Відмінності між версіями «Стаття,Сейлієва Каріна,18ФПП,2016»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Назва)
(Література)
Рядок 19: Рядок 19:
 
== Висновки ==
 
== Висновки ==
 
== Література ==
 
== Література ==
 +
# Психологія / За ред. Г.С.Костюка. - Київ: Радянська школа, 1988.
 +
# Общая психология / Под ред. А.В.Петровского. - М.: Просвещение, 1987. І
 +
# Немов Р.С. Психология. - М.: Просвещение, 1995.
 +
# Бреслав Г.М. Проблеми змоциональной регуляции общения у дошкольников // Вопросы психологии. - 1984. - № 3.
 +
# Вартанян Г.А., Петров Е.С. Эмоции и поведение. - Л., 1989.
 +
# Вилюнас В.К. Психология эмоциональных явлений. - М., 1976.
 +
# Додонов Б.И. В мире змоций. - Киев: Политиздат Украины, 1987.
 +
# Изард К.Е. Эмоции человека. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1980. ;|

Версія за 09:56, 29 грудня 2016

Вступ

Діяльність людини, її поведінка завжди викликають позитивне або негативне ставлення до неї. Ставлення до дійсності відображається в мозку й переживається як задоволення або незадоволення, радість, сум, гнів, сором. Такі переживання називають емоціями, почуттями.

Емоції і почуття здійснюють сигнальну та регулювальну функції, спонукають людину до знань, праці, вчинків або стримують її.

Емоція - це загальна активна форма переживання організмом своєї життєдіяльності. Розрізняють прості та складні емоції. Переживання задоволення від їжі, бадьорості, втоми, болю - це прості емоції. Вони властиві і людям, і тваринам. Прості емоції в людському житті перетворилися на складні емоції і почуття. Характерною ознакою складних емоцій є те, що вони виникають у результаті усвідомлення об'єкта, що викликав їх, розуміння їхнього життєвого значення, наприклад переживання задоволення при сприйманні музики, пейзажу.

Полярність емоцій

Емоціям властива полярність. Вона виявляється в тому, що кожна емоція, кожне почуття за різних обставин можуть виявлятися протилежно: "радість - горе ", "любов- ненависть", "симпатія - антипатія", "задоволення - незадоволення". Полярні переживання мають явно виражений позитивний або негативний відтінок. Умови життя та діяльності викликають почуття різного рівня активності. Розрізняють стенічні емоції і почуття - ті, що посилюють активність, спонукають до діяльності, та астенічні - ті, що пригнічують людину, послаблюють її активність, демобілізують.

Залежно від індивідуальних особливостей особистості, її стану і ставлення до ситуації та об'єктів, що викликають переживання, емоції і почуття виявляються більш або менш інтенсивно, бувають довготривалими або короткочасними.

Емоції. Природа емоцій

Різноманітні реакції організму на ситуацію пов'язані з виникненням емоцій. Існує інс­тинктивна координація між актом сприймання і реакціями організму. Сприймання як активний процес передбачає, що об'єкт або ситуація сприймаються не лише так, як вони існують, а й у своєму емоційному значенні: ми сприймаємо появу вівчарки не лише як собаки, а й як хижака, що нам загрожує. Будь-який акт передбачає наявність стимулу й відповіді. Поява стимулу супроводжується активацією, його вибір зумовлюється потягом, а форма відповіді, спосіб по­ведінки відображають координацію між стимулом і відпо­віддю. Емоція виникає щоразу, коли задоволення потреби не відбувається, коли дія не досягає цілі

Переживання емоційних станів - радості, любові, дружби, симпатії, прихильності або болю, суму, страху, ненависті, презирства, огиди тощо - завжди супроводжуються відповідними зовнішніми або внутрішніми виразами. Емоції з гіпоталамусу розповсюджуються на всі ефекторні органи. Достатньо виникнути емоційному збудженню, як негайно включається весь організм в його вираження. Зовнішні вирази емоцій та почуттів виявляються в рухах, позах, у руховій та вокальній міміці, інтонаціях мовлення, рухах очей тощо. Внутрішня або вісцеральна і вираженість переживань яскраво виявляється в серцебитті, диханні кров'яному тиску, змінах в ендокринних залозах, органах травлення та виділення. Ця вираженість буває астенічною або стенічною, тобто виявляється в пригніченні або збудженні.

Висновки

Література

  1. Психологія / За ред. Г.С.Костюка. - Київ: Радянська школа, 1988.
  2. Общая психология / Под ред. А.В.Петровского. - М.: Просвещение, 1987. І
  3. Немов Р.С. Психология. - М.: Просвещение, 1995.
  4. Бреслав Г.М. Проблеми змоциональной регуляции общения у дошкольников // Вопросы психологии. - 1984. - № 3.
  5. Вартанян Г.А., Петров Е.С. Эмоции и поведение. - Л., 1989.
  6. Вилюнас В.К. Психология эмоциональных явлений. - М., 1976.
  7. Додонов Б.И. В мире змоций. - Киев: Политиздат Украины, 1987.
  8. Изард К.Е. Эмоции человека. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1980. ;|