Відмінності між версіями «Навчальний курс "Методика викладання музичного мистецтва"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 100: Рядок 100:
  
 
=Зміст курсу=
 
=Зміст курсу=
 +
===Змістовий модуль 1. Науково-теоретичні основи викладання диригування.===
 +
'''Тема 1.''' Вступ. Завдання  та мета курсу.
 +
 +
Завдання курсу «Методика викладання диригуван­ня», його значення і місце у системі музичних дисциплін. Критичний огляд методичної літератури з диригування. Методика викладання диригування як складова частина му­зичної педагогіки. Наукова обґрунтованість методів роботи з диригування.
 +
 +
1. Курс «Методика викладання диригуван­ня» у фаховій підготовці вчителя музики.
 +
2. Завдання курсу «Методика викладання диригуван­ня», його значення і місце у системі музичних дисциплін.
 +
3. Характеристика методичної літератури з проблем диригування.
 +
4. Диригу­вання як складний психофізичний вид діяльності:
 +
а) вимоги до диригента;
 +
б) різновидності диригування.
 +
5. Диригування як навчальний предмет:
 +
а) становлення        диригування        як навчального предмету;
 +
б) дидактичні принципи змісту дири­гентського      навчання      та      їх реалізація;
 +
в) застосування методів навчання;
 +
г) основні елементи навчання.
 +
 +
'''Тема 2.''' Історія розвитку диригентського мистецтва.
 +
 +
Еволюція диригентської мови жестів. Ритмічні елементи у первісних народів. Перехід від шумового засобу диригуван­ня до зорового. Хейрономія як рання форма диригування, її розвиток та значення для дальшого розвитку диригентського мистецтва. Ритмічне акцентування. Жезл. Батута. Зміна способу диригування в зв’язку з розвитком гомофонічної музики. Сполучення функцій диригента і виконавця в одній особі (клавесиніст-капельмейстер, скрипаль-концертмейстер). Подвійне і потрійне диригування та боротьба за єдиного диригента. Виникнення нового стилю диригентського мистецтва з його  високорозвиненою мовою жестів. Поява диригента як єдиного інтерпретатора хорової та оркестрової музики. Характерні риси російської та української диригентської школи. Розквіт сучасного диригентського мистецтва.
 +
1. Еволюція диригентської мови жестів:
 +
а) ритмічні елементи у первісних народів;
 +
б) перехід від шумового засобу диригуван­ня до зорового;
 +
в) хейрономія як рання форма диригування, її розвиток та значення для дальшого розвитку диригентського мистецтва;
 +
г) ритмічне акцентування (жезл, батута);
 +
2. Зміна способу диригування в зв’язку з розвитком гомофонічної музики:
 +
а) сполучення функцій диригента і виконавця в одній особі (клавесиніст-капельмейстер, скрипаль-концертмейстер);
 +
б) подвійне і потрійне диригування та боротьба за єдиного диригента;
 +
в) виникнення нового стилю диригентського мистецтва з його  високорозвиненою мовою жестів;
 +
г) поява диригента як єдиного інтерпретатора хорової та оркестрової музики.
 +
3. Характерні риси російської та української диригентської школи.
 +
4. Розквіт сучасного диригентського мистецтва.
 +
 +
Тема 3. Основи постановки диригентського апарату.
 +
Основні принципи постановки диригентського апарату та його функції. Складові частини диригентського апарату та їх взаємозв’язок. Положення корпусу, ніг та голови. Вихідне положення рук. Три основні позиції: нижня, серед­ня, верхня. Функції частин рук — плеча, передпліччя, кисті, пальців. Значення емоційно-виразних рухів плеча. Передпліччя — передаюча ланка від плеча до кисті. Кисть — спрямовуюча частина руки. Роль пальців у виразних рухах при диригуванні. Координація дій плеча, передпліччя і кисті. Роль правої та лівої рук в диригуванні хором чи оркестром. Виражальні можливості правої і лівої рук. Плавність, свобода та пластичність руху рук. Амплітуда руху рук: широка, помір­на, мала і зменшена. Поділ жестів на сильні і слабкі. Вживання в диригуванні вертикальних і горизонтальних жестів. Характер жесту: плавний, поштовхоподібний та порив­частий. Типи жесту: кистьовий, кистьо-ліктьовий та плечевий. Самоконтроль і аналіз диригентських жестів та їх зв’язок зі слуховим уявленням при диригуванні хором чи оркестром.
 +
1. Основні принципи постановки диригентського апарату та його функції.
 +
2. Складові частини диригентського апарату та їх взаємозв’язок. Вимоги  до
 +
постави рук, голови, ніг, корпусу, кисті рук, ліктів.
 +
3. Формування вертикальних та горизонтальних диригентських рухів
 +
за  системою    сучасного  диригування.    Силова  закономірність
 +
вертикальних і горизонтальних рухів.
 +
4. Три моменти початку диригування: увага, замах (ауфтакт),
 +
вступ та їх показ у диригуванні.
 +
4.  Диригентські позиції: нижня, серед­ня, верхня.
 +
5. Самоконтроль і аналіз диригентських жестів та їх зв’язок зі слуховим уявленням при диригуванні хором чи оркестром.
 +
 +
Тема 4. Вивчення схем тактування. Ауфтакт, вступ, зняття та паузи.
 +
