Відмінності між версіями «Інтерфейс Writer»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Семенова Елена)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Семенова Елена
+
==Інтерфейс Writer==
 +
Основний робочий простір Writer показаний на Мал. 2.
 +
 
 +
 +
Мал. 2. Основний робочий простір Writer в режимі Розмітка друку
 +
 
 +
Меню
 +
Меню розташоване у верхній частині вікна Writer, трохи нижче за заголовок. Коли ви вибираєте одне з меню, підміню розкривається вниз показуючи команди.
 +
• Файл містить команди, які працюють з цілими документами, такі як Відкрити, Зберегти і Експорт в PDF.
 +
• Правка містить команди редагування документа, такі як Відміна і Знайти і Замінити.
 +
• Вид містить команди управління відображенням документа, такі як Масштаб and Режим веб-сторінки.
 +
• Вставка містить команди для вставки різних елементів у ваш документ, таких як верхні і нижні колонтитули, зображення.
 +
• Формат містить команди форматування вашого документа, такі як Стилі, Абзац і Маркери і Нумерація.
 +
• Таблиця показує всі команди, які потрібні для створення і редагування таблиць в текстовому документі.
 +
• Сервіс містить функції, такі як Перевірка орфографії, Настройка і Параметри.
 +
• Вікно містить команди по управлінню відображення вікон.
 +
• Довідка містить посилання до файлу довідки, Що це таке?і інформації Про програму.
 +
 
 +
Панелі інструментів
 +
Writer має декілька типів панелей інструментів: закріплені, плаваючі, і переміщувані. Закріплені панелі інструментів можуть переміщатися в різні місцеположення або ставати плаваючими, а плаваючі можуть бути закріплені.
 +
Верхня закріплена панель інструментів (позиція за умовчанням) називається Стандартна панель інструментів.
 +
Стандартна панель інструментів загальна для всіх додатків Openoffice.org.
 +
Друга зверху (положення за умовчанням) панель інструментів називається Форматування. Це контекстно-залежна панель, яка відображає відповідні інструменти у відповідь на поточне положення курсора або виділення. Наприклад, коли курсор знаходиться на зображенні, панель Форматування надає інструменти для форматування зображень; коли курсор знаходиться в тексті, інструменти для форматування тексту.
 +
 
 +
Відображення або утаєння панелей інструментів
 +
Щоб відобразити або приховати панель інструментів, виберіть Вид > Панелі інструментів, потім клацніть по назві панелі в списку. Активні панелі інструментів помічені біля їх назв. Відривні панелі інструментів не відображаються в меню Вигляд.
 +
 
 +
Підміню і відривні панелі інструментів
 +
Значки панелі інструментів з маленьким трикутником справа відображають підменю, відривну панель інструментів і інший засіб вибору параметра, залежно від значка.
 +
 
 +
Мал. 3 показує приклад підміню Вставити.
 +
Мал. 4 показує відривну панель інструментів з панелі інструментів Малювання.
 +
 +
Мал. 3. Приклад підміню
 +
 
 +
Відривна панель інструментів може бути плаваючою або пристикована уздовж краю екрану або в одній їх існуючих областей панелей інструментів. Для переміщення відривної панелі інструментів, перетягнете її за область заголовка. Див. “Переміщення панелей інструментів” далі.
 +
 
 +
 +
Мал. 4. Приклад плаваючої панелі інструментів
 +
 
 +
Переміщення панелей інструментів
 +
Щоб перемістити пристиковану панель інструментів, помістіть покажчик поверх маркера панелі інструментів, натисніть ліву кнопку миші і утримуючи її перетягнете інструментальну панель до її нового місцеположення, а потім відпустите кнопку миші (Мал. 5).
 +
Для переміщення плаваючої панелі інструментів, клацніть по її заголовку і перетягніть на нове місце (Мал. 6).
 +
 
