Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 (Word) Чайки Едуарда»
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | ''' | + | '''ТЕМА. ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ.''' |
− | ''' | + | '''МЕТА:''' |
1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту; | 1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту; | ||
Рядок 75: | Рядок 75: | ||
'''Підсумок уроку.''' | '''Підсумок уроку.''' | ||
+ | |||
+ | Вчитель задає запитання учням. | ||
Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту? | Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту? | ||
Рядок 82: | Рядок 84: | ||
Як зробити рамку на сторінці? | Як зробити рамку на сторінці? | ||
− | '''Домашнє завдання:''' | + | '''Домашнє завдання:''' |
+ | |||
+ | Вивчити прийоми форматування тексту. Надрукувати один, два абзаци на будь яку тему та зробити відповідне форматування: абзац-1,5 пт, назва-16 пт(жирний), між строковий інтервал 2,0 пт. | ||
v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST) | v--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 10:59, 28 мая 2008 (EEST) | ||
--[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:24, 12 июня 2008 (EEST) | --[[User:Чайка Едуард|Чайка Едуард]] 14:24, 12 июня 2008 (EEST) |
Версія за 13:31, 12 червня 2008
ТЕМА. ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ.
МЕТА:
1. ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
2. розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;
3. сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Постановка теми і мети уроку.
ІІІ. Тоеретична частина.
Форматування тексту — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.
Розрізняють три основні операції форматування:
• символів;
• абзаців;
• сторінок.
Документ складається з одного чи декількох розділів, для кожного з котрих встановлені:
• Розмір листка;
• Поля;
• Колонтитули – написи, що повторюються на кожній сторінці розділу та розміщені на верхньому або нижньому полі;
• Спосіб нумерації сторінок.
Основною одиницею тексту в Word є абзац. Абзац характеризується стилем абзаців. Стилі абзаців мають назви. Для кожного стилю абзаців визначені:
• Міжстроковий інтервал;
• Границі абзацу й абзацний відступ;
• Спосіб вирівнювання тексту;
• Позиції табуляції;
• Обрамлення та фон абзацу;
• Особливості розміщення абзацу на сторінці;
• Зовнішній вигляд символів.
• Найменування шрифту;
• Розмір;
• Положення відносно лінії набору;
• Жирність, нахил, підкреслювання;
• Відстань між символами;
• Колір.
Робота з комп'ютером. (за картками)
1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.
2 Написати текст: Word дозволяє робити різноманітні ефекти з виділеним текстом. Під текстом розуміють будь-яку інформацію, (розріджений інтервал 2пт) зображену символами клавіатури комп'ютера(ущільнений 1,5 пт)
3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.
Підсумок уроку.
Вчитель задає запитання учням.
Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
Які спеціальні ефекти з шрифтом дозволяє редактор?
Як зробити рамку на сторінці?
Домашнє завдання:
Вивчити прийоми форматування тексту. Надрукувати один, два абзаци на будь яку тему та зробити відповідне форматування: абзац-1,5 пт, назва-16 пт(жирний), між строковий інтервал 2,0 пт.
v--Чайка Едуард 10:59, 28 мая 2008 (EEST) --Чайка Едуард 14:24, 12 июня 2008 (EEST)