Поняття про тактування і диригування. Метрична схема – основа диригентського втілення музичного твору. Структура долей у схемах тактування. Прості, складні і мішані метри. Структура диригентської схеми у розмірах 3/4, 2/4, та 4/4. Тактування у розмірах 6/8 і 6/4 за шестидольною і дво­дольною схемами. Структура диригентської схеми в розмірах 5/4, 7/4, 11/4. Перемінні розміри. Диригування творів «на раз» і «алля бреве». Ауфтакт як основа процесу управління виконав­ським колективом (хор, оркестр). Призначення ауфтакту, його функції та скла­дові частини. Залежність ауфтакту від характеру, темпу музичного твору. Три моменти вступу. Позиція рук при показі вступу. Показ вступу до затакту, на початку та в середині твору. Роль і значення зняття звучання в процесі виконання тво­ру. Підготовка диригентського жесту до зняття. Вибір жесту для показу зняття. Залежність жесту зняття звучання від характеру музики, динаміки, індивідуальності диригента тощо. Показ зняття звучання в середині та в кінці музичного твору на різних долях такту. Пауза як продовження музичної думки. Тактування пауз на окремих долях такту і цілих тактах. Тактування пауз в залежності від характеру музичного твору.
 +
1. Поняття про тактування і диригування. Тактування як метрична основа диригування.
 +
2. Структура долей у схемах тактування. Прості, складні і мішані метри.
 +
3. Формування диригентських схем: тридольної та чотиридольної.
 +
4. Призначення ауфтакту, його функції та скла­дові частини.
 +
5. Прийоми показу вступів на різні повні  долі  такту в  основних
 +
диригентських схемах.
 +
6. Показ витриманих тривалостей у диригентському жесті. Функції рук при їх виконанні.
 +
7. Роль і значення зняття у диригуванні. Диригентські прийоми показу зняття в  основних диригентських схемах.
 +
8. Пауза як продовження музичної думки. Тактування пауз в залежності від характеру музичного твору.
 +
 +
Тема 5. Штрихи, фермати та динаміка у диригуванні.
 +
Штрих як засіб ведення звука. Основні штрихи: lеgаtо, nоn legatо, stассаtо. Вибір штриха в залежності від стилю музичного твору, його характеру, темпу та ін. Метричні долі в диригентських жестах на lеgаtо та прийо­ми їх показу в різних за об’ємом диригентських схемах. Роль кисті в диригуванні легато. Метричні долі в диригентських жестах на nоn legatо та прийоми їх показу. Розмежування та чіткість подачі долей такту. Значення «точки» та скорочення долевих рухів при ди­ригуванні nоn legatо. Метричні долі в диригентських жестах на stассаtо та прийоми їх показу. Скорочення долевих рухів на stассаtо, чітка фіксація «точки» та момент її відбиття. Фермата як важливий елемент музичної виразності. Тактування зніманих і незніманих фермат у процесі виконання музичного твору. Прийоми показу крещендо і дімінуендо на ферматі. Роль динаміки у розкритті емоційного змісту музичного твору. Засоби втілення динаміки в диригентських рухах. Амплітуда жестів рук та диригентські їх позиції під час показу динамічних відтінків. Динаміка постійна (піано, меццо-форте, форте), змінна (крещендо, дімінуендо),  контрастна    (субіто-форте, субіто-піано) та прийоми показу її при диригуванні.
 +
1. Штрих як спосіб ведення звука. Диригентські штрихи lеgаtо, nоn lеgаtо, stассаto та прийоми їх показу.
 +
2. Метричні долі в диригентських жестах на lеgаtо та прийо­ми їх показу в різних за об’ємом диригентських схемах. Роль кисті в диригуванні легато.
 +
3. Метричні долі в диригентських жестах на nоn legatо та прийоми їх показу. Розмежування та чіткість подачі долей такту. Значення «точки» та скорочення долевих рухів при ди­ригуванні nоn legatо.
 +
4. Метричні долі в диригентських жестах на stассаtо та при­йоми їх показу.
 +
5. Фермата як засіб музичної виразності. Тактування зніманих і незніманих фермат у процесі виконання музичного твору.
 +
6. Засоби втілення динаміки в диригентських рухах. Амплітуда жестів рук та диригентські позиції під час показу динамічних відтінків.
 +
 +
Тема 6. Темпи та їх зміни. Акценти, синкопи та прийоми показу їх диригентом.
 +
Значення темпу як засобу визначення емоційного змісту твору. Ам­плітуда жестів рук диригента в залежності від темпу виконан­ня твору. Зміна темпу в залеж­ності від емоційного і смислового розвитку музичної думки. Засіб дроблення жесту на кожну чи окремі долі такту в залежності від зміни темпу. Поступові зміни темпів (аччелерандо, раллентандо) та прийо­ми їх показу в процесі диригування. Раптові зміни темпів та прийоми їх показу в процесі виконання твору, роль ауфтакту в момент різкої зміни темпу. Ритмічна акцентуація як важливий виражальний засіб музики. Типи акцентів. Акценти на сильних і слабких долях так­ту, прийоми їх показу диригентом в хорі чи оркестрі. Синкопа як важливий момент ритмічного і динамічного процесу в музиці. Характер диригентського жесту при синко­пуванні. Синкопи на початку твору, на долях такту і між ними та прийоми їх показу ди­ригентом в виконавському процесі.
 +
1. Значення темпу як засобу визначення характеру твору. Ам­плітуда жестів рук диригента в залежності від темпу виконан­ня твору.
 +
2. Зміна темпу в залеж­ності від емоційного і смислового розвитку музичної думки. Засіб дроблення жесту на кожну чи окремі долі такту в залежності від зміни темпу.
 +
3. Поступові зміни темпів (аччелерандо, раллентандо) та прийо­ми їх показу в процесі диригування.
 +
4. Раптові зміни темпів та прийоми їх показу в процесі виконання твору, роль ауфтакту в момент різкої зміни темпу.
 +
5. Ритмічна акцентуація як важливий виражальний засіб музики. Типи акцентів та прийоми їх показу у диригуванні.
 +
6. Синкопи та прийоми їх показу ди­ригентом в виконавському процесі.
 +
 +
 +
 
