Відмінності між версіями «Сворення звітів»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(доробити)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Звіти створюють для представлення даних у друкованому документі. Більшість звітів повязані з однією або декількома таблицями і/або запитами бази даних, поля котрих є джерелами формування записів. Звіт може включати в себе будь які комбінації полів з кожної таблиці чи запиту, на основі котрих він створюється.
+
== Поняття звіту ==
Для створення нового звіту використовують '''Майстер звітів''':
+
 
 +
Звіт є ефективним засобом наочного подання даних у друкованому документі. '''Звіт''' - це текстовий документ, що відображає поточні дані або дані на час створення звіту. Розробник має можливість ефективно керувати розміром, зовнішнім виглядом і структурою всіх компонентів звіту.
 +
Більшість звітів пов'язані з однією або кількома таблицями та / або запитами бази даних, поля яких є джерелом формування для включення в звіт записів. Звіт може включати будь-які комбінації полів з кожної таблиці або запиту, на основі яких він створюється.
 +
 
 +
== Робота з Майстром звітів ==
 +
 
 +
Для створення нового звіту в OpenOffice.org Base можна використовувати Майстер звітів:
 +
1. Відкрийте файл бази даних, в якій необхідно створити новий звіт.
 +
2. У лівій області вікна бази даних клацніть значок '''Звіти'''.
 +
3. Виберіть завдання '''Використовувати майстер для створення звіту'''(рис. 1).
 +
В результаті відкриється вікно першого кроку майстра побудови звітів (рис. 22).
 +
Описаним раніше способом за допомогою списку '''Таблиці або запити''' в цьому вікні слід сформувати список '''Поля у звіті''' і з допомогою кнопки '''Далі''' перейти до наступного кроку.
 +
На другому кроці '''Поля міток''' вказується, що будуть позначати поля.
 +
У вікні третього кроку можна здійснювати угруповання записів до звіту. Записи звіту можна групувати на основі значень одного або декількох полів. Виберіть поля, за якими буде згрупований підсумковий звіт. У звіті можна групувати до чотирьох полів. При угрупованню декількох полів OpenOffice.org Base створює вкладені групи згідно їх рівню угруповання. У зразку звіту відображається одержувана при цьому структура звіту, в якому кожен наступний рівень зсунутий вправо по відношенню до попереднього рівня і позначені поля, які відображаються на кожному рівні.
 +
У вікні четвертого кроку '''Параметри сортування''' майстер надає можливість вибрати поля, за якими потрібно сортувати звіт. Поля можна сортувати по чотирьох рівнях, на кожному - за зростанням або за спаданням. Згруповані поля можна сортувати тільки всередині відповідних груп.
 +
На наступному кроці '''Розмітка''' виберіть розмітку з різних шаблонів і стилів і орієнтацію сторінки (книжкову або альбомну).
 +
Звіт можна створити як статичний або як динамічний звіт. При відкритті динамічного звіту він відображається з поточним вмістом. При відкритті статичного звіту завжди відображаються ті дані, які містилися в цьому документі в момент його створення.

Версія за 10:29, 17 травня 2010

Поняття звіту

Звіт є ефективним засобом наочного подання даних у друкованому документі. Звіт - це текстовий документ, що відображає поточні дані або дані на час створення звіту. Розробник має можливість ефективно керувати розміром, зовнішнім виглядом і структурою всіх компонентів звіту. Більшість звітів пов'язані з однією або кількома таблицями та / або запитами бази даних, поля яких є джерелом формування для включення в звіт записів. Звіт може включати будь-які комбінації полів з кожної таблиці або запиту, на основі яких він створюється.

Робота з Майстром звітів

Для створення нового звіту в OpenOffice.org Base можна використовувати Майстер звітів: 1. Відкрийте файл бази даних, в якій необхідно створити новий звіт. 2. У лівій області вікна бази даних клацніть значок Звіти. 3. Виберіть завдання Використовувати майстер для створення звіту(рис. 1). В результаті відкриється вікно першого кроку майстра побудови звітів (рис. 22). Описаним раніше способом за допомогою списку Таблиці або запити в цьому вікні слід сформувати список Поля у звіті і з допомогою кнопки Далі перейти до наступного кроку. На другому кроці Поля міток вказується, що будуть позначати поля. У вікні третього кроку можна здійснювати угруповання записів до звіту. Записи звіту можна групувати на основі значень одного або декількох полів. Виберіть поля, за якими буде згрупований підсумковий звіт. У звіті можна групувати до чотирьох полів. При угрупованню декількох полів OpenOffice.org Base створює вкладені групи згідно їх рівню угруповання. У зразку звіту відображається одержувана при цьому структура звіту, в якому кожен наступний рівень зсунутий вправо по відношенню до попереднього рівня і позначені поля, які відображаються на кожному рівні. У вікні четвертого кроку Параметри сортування майстер надає можливість вибрати поля, за якими потрібно сортувати звіт. Поля можна сортувати по чотирьох рівнях, на кожному - за зростанням або за спаданням. Згруповані поля можна сортувати тільки всередині відповідних груп. На наступному кроці Розмітка виберіть розмітку з різних шаблонів і стилів і орієнтацію сторінки (книжкову або альбомну). Звіт можна створити як статичний або як динамічний звіт. При відкритті динамічного звіту він відображається з поточним вмістом. При відкритті статичного звіту завжди відображаються ті дані, які містилися в цьому документі в момент його створення.