 +
 +
Мал. 5. Переміщення пристикованої панелі інструментів
 +
 
 +
 +
Мал. 6. Переміщення плаваючої панелі інструментів
 +
 
 +
Плаваючі панелі інструментів
 +
Writer включає декілька додаткових контекстно-залежних панелей інструментів, які за умовчанням з'являються як плаваючі як реакція на поточну позицію курсора або виділення. Наприклад, коли курсор знаходиться в таблиці, з'являється плаваюча панель інструментів Таблиця, а коли курсор знаходиться в пронумерованому або маркірованому списку, з'являється інструментальна панель Маркери і Нумерація. Ви можете закріпити ці панелі інструментів зверху, знизу або збоку вікна, якщо побажаєте.
 +
Приєднувані/плаваючі вікна і панелі інструментів
 +
Панелі інструментів і деякі вікна, такі як Навігатор і Стилі і форматування, є приєднуваними. Ви можете переміщати їх, змінювати розміри або зістикувати з краєм.
 +
Щоб зістикувати вікно, зробіть одну з наступних дій:
 +
• Натисніть на заголовок плаваючого вікна і потягніть його убік, поки Ви не побачите, що контур вікна з'явився в основному вікні (див.Мал. 7), а потім відпустите вікно. Цей метод залежить від параметрів настройки менеджера вікон вашої системи, таким чином він може не працювати у Вас.
 +
• Утримуючи клавішу Control натиснутою зробіть подвійне клацання на вільній частині плаваючого вікна для стикування його в його останньому положенні.
 +
Якщо це не працює, пробуйте клацнути двічі, не використовуючи клавішу Control.
 +
Щоб відстикувати вікно, утримуйте натиснутою клавішу Control і виконаєте подвійне клацання на вільній частині пристикованого вікна.
 +
 
 +
Примітка
 +
Вікно Стилі і форматування також може бути пристиковано або відстиковано при використанні Control+подвійне клацання на сірій області за значками нагорі вікна.
 +
Мал. 7. Пристикування вікна
 +
 
 +
Настройка панелей інструментів
 +
Ви можете настроювати панелі інструментів декількома способами, включаючи вибір значків, які будуть видимі і фіксація позиції пристиковки панелі інструментів. Ви можете також додавати значки і створювати нові панелі інструментів, як описано в розділі 17 (Настройка Writer).
 +
Для доступу до настройки параметрів панелі інструментів використовуйте стрілку вниз в кінці панелі інструментів або на її заголовку (див. Мал. 8).
 +
 
 +
 +
Мал. 8. Настройка панелей інструментів
 +
 
 +
Щоб показати або заховати значки визначені для вибраної панелі інструментів, виберіть Показати кнопки з випадного меню. Видимі значки мають прапорець поряд з собою. Натисніть на значок, щоб вибрати його або відмінити вибір.
 +
 
 +
 
 +
Контекстне меню
 +
Ви можете швидко дістати доступ багатьом функціям меню клацнувши правою кнопкою миші на абзаці, зображенні або іншому об'єкті. При цьому спливає контекстне меню. Часто контекстне меню є швидким і простим способом для досягнення функції. Якщо ви не упевнені в тому, де в меню або на панелі інструментів знаходиться функція, можна часто знайти її клацнувши правою кнопкою миші.
 +
 
 +
Лінійки
 +
Щоб відобразити або приховати лінійки, виберіть Вид > Лінійка. Щоб показати вертикальну лінійку, виберіть Сервіс > Параметри > Openoffice.org Writer > Вид і встановите прапорець Вертикальна лінійка.
 +
 +
Мал. 9. Включення вертикальної лінійки
 +
 
 +
Рядок стану
 +
Рядок стану Writer містить інформацію про документ і зручний спосіб швидко змінити деякі властивості документа. Зліва направо поля розташовуються таким чином.
 +
 
 +
 
 +
Номер сторінки
 +
Відображає поточний номер сторінки, порядковий номер поточної сторінки (якщо відрізняється), і загальну кількість сторінок в документі. Наприклад, якщо ви відновили нумерацію сторінок з 1 на третій сторінці, її номер 1, а її порядковий номер 3.
 +
Якщо які-небудь закладки були визначені в цьому документі, клацніть правою кнопкою миші на цьому полі, з'являється список закладок, натисніть на необхідну.
 +
Щоб перейти до конкретної сторінки в документі, двічі клацніть по цьому полю. Відкриється Навігатор (див. стор. 25).
 +
Клацніть по полю Номер сторінки і введіть необхідний номер сторінки.
 +
 
 +
Стиль сторінки
 +
Відображає стиль поточної сторінки. Щоб змінити стиль сторінки, клацніть правою кнопкою миші по цьому полю. Спливає список стилів сторінок; виберіть інший стиль, клацнувши по ньому.
 +
Щоб змінити стиль сторінки, двічі клацніть по цьому полю. Відкриється діалогове вікно Стиль сторінки.
 +
 
 +
Мова
 +
Відображає мову виділеного тексту. Натисніть, щоб відкрити меню, де ви можете вибрати іншу мову для виділеного тексту або для абзацу, в якому знаходиться курсор. Ви можете також вибрати Ні (не перевіряти орфографію) щоб вимкнути для тексту перевірку правопису або вибрати Додатково... для відкриття діалогового вікна Символи.
 +
 
 +
Режим вставки
 +
Натисніть для перемикання між режимами Вставка і Заміщення при введенні.
 +
 
 +
Режим виділення
 +
Натисніть для перемикання між режимами виділення СТАНД (стандартний), РАСШ (розширений), ДОБАВ (додати) і БЛК (виділення блоку). РАСШ — альтернатива для Shift+щелчок при виборі тексту. Див. Розділ 3 (Робота з текстом) для отримання докладнішої інформації про режими ДОБАВ і БЛК.
 +
 
 +
Цифровий підпис
 +
Якщо документ містить цифровий підпис, в цій частині рядка стану відображається значок  . Ви можете двічі клацнути по значку, щоб проглянути сертифікат.
 +
 
 +
Інформація про розділ або об'єкт
 +
Коли курсор знаходиться в розділі або виділений об'єкт (наприклад, картинка), інформація про нього з'являється в цьому полі. Подвійне клацання по цьому полю відкриває відповідні діалогові вікна.
 +
 
 +
 
 +
Об'єкт Інформація, що відображається Діалогове вікно, що відкривається
 +
Зображення Розмір і позиція Зображення
 +
Список Рівень і стиль списку Маркери і нумерація
 +
Заголовок Рівень в структурі нумерації Маркери і нумерація
 +
Таблиця Ім'я або число і посилання на осередок в якій знаходиться курсор Властивості таблиці
 +
Інше (порожньо) Поля (Вкладка Перехресні посилання)
 +
 
 +
Режим відображення
 +
Натисніть на відповідний значок для перемикання між одиночними сторінками, двома сторінками поряд один з одним і як в книжковому розвороті (Мал. 10). Ви можете редагувати цей документ в будь-якому з режимів відображення.
 +
 
 +
 +
Мал. 10. Режими перегляду: у один стовпець, дві
 +
сторінки поряд один з одним, книжковий розворот
 +
 
 +
Масштаб
 +
Для зміни розміру відображення, перетягніть повзунок масштабу або натисніть на знаки + і –. Ви також можете натиснути правою кнопкою миші на процентний рівень масштабу для вибору коефіцієнта масштабування. Масштабування взаємодіє з вибраним режимом відображення, щоб визначити, скільки сторінок видно у вікні документа.
 +
 +
 