==Змістовий модуль 1. Назва ...==
 
==Змістовий модуль 1. Назва ...==
 
===Тема 1. Назва теми===
 
===Тема 1. Назва теми===

Версія за 18:45, 20 листопада 2016


Назва курсу

Методика викладання музичного мистецтва


Галузь знань: 01 Освіта

Спеціальність: 014.3 Середня освіта

Освітньо-кваліфікаційний рівень:' спеціаліст

Мета та завдання навчального курсу

Мета:

  • підготовка студентів до педагогічної роботи у диригентському та хоровому (оркестровому) класах музично-педагогічних навчальних закладів;
  • ознайомлення студентів з основними принципами та методами вокальної педагогіки, озброєння науково-методичними знаннями в галузі формування та розвитку співацького голосу.

Завдання:

  • формування професійних знань у галузі методики викладання диригування (хорового, оркестрового);
  • вивчення теорії та історії диригентського виконавства;
  • засвоєння методики навчання диригуванню;
  • формування розуміння біофізичних механізмів співацького процесу, озброєння теорією і методикою формування, розвитку та охорони співацького голосу;
  • ознайомлення з методами вокальної роботи в загальноосвітній школі, музично-педагогічних навчальних закладах, дитячо-юнацьких центрах, ВНЗ;
  • стимулювання пошукової діяльності та творчої активності студентів засобом моделювання всіх видів діяльності педагога-вокаліста.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

  • історію розвитку диригентського виконавства;
  • завдання та основні принципи вітчизняної та зарубіжної диригентських шкіл;
  • систему диригентських методів та прийомів;
  • методи формування та розвитку в студентів мануальної техніки;
  • організацію процесу навчання у класі диригування, структуру індивідуального уроку з диригування;
  • методику роботи над педагогічним репертуаром;
  • основні завдання та принципи вокальної педагогіки;
  • співацький апарат, його будову та функції звукоутворюючих органів;
  • процес звукоутворення;
  • організацію вокально-дихального процесу;
  • методи формування співацького звука;
  • класифікацію та коротку характеристику співацьких голосів;
  • методи розвитку діапазону та згладжування регістрів;
  • форми та методи навчання у вокальному класі;
  • вокально-педагогічний репертуар.

вміти:

  • за до­по­мо­гою спе­ці­а­ль­них вправ, тех­ні­ч­них при­йо­мів, ма­ну­а­ль­них рухів ста­в­ити диригентсь­кий та співацький апа­ра­т;
  • систематизувати навчальний репертуар (хоровий, оркестровий, вокальний);
  • моделювати педагогічну діяльність викладача – диригента та вокаліста;
  • про­ана­лі­зу­ва­ти но­т­ний текст продиригувати та проспівати тво­ри, на­пи­са­ні в різних хо­ро­вих та вокальних формах;
  • за­сто­со­ву­ва­ти рі­з­но­ма­ні­т­ну ди­на­мі­ку, об­ґру­н­то­ва­но ви­зна­чи­ти особливості аде­к­ва­т­них при­йо­мів фра­зу­ван­ня;
  • зро­би­ти ана­ліз хо­ро­вої пар­ти­ту­ри, вокального твору;
  • за­сто­со­ву­ва­ти ме­то­ди­ку во­ка­ль­но-­хо­ро­вої ро­бо­ти з шко­ля­ра­ми;
  • ви­хо­ву­ва­ти осо­би­с­ті­с­ні яко­с­ті май­бу­т­ньо­го ди­ри­ге­н­та та вокаліста в умо­вах індивідуаль­них за­нять, ек­за­ме­нів та кон­це­р­т­них ви­сту­пів.

Глосарій до курсу "Методика викладання музичного мистецтва"

Робоча програма курсу

Автор курсу

Яненко Оксана Андріївна


Учасники

Сторінка координування курсу "Методика викладання музичного мистецтва"



Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2.

Змістовий модуль 3

Навчальні теми змістового модуля 3.

Змістовий модуль 4

Навчальні теми змістового модуля 4.

Варіант Календар

Тиждень 1

Навчальні теми для вивчення на 1-му тижні.

Тиждень 2

Навчальні теми для вивчення на 2-му тижні.

Тиждень 3

Навчальні теми для вивчення на 3-му тижні.

Тиждень 4

Навчальні теми для вивчення на 4-му тижні.


Зміст курсу

Змістовий модуль 1. Науково-теоретичні основи викладання диригування.

Тема 1. Вступ. Завдання та мета курсу.

Завдання курсу «Методика викладання диригуван­ня», його значення і місце у системі музичних дисциплін. Критичний огляд методичної літератури з диригування. Методика викладання диригування як складова частина му­зичної педагогіки. Наукова обґрунтованість методів роботи з диригування.

1. Курс «Методика викладання диригуван­ня» у фаховій підготовці вчителя музики. 2. Завдання курсу «Методика викладання диригуван­ня», його значення і місце у системі музичних дисциплін. 3. Характеристика методичної літератури з проблем диригування. 4. Диригу­вання як складний психофізичний вид діяльності: а) вимоги до диригента; б) різновидності диригування. 5. Диригування як навчальний предмет: а) становлення диригування як навчального предмету; б) дидактичні принципи змісту дири­гентського навчання та їх реалізація; в) застосування методів навчання; г) основні елементи навчання.

Тема 2. Історія розвитку диригентського мистецтва.

Еволюція диригентської мови жестів. Ритмічні елементи у первісних народів. Перехід від шумового засобу диригуван­ня до зорового. Хейрономія як рання форма диригування, її розвиток та значення для дальшого розвитку диригентського мистецтва. Ритмічне акцентування. Жезл. Батута. Зміна способу диригування в зв’язку з розвитком гомофонічної музики. Сполучення функцій диригента і виконавця в одній особі (клавесиніст-капельмейстер, скрипаль-концертмейстер). Подвійне і потрійне диригування та боротьба за єдиного диригента. Виникнення нового стилю диригентського мистецтва з його високорозвиненою мовою жестів. Поява диригента як єдиного інтерпретатора хорової та оркестрової музики. Характерні риси російської та української диригентської школи. Розквіт сучасного диригентського мистецтва. 1. Еволюція диригентської мови жестів: а) ритмічні елементи у первісних народів; б) перехід від шумового засобу диригуван­ня до зорового; в) хейрономія як рання форма диригування, її розвиток та значення для дальшого розвитку диригентського мистецтва; г) ритмічне акцентування (жезл, батута); 2. Зміна способу диригування в зв’язку з розвитком гомофонічної музики: а) сполучення функцій диригента і виконавця в одній особі (клавесиніст-капельмейстер, скрипаль-концертмейстер); б) подвійне і потрійне диригування та боротьба за єдиного диригента; в) виникнення нового стилю диригентського мистецтва з його високорозвиненою мовою жестів; г) поява диригента як єдиного інтерпретатора хорової та оркестрової музики. 3. Характерні риси російської та української диригентської школи. 4. Розквіт сучасного диригентського мистецтва.

Тема 3. Основи постановки диригентського апарату. Основні принципи постановки диригентського апарату та його функції. Складові частини диригентського апарату та їх взаємозв’язок. Положення корпусу, ніг та голови. Вихідне положення рук. Три основні позиції: нижня, серед­ня, верхня. Функції частин рук — плеча, передпліччя, кисті, пальців. Значення емоційно-виразних рухів плеча. Передпліччя — передаюча ланка від плеча до кисті. Кисть — спрямовуюча частина руки. Роль пальців у виразних рухах при диригуванні. Координація дій плеча, передпліччя і кисті. Роль правої та лівої рук в диригуванні хором чи оркестром. Виражальні можливості правої і лівої рук. Плавність, свобода та пластичність руху рук. Амплітуда руху рук: широка, помір­на, мала і зменшена. Поділ жестів на сильні і слабкі. Вживання в диригуванні вертикальних і горизонтальних жестів. Характер жесту: плавний, поштовхоподібний та порив­частий. Типи жесту: кистьовий, кистьо-ліктьовий та плечевий. Самоконтроль і аналіз диригентських жестів та їх зв’язок зі слуховим уявленням при диригуванні хором чи оркестром. 1. Основні принципи постановки диригентського апарату та його функції. 2. Складові частини диригентського апарату та їх взаємозв’язок. Вимоги до постави рук, голови, ніг, корпусу, кисті рук, ліктів. 3. Формування вертикальних та горизонтальних диригентських рухів за системою сучасного диригування. Силова закономірність вертикальних і горизонтальних рухів. 4. Три моменти початку диригування: увага, замах (ауфтакт), вступ та їх показ у диригуванні. 4. Диригентські позиції: нижня, серед­ня, верхня. 5. Самоконтроль і аналіз диригентських жестів та їх зв’язок зі слуховим уявленням при диригуванні хором чи оркестром.

Тема 4. Вивчення схем тактування. Ауфтакт, вступ, зняття та паузи. Поняття про тактування і диригування. Метрична схема – основа диригентського втілення музичного твору. Структура долей у схемах тактування. Прості, складні і мішані метри. Структура диригентської схеми у розмірах 3/4, 2/4, та 4/4. Тактування у розмірах 6/8 і 6/4 за шестидольною і дво­дольною схемами. Структура диригентської схеми в розмірах 5/4, 7/4, 11/4. Перемінні розміри. Диригування творів «на раз» і «алля бреве». Ауфтакт як основа процесу управління виконав­ським колективом (хор, оркестр). Призначення ауфтакту, його функції та скла­дові частини. Залежність ауфтакту від характеру, темпу музичного твору. Три моменти вступу. Позиція рук при показі вступу. Показ вступу до затакту, на початку та в середині твору. Роль і значення зняття звучання в процесі виконання тво­ру. Підготовка диригентського жесту до зняття. Вибір жесту для показу зняття. Залежність жесту зняття звучання від характеру музики, динаміки, індивідуальності диригента тощо. Показ зняття звучання в середині та в кінці музичного твору на різних долях такту. Пауза як продовження музичної думки. Тактування пауз на окремих долях такту і цілих тактах. Тактування пауз в залежності від характеру музичного твору. 1. Поняття про тактування і диригування. Тактування як метрична основа диригування. 2. Структура долей у схемах тактування. Прості, складні і мішані метри. 3. Формування диригентських схем: тридольної та чотиридольної. 4. Призначення ауфтакту, його функції та скла­дові частини. 5. Прийоми показу вступів на різні повні долі такту в основних диригентських схемах. 6. Показ витриманих тривалостей у диригентському жесті. Функції рук при їх виконанні. 7. Роль і значення зняття у диригуванні. Диригентські прийоми показу зняття в основних диригентських схемах. 8. Пауза як продовження музичної думки. Тактування пауз в залежності від характеру музичного твору.

Тема 5. Штрихи, фермати та динаміка у диригуванні. Штрих як засіб ведення звука. Основні штрихи: lеgаtо, nоn legatо, stассаtо. Вибір штриха в залежності від стилю музичного твору, його характеру, темпу та ін. Метричні долі в диригентських жестах на lеgаtо та прийо­ми їх показу в різних за об’ємом диригентських схемах. Роль кисті в диригуванні легато. Метричні долі в диригентських жестах на nоn legatо та прийоми їх показу. Розмежування та чіткість подачі долей такту. Значення «точки» та скорочення долевих рухів при ди­ригуванні nоn legatо. Метричні долі в диригентських жестах на stассаtо та прийоми їх показу. Скорочення долевих рухів на stассаtо, чітка фіксація «точки» та момент її відбиття. Фермата як важливий елемент музичної виразності. Тактування зніманих і незніманих фермат у процесі виконання музичного твору. Прийоми показу крещендо і дімінуендо на ферматі. Роль динаміки у розкритті емоційного змісту музичного твору. Засоби втілення динаміки в диригентських рухах. Амплітуда жестів рук та диригентські їх позиції під час показу динамічних відтінків. Динаміка постійна (піано, меццо-форте, форте), змінна (крещендо, дімінуендо), контрастна (субіто-форте, субіто-піано) та прийоми показу її при диригуванні. 1. Штрих як спосіб ведення звука. Диригентські штрихи lеgаtо, nоn lеgаtо, stассаto та прийоми їх показу. 2. Метричні долі в диригентських жестах на lеgаtо та прийо­ми їх показу в різних за об’ємом диригентських схемах. Роль кисті в диригуванні легато. 3. Метричні долі в диригентських жестах на nоn legatо та прийоми їх показу. Розмежування та чіткість подачі долей такту. Значення «точки» та скорочення долевих рухів при ди­ригуванні nоn legatо. 4. Метричні долі в диригентських жестах на stассаtо та при­йоми їх показу. 5. Фермата як засіб музичної виразності. Тактування зніманих і незніманих фермат у процесі виконання музичного твору. 6. Засоби втілення динаміки в диригентських рухах. Амплітуда жестів рук та диригентські позиції під час показу динамічних відтінків.

Тема 6. Темпи та їх зміни. Акценти, синкопи та прийоми показу їх диригентом. Значення темпу як засобу визначення емоційного змісту твору. Ам­плітуда жестів рук диригента в залежності від темпу виконан­ня твору. Зміна темпу в залеж­ності від емоційного і смислового розвитку музичної думки. Засіб дроблення жесту на кожну чи окремі долі такту в залежності від зміни темпу. Поступові зміни темпів (аччелерандо, раллентандо) та прийо­ми їх показу в процесі диригування. Раптові зміни темпів та прийоми їх показу в процесі виконання твору, роль ауфтакту в момент різкої зміни темпу. Ритмічна акцентуація як важливий виражальний засіб музики. Типи акцентів. Акценти на сильних і слабких долях так­ту, прийоми їх показу диригентом в хорі чи оркестрі. Синкопа як важливий момент ритмічного і динамічного процесу в музиці. Характер диригентського жесту при синко­пуванні. Синкопи на початку твору, на долях такту і між ними та прийоми їх показу ди­ригентом в виконавському процесі. 1. Значення темпу як засобу визначення характеру твору. Ам­плітуда жестів рук диригента в залежності від темпу виконан­ня твору. 2. Зміна темпу в залеж­ності від емоційного і смислового розвитку музичної думки. Засіб дроблення жесту на кожну чи окремі долі такту в залежності від зміни темпу. 3. Поступові зміни темпів (аччелерандо, раллентандо) та прийо­ми їх показу в процесі диригування. 4. Раптові зміни темпів та прийоми їх показу в процесі виконання твору, роль ауфтакту в момент різкої зміни темпу. 5. Ритмічна акцентуація як важливий виражальний засіб музики. Типи акцентів та прийоми їх показу у диригуванні. 6. Синкопи та прийоми їх показу ди­ригентом в виконавському процесі.


Змістовий модуль 1. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль 2. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль 3. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---