Відмінності між версіями «Конспект уроку №1 Махаліної Альони.»
Рядок 53: | Рядок 53: | ||
4.Колись інформацію передавали за допомогою жестів та гінців, сьогодні- за допомогою телебачення, телефону та електронної пошти. | 4.Колись інформацію передавали за допомогою жестів та гінців, сьогодні- за допомогою телебачення, телефону та електронної пошти. | ||
− | 4.Даний текст містить помилки:перемішані місцями речення. Вам потрібнозробити, щоб вони були по-порядку шляхом Вырезать- Вставить. | + | 4.Даний текст містить помилки:перемішані місцями речення. |
+ | Вам потрібнозробити, щоб вони були по-порядку шляхом Вырезать- Вставить. | ||
5.У першому абзаці скопіюйте друге речення і ставте в кінець тексту. | 5.У першому абзаці скопіюйте друге речення і ставте в кінець тексту. |
Версія за 07:57, 10 червня 2008
Конспект уроку
Тема:Текстовий процесор Microsoft Word. Використання буфера обміну. Редагування тексту(меню Правка).
Мета:навчити дітей копіювати та переміщати текст за допомогою меню Правка; розвивати самостійність у засвоєнні начального матеріалу; виховутваи впевненість у своїх силах, колективізм, естетичність у оформленні тексту.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і навичок. Обладнання: навчальний клас персональних ЕОМ класу, Microsoft Word, завдання.
Хід уроку.
1. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель: Діти, пригадайте з уроків української мови, які ви знаєте стилі мовлення.
Очікувана відповідь: художній, публіцистичний, науковий, художній, офіційно-діловий, розмовний.
Учитель: Ви вже знаєте, що кожен текст складається з речень, речення зі символів і слів, а слова з букв. А чи знаєте, які дії можна виконувати з текстом?
Очікувана відповідь: Оскільки речення, символи і слова є обєктами тексту, то їх можна форматувати.
Учитель: Вірно, текст можна форматувати. Але сьогодні на уроці ми будемо редагувати текст.Тому запишіть тему сьогоднішнього уроку: «Редагування тексту(меню Правка). Використання буфера обміну».
2.Новий матеріал.
Учитель: Діти, напевно, хтось із вас зустрічався з тим, що потрібно було скопіювати текст і вставити його в інший документ. Для цього потрібно:
1.Виділити фрагмент, який необхідно скопіювати або перемістити.
2.Для копіювання можна натиснути на панелі інструментів команду меню Правка-Копировать, або натиснути клавіші CTR+INSERT.
3.Встаноти курсор в те місце документа, куди потрібнр перемістити потрібний фрагмент тексту.
4.Натиснути кнопку стаандартної панелі інструментів Вставить, або вибрати команду меню Правка-Вставить, або натиснути клавіші SIFT+INSERT.
5.Якщо ви хочете премістити фрагмент, натисніть кнопку стандартної панелі інструментів Вырезать, або виберіть команду меню Правка- Вырезать, або натисніть клавіші SHIFT+DEL .
3.Закріплення матеріалу.
1.Зайдіть по сітці на перший комп’ютер і скопіюйте собі папку Завдання.
2.Створіть папку під своїм ім’ям і в ній відкрийте документ Microsoft Word.
3.Наберіть даний тект:
1.Отеже, інформація є не лише в книжках, газетах чи телепередачах, її містять ієрогліфи на скелі, телеграфні сигналиу вигляді послідовностей крапок і тире, сигнали світлофора, біологічні та електричні імпульси, числа.
2.Першими носіями, на яких первісна людина відобразила навколишній світ, були камінь, дерево і шкіра.
3.Середовище, у якому зафіксована інформація, називають носієм інформації.
4.Колись інформацію передавали за допомогою жестів та гінців, сьогодні- за допомогою телебачення, телефону та електронної пошти.
4.Даний текст містить помилки:перемішані місцями речення. Вам потрібнозробити, щоб вони були по-порядку шляхом Вырезать- Вставить.
5.У першому абзаці скопіюйте друге речення і ставте в кінець тексту.
6.Замініть слово «інформація» англійським терміном «information». (Правка- Заменить. У полі найти введіть текст:інформація, у полі Заменить на information, натисніть кнопку Заменить все).
7.Потім слово «information» скопіюйте і зробіть заголовок до даного тексту.
8.Виділіть заголовок і встановіть розмір 22 і зробіть шрифт Arial.
9.Вставте малюнок(Вставка- Рисунок).
4.Контроль та взаємооцінка.
Під час уроку учитель підходе до кожного учня і дивиться, що виконує учень на якому етапі роботи. Після закінчення роботи учні оцінюють свою роботу, виставляють бали від 0-3, потім вчитель переводе бали в оцінку, і сам вчитель після перевірки завдання виставляє кожному учню оцінку.