 +
 
 +
Зміна виду документа
 +
Writer має декілька режимів перегляду документа: Розмітка друку, Режим веб-сторінки і У весь екран. Щоб дістати доступ до цих і іншим варіантам, перейдіть в меню Вид і виберіть необхідне відображення. (Коли включений режим У весь екран, натисніть клавішу Esc для повернення до одного з режимів: Розмітка друку або Режим веб-сторінки.)
 +
Коли включений Режим веб-сторінки, ви можете використовувати повзунок масштабування в рядку стану, як описано вище. У режимі Розмітка друку, ви можете використовувати повзунок масштабування і значки Режим відображення в рядку стану.
 +
Ви можете також вибрати Вид > Масштаб з меню для відображення діалогового вікна Масштабування і режими перегляду (див. Мал. 11), де ви можете задати ті ж параметри, що в рядку стану. У режимі веб-сторінки, більшість цих параметрів не доступна.
 +
 
 +
 +
Мал. 11. Вибір параметрів масштабування і режиму перегляду

Версія за 15:21, 25 січня 2010

Інтерфейс Writer

Основний робочий простір Writer показаний на Мал. 2.


Мал. 2. Основний робочий простір Writer в режимі Розмітка друку

Меню Меню розташоване у верхній частині вікна Writer, трохи нижче за заголовок. Коли ви вибираєте одне з меню, підміню розкривається вниз показуючи команди. • Файл містить команди, які працюють з цілими документами, такі як Відкрити, Зберегти і Експорт в PDF. • Правка містить команди редагування документа, такі як Відміна і Знайти і Замінити. • Вид містить команди управління відображенням документа, такі як Масштаб and Режим веб-сторінки. • Вставка містить команди для вставки різних елементів у ваш документ, таких як верхні і нижні колонтитули, зображення. • Формат містить команди форматування вашого документа, такі як Стилі, Абзац і Маркери і Нумерація. • Таблиця показує всі команди, які потрібні для створення і редагування таблиць в текстовому документі. • Сервіс містить функції, такі як Перевірка орфографії, Настройка і Параметри. • Вікно містить команди по управлінню відображення вікон. • Довідка містить посилання до файлу довідки, Що це таке?і інформації Про програму.

Панелі інструментів Writer має декілька типів панелей інструментів: закріплені, плаваючі, і переміщувані. Закріплені панелі інструментів можуть переміщатися в різні місцеположення або ставати плаваючими, а плаваючі можуть бути закріплені. Верхня закріплена панель інструментів (позиція за умовчанням) називається Стандартна панель інструментів. Стандартна панель інструментів загальна для всіх додатків Openoffice.org. Друга зверху (положення за умовчанням) панель інструментів називається Форматування. Це контекстно-залежна панель, яка відображає відповідні інструменти у відповідь на поточне положення курсора або виділення. Наприклад, коли курсор знаходиться на зображенні, панель Форматування надає інструменти для форматування зображень; коли курсор знаходиться в тексті, інструменти для форматування тексту.

Відображення або утаєння панелей інструментів Щоб відобразити або приховати панель інструментів, виберіть Вид > Панелі інструментів, потім клацніть по назві панелі в списку. Активні панелі інструментів помічені біля їх назв. Відривні панелі інструментів не відображаються в меню Вигляд.

Підміню і відривні панелі інструментів Значки панелі інструментів з маленьким трикутником справа відображають підменю, відривну панель інструментів і інший засіб вибору параметра, залежно від значка.

Мал. 3 показує приклад підміню Вставити. Мал. 4 показує відривну панель інструментів з панелі інструментів Малювання.

Мал. 3. Приклад підміню

Відривна панель інструментів може бути плаваючою або пристикована уздовж краю екрану або в одній їх існуючих областей панелей інструментів. Для переміщення відривної панелі інструментів, перетягнете її за область заголовка. Див. “Переміщення панелей інструментів” далі.


Мал. 4. Приклад плаваючої панелі інструментів

Переміщення панелей інструментів Щоб перемістити пристиковану панель інструментів, помістіть покажчик поверх маркера панелі інструментів, натисніть ліву кнопку миші і утримуючи її перетягнете інструментальну панель до її нового місцеположення, а потім відпустите кнопку миші (Мал. 5). Для переміщення плаваючої панелі інструментів, клацніть по її заголовку і перетягніть на нове місце (Мал. 6).


