Відмінності між версіями «Розвиток фізичної культури у період військової демократії»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
1. Виникнення фізичної культури і спорту  
+
Історія фізичної культури і спорту вивчає виникнення і розвиток засобів, форм, методів, теорій і систем фізичного виховання на різних етапах існування суспільства. Будучи важливим розділом науки про фізичну культуру і спорт, історія розглядає їх як частина всієї людської культури. На основі об'єктивних закономірностей розвитку людського суспільства, що діють, простежується еволюція фізичної культури з якнайдавніших часів до наших днів. Науково-теоретичною основою історичної науки про фізичну культуру і спорт є діалектичний і історичний матеріалізм. Застосування діалектичного матеріалізму дозволяє розглядати весь хід розвитку фізичної культури і спорту у взаємному зв'язку обумовленості з іншими сторонами життя суспільства. Показуючи фізичну культуру і спорт в безперервному русі, зміні, історія розглядає їх розвиток як результат боротьби нових ідей із старими. Діалектичні закономірності дають нам можливість скласти наукове уявлення про поступальний розвиток фізичної культури впродовж всієї історії суспільства. На основі законів історичного матеріалізму розвиток фізичної культури і спорту розглядається залежно від конкретної суспільно-економічної формації, географічного середовища, національних особливостей. Історичний матеріалізм дозволяє розкрити класову природу фізичної культури, зрозуміти, що її справжніми творцями і творцями є народні маси, а не окремі особи. Історія фізичної культури і спорту – увлекательная наука. За час свого існування вона накопичила величезно кількість цікавих матеріалів, що наочно показують розвиток фізичної культури.
Проблеми життя людей у ​​первісному суспільстві, їх економічного укладу та культури здавна цікавили вчених різних країн. Одні за основу розвитку людського суспільства брали духовні, інстинктивні та біологічні мотиви (К. Бюхер, К. Гросс, Г. Спенсер, К. Дім). інші виходили з умов матеріального життя первісного суспільства, трудової діяльності людей, розглядаючи людину як біосоціальна істота. Марксистсько-ленінська наука дала також можливість розглядати походження і первісний розвиток фізичного виховання і спорту з матеріалістичних позицій.  
+
[[Файл:Image037.jpg|міні]]
Виникнення фізичної культури як частини загальнолюдської культури зумовлено матеріальної життям первісного суспільства, причому цей процес протікав при взаємодії характеру і рівня первісного виробництва (полювання, рибальства, збиральництва), що становлять об'єктивний фактор, і свідомість людини, яка є фактором суб'єктивним. [[Файл:Image037.jpg|міні]]
+
Проблеми життя людей в первісному суспільстві, їх економічного устрою і культури відвіку цікавили вчених різних країн. Одні за основу розвитку людського суспільства брали духовні, інстинктивні і біологічні мотиви (До. Бюхер, До. Гросс, Р. Спенсер, До. Дім). інші виходили з умов матеріального життя первісного суспільства, трудової діяльності людей, розглядаючи людину як біосоціальна істота.[[Файл:Рисунок2.jpg|міні]] Марксистсько-ленінська наука дала також можливість розглядати походження і первинний розвиток фізичного виховання і спорту з матеріалістичних позицій. Виникнення фізичної культури як частини загальнолюдської культури обумовлено матеріальним життям первісного суспільства, причому цей процес протікав при взаємодії характеру і рівня первісного виробництва (полювання, рибальства, збирача), складових об'єктивний чинник, і свідомість людини, що є чинником суб'єктивним. Сучасна наука встановила, що охота на крупних тваринах повинна бути віднесена до найранішого періоду становлення людського суспільства. Колективне полювання явище социальнообусловленное: загоничі повинні були погоджувати свої дії з діями інших учасників полювання. При цьому потрібно було проявити велику фізичну силу, спритність, витривалість, завзятість і увагу. В процесі колективного полювання посилювалася активність людини, накопичувалися навики, такі необхідні в боротьбі за існування. Людина впродовж багатьох тисячоліть знаходилася в умовах «змагання» в силі, швидкості, спритності і витривалості з багатьма видами тварин. Охота, збирач, рибальство виробляли фізичну стійкість, знижену чутливість до травм розвивали спостережливість, поповнювали практичні знання. Виготовлення і застосування мисливських знарядь також вимагали належного фізичного розвитку людини, певних рухових навиків. Первісна техніка поступово змінювалася збільшувалася швидкість рухів у зв'язку з вживанням метальної зброї. Археологія свідчить, що слабка технічна озброєність примушувала людину в період палеоліту діяти колективно. Проте лише одна потреба в хорошому фізичному розвитку ще не могла привести до появи фізичних вправ. У якнайдавнішої людини на відміну від тварин існував соціальний спосіб передачі досвіду (люди зберігали знаряддя і передавали з покоління в покоління навики їх виготовлення і використання). Саме це привело стародавню людину до того, що він звернув увагу на явище упражняемости в процесі праці. Фізичні вправи були не тільки засобом підготовки до майбутньої діяльності, але і служили для передачі досвіду, були направлені на узгодження рухових актів, співпраці, вироблення плану сумісних дій. Досвід застосування фізичних вправ фіксувався і закріплювався в наочних образах первісного мистецтва. 
Сучасна наука встановила, що полювання на великих тварин повинна бути віднесена до самого раннього періоду становлення людського суспільства. Колективне полювання - явище соціальнообусловленное: загоничі повинні були погоджувати свої дії з діями інших учасників полювання. При цьому потрібно було проявити велику фізичну силу, спритність, витривалість, завзятість і увагу. У процесі колективного полювання посилювалася активність людини, накопичувалися навички, так необхідні у боротьбі за існування.  
+
[[Файл:Рисунок1.png|міні]]
Людина протягом багатьох тисячоліть знаходився в умовах «змагання» в силі, швидкості, спритності і витривалості з багатьма видами тварин. Полювання, збирання, рибальство виробляли фізичну стійкість, знижену чутливість до травм розвивали спостережливість, поповнювали практичні знання. Виготовлення та застосування мисливських знарядь також вимагали належного фізичного розвитку людини, певних рухових навичок. Первісна техніка поступово змінювалася - збільшувалася швидкість рухів у зв'язку з вживанням метальної зброї. Археологія свідчить, що слабка технічна озброєність змушувала людини в період палеоліту діяти колективно. [[Файл:1379336454 sport sport.jpg|міні]]
+
Проте лише одна потреба в хорошому фізичному розвитку ще не могла призвести до появи фізичних вправ. У прадавньої людини на відміну від тварин існував соціальний спосіб передачі досвіду (люди зберігали знаряддя і передавали з покоління в покоління навички їх виготовлення і використання). Саме це призвело стародавньої людини до того, що він звернув увагу на явище упражняемости в процесі праці. Фізичні вправи були не тільки засобом підготовки до майбутньої діяльності, але і служили для передачі досвіду, були направлені на узгодження рухових актів, співпраці, вироблення плану спільних дій. Досвід застосування фізичних вправ фіксувався і закріплювався в наочних образах первісного мистецтва. Здатність до мислення дозволила людині встановити, зокрема, зв'язок між попередньою підготовкою і результатами полювання. З цього моменту і починається поступове відділення ряду рухових актів від виробничої основи і перетворення їх у початкові фізичні вправи. Зазначені дії протікали поза прямого виробничого процесу (навчання стрільбі на точність попадань в різні зображення тварин відомо з археологічних джерел). При цьому мисливець усвідомлював реальну дійсність, а правильність своїх рухів зіставляв з справжнім полюванням, бачачи безсумнівну користь у попередній підготовці.
+
Аналогічну роль грав і ритуал, який у цьому випадку також виконував функцію підготовки майбутньої діяльності. Ритуал надавав належне психологічний вплив: тонізувати сили учасників майбутньої полювання, мобілізував волю мисливців.
