Відмінності між версіями «Стаття до проекту,2016(Тімченко)»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(1.Завдання і зміст естетичного виховання)
(2.)
Рядок 13: Рядок 13:
 
Естетичний ідеал — уявлення людини про прекрасне в абсолютному його вираженні.
 
Естетичний ідеал — уявлення людини про прекрасне в абсолютному його вираженні.
  
== 2. ==
+
== 2. Умови ефективності естетичного виховання==
 +
Ефективність естетичного виховання молоді визначають такі чинники:
 +
— створення в навчальному закладі естетично привабливої обстановки (оформлення навчальних кабінетів, аудиторій, місць відпочинку);
 +
— звернення у виховній роботі з молоддю до народних традицій і обрядів;
 +
— висока естетична культура різноманітних виховних заходів;
 +
— широке залучення учнів та студентів до гуртків художньої самодіяльності, участі їх у конкурсах та олімпіадах естетичного напряму;
 +
— висока естетична культура вихователів і вихованців у зовнішньому вигляді й у стосунках.
 +
Ефективність естетичного виховання забезпечується також взаємодією закладів освіти, культури, сім'ї, засобів масової інформації, культурними традиціями соціуму тощо.
 +
 
 
== 3. ==
 
== 3. ==
 
== 4. ==
 
== 4. ==
 
== Висновок: ==
 
== Висновок: ==

Версія за 07:39, 27 жовтня 2016

Вступ

Естетичне виховання — формування в особистості здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяльності.

Спрямоване воно на формування в людини гуманістичних якостей, здатності відчувати і розуміти красу, жити за її законами.

1.Завдання і зміст естетичного виховання

Особливим фактором естетичного виховання є природа. Як зауважував В. Сухомлинський, розглядаючи квітку чи окрему пелюстку, крильце метелика чи пушинку тополі, дитина не повинна забувати глобальну істину: природа — це єдине ціле, якому притаманна гармонія взаємозв'язків і залежностей, яке є джерелом і суттю життя. Естетичне виховання зорієнтоване на формування естетичної свідомості та естетичної поведінки особистості.

А) Естетична свідомість.Естетичний смак

Естетична свідомість — одна з форм суспільної свідомості, що реалізується через художньо-емоційне освоєння дійсності у формі естетичних почуттів, переживань, оцінок, смаків, ідеалів. Естетичний смак є здатністю людини правильно оцінити прекрасне, відрізняти прекрасне від потворного.

В) Естетичні почуття.Естетичний ідеал

Естетичні почуття є особливими почуттями насолоди, які відчуває людина, сприймаючи прекрасне у навколишній дійсності та творах мистецтва. Естетичний ідеал — уявлення людини про прекрасне в абсолютному його вираженні.

2. Умови ефективності естетичного виховання

Ефективність естетичного виховання молоді визначають такі чинники: — створення в навчальному закладі естетично привабливої обстановки (оформлення навчальних кабінетів, аудиторій, місць відпочинку); — звернення у виховній роботі з молоддю до народних традицій і обрядів; — висока естетична культура різноманітних виховних заходів; — широке залучення учнів та студентів до гуртків художньої самодіяльності, участі їх у конкурсах та олімпіадах естетичного напряму; — висока естетична культура вихователів і вихованців у зовнішньому вигляді й у стосунках. Ефективність естетичного виховання забезпечується також взаємодією закладів освіти, культури, сім'ї, засобів масової інформації, культурними традиціями соціуму тощо.

3.

4.

Висновок: