Відмінності між версіями «Діоди Ганна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
**'''''Діоди Ганна''' це напівпровідникові прилади, принцип дії яких базується на використанні однойменного фізичного ефекту – генерації високочастотних коливань електричного струму у напівпровіднику. Ефект Ганна є наслідком того, що у деяких напівпровідникових матеріалах вольт-амперна характеристика має ділянку з від’ємним диференціальним опором. При створенні в такому матеріалі електричного поля з певною напруженістю в ньому виникають коливання електричного струму. Частота цих коливань визначається параметрами самого діода Ганна, а не зовнішньої резонансної системи, як це має місце, наприклад, у генераторах на основі тунельних діодів.''
+
[[Файл:Ганна_діод.jpg|міні|право|Діод Ганна]]
 +
'''''Діод Ганна''''' - це напівпровідник, який здатний займатися генерацією коливань на різних частотах. В магазинах електроніки пристрої продаються різних типів. Також варто відзначити, що вони відрізняються за розміром. До основних параметрів модифікацій відноситься провідність струму, напруга, максимальна частотність і опір. Пристрій діода Ганна схоже з звичайним напівпровідником. Стандартна модель складається з тонкого шару арсеніду. Також усередині пристрою є спеціальна середовище галію і контакти. Під шаром арсеніду розташовуються легуючі домішки і електроди. Технологія виготовлення діода Ганна на різних підприємствах може відрізнятися.
 +
 
 +
''Принцип дії:'' принцип роботи пристроїв побудований на перетворення коливань. Відбувається це за рахунок зміни частотності в ланцюзі. Спочатку напруга подається на контакти, де порушується шар арсеніду. Далі задіюються безпосередньо електроди. При цьому сила магнітного поля зростає. Оптичні контакти в системі необхідні для збільшення опору. Процес генерації коливань здійснюється в легуючих домішки. Підвищення швидкості насичення в даному випадку залежить від провідності електродів.
 +
 
 +
''Застосування:'' діоди активно застосовуються в генераторах різній частотності. Також варто відзначити, що вони часто встановлюються в контролери. Ще їх можна зустріти в трансформаторах. Однак пристрої підходять не для всіх типів модифікацій. Для того щоб більш детально розібратися в цьому, треба розглянути типи діодів.  
  
 
''[[Напівпровідниковий діод | <—повернутися до попередньої сторінки]]''
 
''[[Напівпровідниковий діод | <—повернутися до попередньої сторінки]]''

Поточна версія на 22:37, 22 травня 2017

Діод Ганна

Діод Ганна - це напівпровідник, який здатний займатися генерацією коливань на різних частотах. В магазинах електроніки пристрої продаються різних типів. Також варто відзначити, що вони відрізняються за розміром. До основних параметрів модифікацій відноситься провідність струму, напруга, максимальна частотність і опір. Пристрій діода Ганна схоже з звичайним напівпровідником. Стандартна модель складається з тонкого шару арсеніду. Також усередині пристрою є спеціальна середовище галію і контакти. Під шаром арсеніду розташовуються легуючі домішки і електроди. Технологія виготовлення діода Ганна на різних підприємствах може відрізнятися.

Принцип дії: принцип роботи пристроїв побудований на перетворення коливань. Відбувається це за рахунок зміни частотності в ланцюзі. Спочатку напруга подається на контакти, де порушується шар арсеніду. Далі задіюються безпосередньо електроди. При цьому сила магнітного поля зростає. Оптичні контакти в системі необхідні для збільшення опору. Процес генерації коливань здійснюється в легуючих домішки. Підвищення швидкості насичення в даному випадку залежить від провідності електродів.

Застосування: діоди активно застосовуються в генераторах різній частотності. Також варто відзначити, що вони часто встановлюються в контролери. Ще їх можна зустріти в трансформаторах. Однак пристрої підходять не для всіх типів модифікацій. Для того щоб більш детально розібратися в цьому, треба розглянути типи діодів.

<—повернутися до попередньої сторінки