Відмінності між версіями «Портфоліо навчального проекту Скок Артем Олександрович, 2017»
927030 (обговорення • внесок) |
927030 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 63: | Рядок 63: | ||
[https://drive.google.com/file/d/0B7ODeTbEajQ3R2dhUEx0dFBpMkk/view?usp=sharing документ для фасилітації. Карта проекту "Війна яка змінила світ назавжди",Скок, 2017] | [https://drive.google.com/file/d/0B7ODeTbEajQ3R2dhUEx0dFBpMkk/view?usp=sharing документ для фасилітації. Карта проекту "Війна яка змінила світ назавжди",Скок, 2017] | ||
+ | |||
+ | [https://drive.google.com/file/d/0B7ODeTbEajQ3NTV3ZGxGMml3eWc/view?usp=sharing Буклет "Метод проектів"] | ||
Версія за 18:39, 19 лютого 2017
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Війна яка змінила світ назавжди
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня Історія
Вік учнів, клас
10 клас, 15-16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачений для 10 класу загальноосвітньої школи, де історія викладається за рівнем стандарту. Тематика проекту охоплює програмовий матеріал з всесвітньої історії. Час виконання проекту – орієнтовно 3-4 тижні. Метою даного проекту є вивчення причин першої світової війни Ознайомлення із завданнями та цілями проекту буде проходити у формі учительської презентації. Учні класу в ході проекту діляться на декілька груп (три групи). Кожна із груп матиме своє індивідуальне завдання, виконуючи яке, група робить свій внесок в проект. Формами презентації напрацьованого масиву матеріалу будуть: - Учнівська презентація; - Учнівська публікація; - Учнівський вікі-стаття; В ході роботи, учні мають керуватися тим колом питань, які зазначені в плані. Це ключове питання, тематичні питання, та змістові питання. Кожен вид роботи має бути відповіддю на якесь питання. В рамках публікації та презентації розкривається суть 2-х питань, а у вікі-статті має міститися відповідь на три інші питання. Таким чином, група, що займається вікі-статтею має найбільший обсяг роботи, проте і кількісно вона буде більшою. Проект сприятиме самовираженню учнів, реалізації їхнього творчого потенціалу. Учні самі зможуть підготувати матеріали, оформити їх за допомогою технічних засобів навчання та презентувати перед учнівським колективом не тільки свого класу, але і школи (елементи вікі-стітті проекту можна розмістити на сайті школи, там же будуть розміщені презентації та публікації).
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На аркуші паперу учні активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань,а також інших важливих питань з теми. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання. На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Д. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його її вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.
Опитувальник для визначення суспільної думки
Результати опитування і діаграм
Критерії оцінювання учнівської презентації
Критерії оцінювання вікі-статті
підсумкова таблиця оцінювання учнів
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
документ для фасилітації. Карта проекту "Війна яка змінила світ назавжди",Скок, 2017
За тиждень до початку проекту вчитель готує буклет на тему "Метод проектів"
Перший етап
Учні знайомляться з подіями Першої світової війни. Вчитель дає учням список рекомендованої літератури. Знайомить з методом проектів. Другий етап
Всім класом заповнюють чотири колонки таблиці З-Х-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають про Велику війну. Наприкінці теми таблиця знову роздається учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. Учні знайомляться з учительською презентацією, щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Учням рекомендують сформувати цілі, які б максимально навантажували їх роботою. За інтересами об’єднуються в групи. Учням пропонуються зразки того, як можна розпочати працювати за проектом. Історики, Соціологи, Дослідники, Культурологи.
Третій етап
Кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу та як будуть презентувати результати. Знайомляться з виступом вчителя про авторське право. Знаходять інформацію в інтернеті для дослідження в залежності від поставлених задач для кожної групи. Оцінюють знайдені ресурси за запропонованими контрольними списками оцінювання. Опрацьовують її. На початку учні створюють щоденники для власної рефлексії. Четвертий етап (планування діяльності та робота за планом) Допомога учням у плануванні проекту. Вони створюють свої проектні плани з чистого листа і показують їх іншим групам, щоб отримати коментарі, щоб надати підтримку і внести свої пропозиції до розробки їх планів. Консультуються з вчителем. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ними справляються.
Четвертий етап (планування діяльності та робота за планом)
Допомога учням у плануванні проекту. Вони створюють свої проектні плани з чистого листа і показують їх іншим групам, щоб отримати коментарі, щоб надати підтримку і внести свої пропозиції до розробки їх планів. Консультуються з вчителем. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ними справляються.
П’ятий етап
У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість. Підсумок Завершується навчальний проект, зверненням до Ключового запитання «Як перша світова змінила людську історію?» Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.
Посилання
І Світова Війна Причини Першої світової війни Всесвітня історія 1914-1939 (Полянський) 10 клас
Відомості про автора
Прізвище ім`я
Скок Артем
Фах, навчальний предмет
Історії, Всесвітня Історія
Навчальний заклад
КДПУ ім. В. Винниченка
Місто\село, район, область
смт.Онуфріївка, Онуфріївський район, Кіровоградська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні
Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
з 6 по 21 лютого 2017 року
Місце проведення тренінгу
м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка