Відмінності між версіями «Адміністративне судочинство»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 96: Рядок 96:
  
 
===Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ===
 
===Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ===
 +
 +
====Теоретичний матеріал====
 +
 +
====Практичні завдання====
 +
 +
====Самостійна робота====
  
 
==Змістовий модуль 2. Процесуальні питання, пов’язані із здійсненням провадження в адміністративних справах==
 
==Змістовий модуль 2. Процесуальні питання, пов’язані із здійсненням провадження в адміністративних справах==

Версія за 10:24, 3 травня 2017

Зміст

Адміністративне судочинство


Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:

Мета та завдання навчального курсу

Метою викладання навчальної дисципліни «Адміністративне судочинство» є:вивчення ролі і місця адміністративних судів у системі правосуддя України, а також механізму судового захисту прав та законних інтересів суб’єктів права у сфері публічних відносин. Студент має опанувати знання щодо компетенції адміністративних судів та підсудності справ, порядку здійснення судового розгляду адміністративного позову, процедури апеляційного та касаційного оскарження, особливостей розгляду окремих категорій справ тощо.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство» є: • засвоєння основних теоретико-правових положень, що стосуються: сутності, предмета та принципів адміністративного судочинства, структури та компетенції адміністративних судів, підсудності адміністративних справ, правового статусу суб’єктів адміністративного судочинства, порядку подання адміністративного позову, порядку розгляду адміністративного позову судами першої інстанції, порядок апеляційного оскарження, особливостей здійснення касаційного провадження в адміністративних справах, особливостей здійснення адміністративного провадження за окремими категоріями справ; • оволодіння основними професійними навичками з адміністративного судочинства; • впровадження організаційних і технічних заходів з метою покращення адміністративного судочинства; • надання студентам практичних навичок з питань діяльності адміністративних судів та процедури забезпечення адміністративного позову; • сформувати уміння самостійно застосовувати отриманні знання з адміністративного судочинства при вирішенні конкретних судових справ.

У результаті вивчення навчального курсу студент повинен

знати: • сутність адміністративного судового процесу, його зв'язок з іншими дисциплінами; • чинне адміністративно-процесуальне законодавство; • підсудність адміністративних справ; • систему адміністративних судів та їх компетенцію; • поняття, структуру адміністративного судового процесу та особливості адміністративних проваджень; • принципи адміністративного судочинства; • процесуальний статус учасників адміністративного судочинства; • порядок розгляду адміністративних справ, апеляційне та касаційне оскарження.

вміти: • визначати місце і роль адміністративного процесу в системі фундаментальних галузей права; • аналізувати правовідносини, що виникають в ході реалізації юрисдикції адміністративних судів; • давати визначення основних категорій адміністративного судового процесу; • застосовувати норми адміністративного процесуального права; • визначати справи публічно-правового характеру, які не належать до адміністративної юрисдикції; • встановлювати підсудність розгляду адміністративної справи; • з’ясовувати та знаходити шляхи усунення підстав і умов, які сприяли порушенню прав і свобод людини в сфері публічного управління; • надавати оцінку рішенням та діям суб’єктів владних повноважень; • вільно орієнтуватися у чинному адміністративному законодавстві; • застосовувати набуті знання в юридичній практиці.

Робоча програма курсу

Автор (автори) курсу

Посилання на сторінки авторів


Учасники

Адміністративне судочинство Вставська Т.В.



Графік навчання

Понеділок Вівторок Середа
_____пара, кафедра _____ _____пара, кафедра _____ _____пара, кафедра _____

Структура курсу

Змістовий модуль 1 Загальні засади здійснення адміністративного судочинства

Загальні положення адміністративного судочинства: Завдання адміністративного судочинства. Правове регулювання адміністративного судочинства. Загальна характеристика Кодексу адміністративного судочинства. Принципи адміністративного судочинства: верховенство права, законність, рівність всіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне зясування всіх обставин у справі, гласність і відкритість адміністративного процесу, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду, обов’язковість судових рішень, мова, якою здійснюється адміністративне судочинство. Правова допомога при вирішенні справ в адміністративному суді. Організація адміністративного судочинства: Адміністративне судочинство, як складова адміністративної юстиції. Судові виклики та інші повідомлення. Виклик відповідача, третіх осіб, свідків, місце проживання (перебування) яких невідоме. Фіксування адміністративного процесу. Склад суду та відводи в адміністративному судочинстві. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ: Предмет адміністративної юрисдикції. Предметна підсудність. Територіальна підсудність. Інстанційна підсудність. Підсудність кількох пов’язаних між собою вимог. Передача адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого.

Змістовий модуль 2 Процесуальні питання, пов’язані із здійсненням провадження в адміністративних справах

Провадження в суді першої інстанції: Звернення з адміністративним позовом і відкриття провадження в адміністративній справі. Підготовче провадження. Судовий розгляд. Зміна позовних вимог. Ухвалення судового рішення. Залишення позовної заяви без розгляду. Зупинення та поновлення провадження у справі. Судові рішення. Порядок виконання судового рішення в адміністративній справі. Повноваження суду при виконанні судового рішення. Постанови суду, які виконуються негайно. Учасники адміністративного судочинства: Загальна характеристика учасників адміністративного судочинства. Сторони, їх права та обов’язки. Представники та їх повноваження в суді. Правовий статус третіх осіб у адміністративному судочинстві. Інші учасники адміністративного процесу. Секретар судового засідання та судовий розпорядник. Правовий статус свідка, експерта, спеціаліста та перекладача в адміністративному проваджені. Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві: Докази в адміністративному судочинстві. Належність та допустимість доказів. Підстави для звільнення від доказування. Забезпечення доказів. Судова експертиза. Судові витрати в адміністративному судочинстві. Сплата і повернення судового збору. Розподіл судових витрат. Строки в адміністративному судочинстві. Обчислення процесуального строку. Поновлення та продовження процесуальх строків.

Змістовий модуль 3 Процесуальні питання, пов’язані із особливостями в окремих категоріях адміністративних справ.Перегляд судових рішень.

Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ: Особливості розгляду і вирішення спорів, віднесених до юрисдикції адміністративних судів. Виборчі спори. Спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Скорочене провадження. Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві: Апеляційне провадження. Порядок і строки апеляційного оскарження. Підготовка справи до апеляційного розгляду. Межі перегляду судом апеляційної інстанції. Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду. Судові рішення суду апеляційної інстанції. Набрання судовим рішенням законної сили. Касаційна інстанція. Право на касаційне оскарження. Вимоги до касаційної скарги. Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами. Підстави для провадження за нововиявленими обставинами.

Зміст курсу

Змістовий модуль 1. Загальні засади здійснення адміністративного судочинства

Тема 1. Загальні положення адміністративного судочинства

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Семінарське заняття

Семінарське заняття №1

Тема 2. Організація адміністративного судочинства

Теоретичний матеріал

Лекція №2

Самостійна робота

Самостійна робота №2

Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ

Теоретичний матеріал

Практичні завдання

Самостійна робота

Змістовий модуль 2. Процесуальні питання, пов’язані із здійсненням провадження в адміністративних справах

Тема 1. Провадження в суді першої інстанції

Теоретичний матеріал

Практичні завдання

Самостійна робота

Тема 2. Учасники адміністративного судочинства

Теоретичний матеріал

Практичні завдання

Самостійна робота

Тема 3. Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві

Теоретичний матеріал

Практичні завдання

Самостійна робота

Змістовий модуль 3. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---