Відмінності між версіями «3»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Формати зображення та їх специфікації)
Рядок 11: Рядок 11:
 
BMP зберігає дані з глибиною кольору до 48 біт і максимальним розміром 65535 × 65535 пікселів.
 
BMP зберігає дані з глибиною кольору до 48 біт і максимальним розміром 65535 × 65535 пікселів.
 
На даний момент формат BMP практично не используеться ні в інтернеті (JPG важить в рази менше), ні в поліграфії (TIFF справляеться з цим завданням краще).
 
На даний момент формат BMP практично не используеться ні в інтернеті (JPG важить в рази менше), ні в поліграфії (TIFF справляеться з цим завданням краще).
 +
У даному форматі можна зберігати тільки одношарові растри. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт (глибина кольору). Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 і 64. В бітності 8 і нижче він вказується індексом з таблиці кольорів (палітри), а при великих: безпосереднім значенням. Колір же в будь-якому випадку можна задати тільки в колірній моделі RGB, але в бітності 16 і 32 можна отримати відтінки сірого з глибиною до 16 і 32-ох біт відповідно. Часткова прозорість реалізована альфа-каналом різних бітностей, але при цьому прозорість без градацій можна побічно отримати RLE-кодуванням.

Версія за 12:50, 20 травня 2017

Формати зображення та їх специфікації

JPEG (він же JPG).

Це найпоширеніший формат графічних файлів. Свою популярність JPG заслужив гнучкою можливістю стиснення даних. При необхідності зображення можна зберегти з максимальною якістю. Або стиснути його до мінімального розміру файлу для передачі по мережі.

Йцу.png

В JPG застосовується алгоритм стиснення з втратою якості. Що це нам дає? Явний мінус такої системи - втрата якості зображення при кожному збереженні файлу. З іншого стиснення зображення в 10 разів спрощує передачу даних. На практиці, збереження фотографії з мінімальним ступенем стиснення не дає видимого погіршення якості зображення. Саме тому JPG - найпоширеніший і популярний формат зберігання графічних файлів.

BMP.

Формат BMP один з перших графічних форматів. Його розпізнає будь-яка програма, що працює з графікою, підтримка формату інтегрована в операційні системи Windows, і OS / 2.

Bpm.png

BMP зберігає дані з глибиною кольору до 48 біт і максимальним розміром 65535 × 65535 пікселів. На даний момент формат BMP практично не используеться ні в інтернеті (JPG важить в рази менше), ні в поліграфії (TIFF справляеться з цим завданням краще). У даному форматі можна зберігати тільки одношарові растри. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт (глибина кольору). Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 і 64. В бітності 8 і нижче він вказується індексом з таблиці кольорів (палітри), а при великих: безпосереднім значенням. Колір же в будь-якому випадку можна задати тільки в колірній моделі RGB, але в бітності 16 і 32 можна отримати відтінки сірого з глибиною до 16 і 32-ох біт відповідно. Часткова прозорість реалізована альфа-каналом різних бітностей, але при цьому прозорість без градацій можна побічно отримати RLE-кодуванням.