Мал. 5. Переміщення пристикованої панелі інструментів


Мал. 6. Переміщення плаваючої панелі інструментів

Плаваючі панелі інструментів Writer включає декілька додаткових контекстно-залежних панелей інструментів, які за умовчанням з'являються як плаваючі як реакція на поточну позицію курсора або виділення. Наприклад, коли курсор знаходиться в таблиці, з'являється плаваюча панель інструментів Таблиця, а коли курсор знаходиться в пронумерованому або маркірованому списку, з'являється інструментальна панель Маркери і Нумерація. Ви можете закріпити ці панелі інструментів зверху, знизу або збоку вікна, якщо побажаєте. Приєднувані/плаваючі вікна і панелі інструментів Панелі інструментів і деякі вікна, такі як Навігатор і Стилі і форматування, є приєднуваними. Ви можете переміщати їх, змінювати розміри або зістикувати з краєм. Щоб зістикувати вікно, зробіть одну з наступних дій: • Натисніть на заголовок плаваючого вікна і потягніть його убік, поки Ви не побачите, що контур вікна з'явився в основному вікні (див.Мал. 7), а потім відпустите вікно. Цей метод залежить від параметрів настройки менеджера вікон вашої системи, таким чином він може не працювати у Вас. • Утримуючи клавішу Control натиснутою зробіть подвійне клацання на вільній частині плаваючого вікна для стикування його в його останньому положенні. Якщо це не працює, пробуйте клацнути двічі, не використовуючи клавішу Control. Щоб відстикувати вікно, утримуйте натиснутою клавішу Control і виконаєте подвійне клацання на вільній частині пристикованого вікна.

Примітка Вікно Стилі і форматування також може бути пристиковано або відстиковано при використанні Control+подвійне клацання на сірій області за значками нагорі вікна. Мал. 7. Пристикування вікна

Настройка панелей інструментів Ви можете настроювати панелі інструментів декількома способами, включаючи вибір значків, які будуть видимі і фіксація позиції пристиковки панелі інструментів. Ви можете також додавати значки і створювати нові панелі інструментів, як описано в розділі 17 (Настройка Writer). Для доступу до настройки параметрів панелі інструментів використовуйте стрілку вниз в кінці панелі інструментів або на її заголовку (див. Мал. 8).


Мал. 8. Настройка панелей інструментів

Щоб показати або заховати значки визначені для вибраної панелі інструментів, виберіть Показати кнопки з випадного меню. Видимі значки мають прапорець поряд з собою. Натисніть на значок, щоб вибрати його або відмінити вибір.


Контекстне меню Ви можете швидко дістати доступ багатьом функціям меню клацнувши правою кнопкою миші на абзаці, зображенні або іншому об'єкті. При цьому спливає контекстне меню. Часто контекстне меню є швидким і простим способом для досягнення функції. Якщо ви не упевнені в тому, де в меню або на панелі інструментів знаходиться функція, можна часто знайти її клацнувши правою кнопкою миші.

Лінійки Щоб відобразити або приховати лінійки, виберіть Вид > Лінійка. Щоб показати вертикальну лінійку, виберіть Сервіс > Параметри > Openoffice.org Writer > Вид і встановите прапорець Вертикальна лінійка.

Мал. 9. Включення вертикальної лінійки

Рядок стану Рядок стану Writer містить інформацію про документ і зручний спосіб швидко змінити деякі властивості документа. Зліва направо поля розташовуються таким чином.


Номер сторінки Відображає поточний номер сторінки, порядковий номер поточної сторінки (якщо відрізняється), і загальну кількість сторінок в документі. Наприклад, якщо ви відновили нумерацію сторінок з 1 на третій сторінці, її номер 1, а її порядковий номер 3. Якщо які-небудь закладки були визначені в цьому документі, клацніть правою кнопкою миші на цьому полі, з'являється список закладок, натисніть на необхідну. Щоб перейти до конкретної сторінки в документі, двічі клацніть по цьому полю. Відкриється Навігатор (див. стор. 25). Клацніть по полю Номер сторінки і введіть необхідний номер сторінки.

