Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Текстові редактори онлайн" Ганова Вікторія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 86: Рядок 86:
  
 
2↨--http://biblprog.org.ua/ru/text_editors/
 
2↨--http://biblprog.org.ua/ru/text_editors/
 +
 +
==Текстовий редактор Google Documents==
 +
 +
<font color="black">''Google Docs — розроблений Google безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Утворений у результаті злиття Writely і Google Spreadsheets.
 +
 +
Це веб-орієнтована програма, що працює в рамках веб-браузера без установлення на комп'ютер користувача. Документи і таблиці, що створюються користувачем, зберігаються на сервері Google, або можуть бути збережені у файл. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до інтернету. Доступ до особистих документів захищений паролем.''</font>
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1nyU6HugfHXYoxMWEKV4jV8W21r0cOdcLxcO2t_A9hUI/edit ]
 +
<table  border=1>
 +
  <tr>
 +
    <td>'''Інструменти'''</td>
 +
    <td>'''Команди меню'''</td>
 +
  <tr>
 +
    <td>редагування тексту</td>
 +
    <td>  rопіювання,вирізання та вставка тексту.              </td>
 +
  </tr>
 +
  <tr>
 +
    <td>форматування тексту</td>
 +
    <td>    вирівнювання тексту з правого, лівого боків, по центру та по ширині, інтревал між рядками, збільшення/зменшення відступів. Шрифт:стиль, розмір, колір шрифта, колір фона.              </td>
 +
  </tr>
 +
  <tr>
 +
    <td>обробка таблиць</td>
 +
    <td>    вставити таблицю(вибрати кількість стовпців, рядків),додати рядки або стовпці; видалити рядки або стовпці.          </td>
 +
    </tr>
 +
<tr>
 +
    <td>створення та редагування списків</td>
 +
    <td>          нумерований список, маркований спиок; стилі списків: кружечки, квадратики, різні значки, арабські цифри, літери, римські цифри.                      </td>
 +
  </tr>
 +
<td>сортування списків і таблиць</td>
 +
    <td>          -              </td>
 +
  <tr>
 +
    <td>формування колонок</td>
 +
    <td>  -    </td>
 +
  </tr>
 +
  <tr>
 +
    <td>вставка графічних об'єктів</td>
 +
    <td>      малюнок можна завантажити з носія, знайти по URL, зробити знімок.          </td>
 +
    </tr>
 +
<tr>
 +
    <td>перевірка орфографії та граматики</td>
 +
    <td>    перевірити правопис, знайти в словнику.              </td>
 +
    </tr>
 +
  <tr>
 +
    <td>вставка колонтитулів</td>
 +
    <td>      вставка верхнього/нижнього колонтитулів.          </td>
 +
    </tr>
 +
  <tr>
 +
    <td>настроювання параметрів сторінки та друкування тексту</td>
 +
    <td>        параметри сторінки: орієнтація(альбомна, книжна), формат аркушу, поля(праве, ліве, верхнє, нижнє), фон сторінки, налаштування друку.          </td>
 +
    </tr>
 +
<tr>
 +
    <td>сумісна обробки документів, коментування</td>
 +
    <td>        відправити співавторам, опублікувати в інтернеті, прикріпити до повідомлення в ел. пошті.                  </td>
 +
  </tr>
 +
<tr>
 +
    <td>засоби автоматизаціі (стилі, шаблони, макроси тощо)</td>
 +
    <td>        доступні різноманітні стилі.              </td>
 +
  </tr>
 +
<tr>
 +
    <td>інші можливості</td>
 +
    <td>        скачати як Microsoft Office (DOCX), OpenDocument, текст в форматі RTF, PDF, TXT, у вигляді веб-сторінки (HTML, ZIP-архив). Переклад документу, підрахування кількості слів, електронний словник.        </td>
 +
</table>

Версія за 18:33, 8 грудня 2015

..................... Текстовий редактор ........................

Визначення

Текстовий редактор — комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.

Види текстових редакторів

1-Порядковий --→ (рядковий) текстовий редактор (англ. line editor) працює з текстом як послідовністю пронумерованих рядків, виконуючи операції над текстом у вказаних рядках.[1] Прикладом такого редактора може бути edlin, що входив у склад MS-DOS.

2-Контекстний --→ редактор, прикладом якого може бути ECCE (англ. Edinburgh Compatible Context Editor)[2], виконує операції над текстом у даній позиції.

Популярні текстові редактори


1-Professional Notepad — Текстовий редактор для заміни стандартного блокнота. Забезпечує підсвічування синтаксису PHP, HTML, CSS, JavaScript, Perl та ін. Не обмежує розмір тексту.

