) і т.д.
+
 
+
Є подоба ангельської ієрархії - народ Зірок.
+
 
+
 
+
==Таблиця "Зміст книг про Нарнію"==
+
 
+
<TABLE BORDER=1>
+
<TR>
+
  <TH> Дата виходу книги        </TH> <TH>  Назва книги  </TH>
+
</TR>
+
 
+
<TR>
+
  <TD  height=24px;>1950  </TD><TD>  Лев, Колдунья и Платяной шкаф  </TD>
+
</TR>
+
+
<TR><TD height=24px>1951      </TD><TD>Принц Каспиан    </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>1952      </TD><TD>Покоритель Зари, или Плавание на край света    </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>1953      </TD><TD>Серебряное кресло  </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>1954      </TD><TD>Конь и его мальчик  </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>1955      </TD><TD>Племянник чародея  </TD></TR>
+
<TR><TD height=24px>1956      </TD><TD>Последняя битва  </TD></TR>
+
 
+
</TABLE>
+
==Карта Нарнії==
+
[[Файл:Карта Нарнии мини.jpg|centre|900px|thumb|]]
+
[[Зображення:Photo 5.jpg|right|450px|]]
+
 
+
=='''Ресурси:'''==
+
 
+
*Посилання на презентацію  у '''Google Диск''': https://drive.google.com/drive/u/1/my-drive
+
 
+
*Посилання на власний фотоальбом у  '''Google Диск''': https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1fnjWo4xrN8yo4Z1XuvGP-LzDcj1q6Ot5
+
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
----
+
Сторінка проекту [[Проект "Моє рідне місто або село"]]
+
 
+
[http://kspu.kr.ua/ Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка]
+

Версія за 09:52, 29 грудня 2017


Прізвище, ім'я, по батькові

Про себе

...

Мої інтереси

...

Навчальні курси та проекти, в яких беру участь

В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.

Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.