Стиль сторінки Відображає стиль поточної сторінки. Щоб змінити стиль сторінки, клацніть правою кнопкою миші по цьому полю. Спливає список стилів сторінок; виберіть інший стиль, клацнувши по ньому. Щоб змінити стиль сторінки, двічі клацніть по цьому полю. Відкриється діалогове вікно Стиль сторінки.

Мова Відображає мову виділеного тексту. Натисніть, щоб відкрити меню, де ви можете вибрати іншу мову для виділеного тексту або для абзацу, в якому знаходиться курсор. Ви можете також вибрати Ні (не перевіряти орфографію) щоб вимкнути для тексту перевірку правопису або вибрати Додатково... для відкриття діалогового вікна Символи.

Режим вставки Натисніть для перемикання між режимами Вставка і Заміщення при введенні.

Режим виділення Натисніть для перемикання між режимами виділення СТАНД (стандартний), РАСШ (розширений), ДОБАВ (додати) і БЛК (виділення блоку). РАСШ — альтернатива для Shift+щелчок при виборі тексту. Див. Розділ 3 (Робота з текстом) для отримання докладнішої інформації про режими ДОБАВ і БЛК.

Цифровий підпис Якщо документ містить цифровий підпис, в цій частині рядка стану відображається значок . Ви можете двічі клацнути по значку, щоб проглянути сертифікат.

Інформація про розділ або об'єкт Коли курсор знаходиться в розділі або виділений об'єкт (наприклад, картинка), інформація про нього з'являється в цьому полі. Подвійне клацання по цьому полю відкриває відповідні діалогові вікна.


Об'єкт Інформація, що відображається Діалогове вікно, що відкривається Зображення Розмір і позиція Зображення Список Рівень і стиль списку Маркери і нумерація Заголовок Рівень в структурі нумерації Маркери і нумерація Таблиця Ім'я або число і посилання на осередок в якій знаходиться курсор Властивості таблиці Інше (порожньо) Поля (Вкладка Перехресні посилання)

Режим відображення Натисніть на відповідний значок для перемикання між одиночними сторінками, двома сторінками поряд один з одним і як в книжковому розвороті (Мал. 10). Ви можете редагувати цей документ в будь-якому з режимів відображення.


Мал. 10. Режими перегляду: у один стовпець, дві сторінки поряд один з одним, книжковий розворот

Масштаб Для зміни розміру відображення, перетягніть повзунок масштабу або натисніть на знаки + і –. Ви також можете натиснути правою кнопкою миші на процентний рівень масштабу для вибору коефіцієнта масштабування. Масштабування взаємодіє з вибраним режимом відображення, щоб визначити, скільки сторінок видно у вікні документа.


Зміна виду документа Writer має декілька режимів перегляду документа: Розмітка друку, Режим веб-сторінки і У весь екран. Щоб дістати доступ до цих і іншим варіантам, перейдіть в меню Вид і виберіть необхідне відображення. (Коли включений режим У весь екран, натисніть клавішу Esc для повернення до одного з режимів: Розмітка друку або Режим веб-сторінки.) Коли включений Режим веб-сторінки, ви можете використовувати повзунок масштабування в рядку стану, як описано вище. У режимі Розмітка друку, ви можете використовувати повзунок масштабування і значки Режим відображення в рядку стану. Ви можете також вибрати Вид > Масштаб з меню для відображення діалогового вікна Масштабування і режими перегляду (див. Мал. 11), де ви можете задати ті ж параметри, що в рядку стану. У режимі веб-сторінки, більшість цих параметрів не доступна.


Мал. 11. Вибір параметрів масштабування і режиму перегляду