+
Виникнення фізичних вправ слід віднести до самого раннього, дорелігіозному періоду в історії людського суспільства, коли його раціональні, «змістовні» дії ще не були обтяжені магічними актами. Практичні знання людини виникли значно раніше релігії, вони передавалися з покоління в покоління (знаряддя праці, видобуток вогню та ін.) Здатність до абстрактно-теоретичного мислення, при якому людина могла обганяти хід подій і тим самим передбачати результати своїх власних дій, допомагала створити умови, при яких людина впливала не на об'єкт природи (звір під час полювання, перешкоду та ін), а не на модель (зображення). Майбутній процес праці, зміна зовнішньої природи як би відходять на другий план, висуваючи на перше місце вдосконалення власної природи людини. Таким чином, дії людини були спрямовані вже всередину себе.[[Файл:428319.jpg|міні]]
+

Версія за 17:48, 9 грудня 2015

Історія фізичної культури і спорту вивчає виникнення і розвиток засобів, форм, методів, теорій і систем фізичного виховання на різних етапах існування суспільства. Будучи важливим розділом науки про фізичну культуру і спорт, історія розглядає їх як частина всієї людської культури. На основі об'єктивних закономірностей розвитку людського суспільства, що діють, простежується еволюція фізичної культури з якнайдавніших часів до наших днів. Науково-теоретичною основою історичної науки про фізичну культуру і спорт є діалектичний і історичний матеріалізм. Застосування діалектичного матеріалізму дозволяє розглядати весь хід розвитку фізичної культури і спорту у взаємному зв'язку обумовленості з іншими сторонами життя суспільства. Показуючи фізичну культуру і спорт в безперервному русі, зміні, історія розглядає їх розвиток як результат боротьби нових ідей із старими. Діалектичні закономірності дають нам можливість скласти наукове уявлення про поступальний розвиток фізичної культури впродовж всієї історії суспільства. На основі законів історичного матеріалізму розвиток фізичної культури і спорту розглядається залежно від конкретної суспільно-економічної формації, географічного середовища, національних особливостей. Історичний матеріалізм дозволяє розкрити класову природу фізичної культури, зрозуміти, що її справжніми творцями і творцями є народні маси, а не окремі особи. Історія фізичної культури і спорту – увлекательная наука. За час свого існування вона накопичила величезно кількість цікавих матеріалів, що наочно показують розвиток фізичної культури.

Image037.jpg
Проблеми життя людей в первісному суспільстві, їх економічного устрою і культури відвіку цікавили вчених різних країн. Одні за основу розвитку людського суспільства брали духовні, інстинктивні і біологічні мотиви (До. Бюхер, До. Гросс, Р. Спенсер, До. Дім). інші виходили з умов матеріального життя первісного суспільства, трудової діяльності людей, розглядаючи людину як біосоціальна істота.
Рисунок2.jpg
Марксистсько-ленінська наука дала також можливість розглядати походження і первинний розвиток фізичного виховання і спорту з матеріалістичних позицій. Виникнення фізичної культури як частини загальнолюдської культури обумовлено матеріальним життям первісного суспільства, причому цей процес протікав при взаємодії характеру і рівня первісного виробництва (полювання, рибальства, збирача), складових об'єктивний чинник, і свідомість людини, що є чинником суб'єктивним. Сучасна наука встановила, що охота на крупних тваринах повинна бути віднесена до найранішого періоду становлення людського суспільства. Колективне полювання – явище социальнообусловленное: загоничі повинні були погоджувати свої дії з діями інших учасників полювання. При цьому потрібно було проявити велику фізичну силу, спритність, витривалість, завзятість і увагу. В процесі колективного полювання посилювалася активність людини, накопичувалися навики, такі необхідні в боротьбі за існування. Людина впродовж багатьох тисячоліть знаходилася в умовах «змагання» в силі, швидкості, спритності і витривалості з багатьма видами тварин. Охота, збирач, рибальство виробляли фізичну стійкість, знижену чутливість до травм розвивали спостережливість, поповнювали практичні знання. Виготовлення і застосування мисливських знарядь також вимагали належного фізичного розвитку людини, певних рухових навиків. Первісна техніка поступово змінювалася – збільшувалася швидкість рухів у зв'язку з вживанням метальної зброї. Археологія свідчить, що слабка технічна озброєність примушувала людину в період палеоліту діяти колективно. Проте лише одна потреба в хорошому фізичному розвитку ще не могла привести до появи фізичних вправ. У якнайдавнішої людини на відміну від тварин існував соціальний спосіб передачі досвіду (люди зберігали знаряддя і передавали з покоління в покоління навики їх виготовлення і використання). Саме це привело стародавню людину до того, що він звернув увагу на явище упражняемости в процесі праці. Фізичні вправи були не тільки засобом підготовки до майбутньої діяльності, але і служили для передачі досвіду, були направлені на узгодження рухових актів, співпраці, вироблення плану сумісних дій. Досвід застосування фізичних вправ фіксувався і закріплювався в наочних образах первісного мистецтва. 
Рисунок1.png