Відмінності між версіями «Лабораторна робота №2 (2 год.)»
Рядок 32: | Рядок 32: | ||
Якщо потрібно заборонити користувачам, що не мають прав на це, переглядати або змінювати головний або вкладений документ, потрібно відкрити документ та, щоб обмежити доступ до нього, призначити пароль. Крім того, можна установити атрибут файлу лише читання.(Слід зазначити, що за установленого атрибута "лише читання" вкладений документ заблоковано і з ним не можуть працювати інші користувачі.) | Якщо потрібно заборонити користувачам, що не мають прав на це, переглядати або змінювати головний або вкладений документ, потрібно відкрити документ та, щоб обмежити доступ до нього, призначити пароль. Крім того, можна установити атрибут файлу лише читання.(Слід зазначити, що за установленого атрибута "лише читання" вкладений документ заблоковано і з ним не можуть працювати інші користувачі.) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | [[Комп’ютерна обробка текстів]] |
Поточна версія на 21:37, 20 травня 2010
Тема: “ Робота з головним документом.”
Головний документ - документ-контейнер, який об'єднує в собі декілька окремих файлів. За допомогою головного документа можна налаштовувати й обробляти документи, які складаються з декількох частин, наприклад, книги з декількома розділами. містить посилання
Головний документ містить посилання на сукупність пов'язаних з ним вкладених документів. Його використовують для організації та роботи з документами великого обсягу, коли є змога поділити їх на декілька документів для полегшення роботи. Працюючи над документом у групі, головний документ потрібно зберігати в мережі, щоб користувачі мали можливість спільно працювати з цим документом, поділивши його на декілька вкладених документів.
Загальні відомості про створення головного документа та вкладених документів
Щоб створити головний документ, потрібно створити структуру, а потім у цій структурі зробити з заголовків вкладені документи. Як вкладені документи до головного документа також можна додавати наявні документи.
Робота з головним документом
У головному документі можна створити зміст, предметний покажчик, перехресні посилання та колонтитули Колонтитули. Верхній колонтитул може включати текст і малюнки та міститься у верхній частині кожної сторінки розділу. Нижній колонтитул розташовується в нижній частині кожної сторінки. Звичайно колонтитули містять номери сторінок, назви розділів, дати та імена авторів. для всіх вкладених документів.
Для роботи з головним документом можна використовувати режим структури Режим структури. Режим, у якому заголовки документа зсунуто відповідно до їх рівня у структурі документа. Цей режим можна також використовувати для перегляду головного документа.. Наприклад, можна виконати такі дії:
- Розгорнути або згорнути вкладені документи або змінити режим перегляду, щоб відображати або приховувати докладні відомості.
- Швидко змінити структуру документа, додавши, видаливши, об'єднавши, розділивши, перейменувавши або впорядкувавши вкладені документи.
Робота з вкладеними документами
Щоб працювати зі вмістом вкладеного документа, відкрийте його з головного документа. Згорнуті вкладені документи відображаються в головному документі як гіперпосилання Гіперпосилання. Кольоровий підкреслений текст або малюнок, по клацанню якого відбувається перехід до файлу, певного місця у файлі, на веб-сторінку в Інтернеті або в інтрамережі. Гіперпосилання також можуть указувати на групи новин і на веб-вузли, які використовують протоколи Gopher, Telnet і FTP.. Якщо клацнути таке гіперпосилання, відповідний вкладений документ відкриється в окремому вікні.
Використання шаблонів та форматування в головному документі
Шаблон, який використовується у головному документі, визначає стилі, що використовують, щоб переглядати та друкувати весь документ. Крім того, можна використовувати різні шаблони або різні настройки в шаблонах для головного та різних вкладених документів.
Захист спільних головних документів від несанкціонованого доступу
Якщо користувач працює з вкладеним документом, документ буде заблоковано і не може бути використано іншими користувачами. Це означає, що можна переглядати вкладений документ, однак неможливо його змінювати, поки користувач, який працює із вкладеним документом, не закриє його.
Якщо потрібно заборонити користувачам, що не мають прав на це, переглядати або змінювати головний або вкладений документ, потрібно відкрити документ та, щоб обмежити доступ до нього, призначити пароль. Крім того, можна установити атрибут файлу лише читання.(Слід зазначити, що за установленого атрибута "лише читання" вкладений документ заблоковано і з ним не можуть працювати інші користувачі.)