2-GridinSoft Notepad — перевіряє орфографію текстів, написаних 7 мовами.

3-GEdit — основний текстовий редактор середовища Gnome.

4-BDV Notepad — Замінник блокнота для Windows, містить додаткові функції для редагування тексту, безкоштовний.

5-EditPlus — текстовий редактор для Windows, призначений для програмування й веб-розробки.

6-Emacs — Відкрита програма. Має потужний і дуже гнучкий у налаштуванні інтерфейс, що підтримує макроси.

7-EmEditor — платний редактор для Windows-систем. Забезпечує підсвічування тексту для різних форматів, модулів, однак інтерфейс 8-вимагає вивчення.

9-JEdit — Відкрита програма — крос-платформний редактор, написаний мовою Java.

10-Kate — Відкрита програма — потужний розширюваний текстовий редактор із підсвічуванням синтаксису для маси мов програмування й 11-розмітки (модулі підсвічування можна автоматично обновляти через мережу) та з гнучким у налаштуванні интерфейсом. Входить до складу KDE.

12-Notepad — входить до складу Windows.

13-SciTE — Відкрита програма. Редактор із підсвічуванням синтаксису для багатьох мов програмування. Має широкі можливості налаштування й автоматизації.

14-Notepad++ — GPL, заснований на тім же рушії, що й SciTE. Має подібні можливості й зручний інтерфейс.

15-Vim — Відкрита програма. Розділяє процес редагування на режим уведення й командний. Дає необмежені можливості налаштувань і автоматизації.

16-GNU nano — Редактор для командного рядка.

17-PSPad —Текстовий редактор із підсвічуванням синтаксису, підтримкою скриптів та інструментами для роботи з HTML-кодом.

18-TEA — Редактор із сотнями функцій обробки тексту й розмітки в HTML, XHTML, LaTeX, Docbook, Wikipedia.

Загальна інформація

Текстовий редактор онлайн має розширені функціональні можливості, які навряд чи залишать байдужими просунутих користувачів. У той же час текстовий редактор має простий і зрозумілий інтерфейс, зручне розташування кнопок, наявність грамотних спливаючих підказок, завдяки чому з редактором легко справиться і починаючий користувач.

Текстовий редактор онлайн має ряд переваг. Відпадає необхідність покупки програмного забезпечення, також не потрібно встановлювати редактор у себе на комп'ютері, так як вся програмна частина текстового редактора розміщена на нашому сервері. Завдяки чому, дисковий простір Вашого комп'ютера не перезавантажується, а також не сповільнюється його робота.

Досить зайти на сайт і користуватися текстовим редактором в будь-який зручний для Вас час доби, до того ж абсолютно безкоштовно.

Фото текстового редактора

Декілька ссилок на текстові редактори

1↨--http://soft.mydiv.net/win/cname85/tekstovie-redaktory/

2↨--http://biblprog.org.ua/ru/text_editors/

Текстовий редактор Google Documents

Google Docs — розроблений Google безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Утворений у результаті злиття Writely і Google Spreadsheets.

Це веб-орієнтована програма, що працює в рамках веб-браузера без установлення на комп'ютер користувача. Документи і таблиці, що створюються користувачем, зберігаються на сервері Google, або можуть бути збережені у файл. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до інтернету. Доступ до особистих документів захищений паролем.

[1]

Інструменти Команди меню
редагування тексту rопіювання,вирізання та вставка тексту.
форматування тексту вирівнювання тексту з правого, лівого боків, по центру та по ширині, інтревал між рядками, збільшення/зменшення відступів. Шрифт:стиль, розмір, колір шрифта, колір фона.
обробка таблиць вставити таблицю(вибрати кількість стовпців, рядків),додати рядки або стовпці; видалити рядки або стовпці.
створення та редагування списків нумерований список, маркований спиок; стилі списків: кружечки, квадратики, різні значки, арабські цифри, літери, римські цифри.
сортування списків і таблиць -
формування колонок -
вставка графічних об'єктів малюнок можна завантажити з носія, знайти по URL, зробити знімок.
перевірка орфографії та граматики перевірити правопис, знайти в словнику.
вставка колонтитулів вставка верхнього/нижнього колонтитулів.
настроювання параметрів сторінки та друкування тексту параметри сторінки: орієнтація(альбомна, книжна), формат аркушу, поля(праве, ліве, верхнє, нижнє), фон сторінки, налаштування друку.
сумісна обробки документів, коментування відправити співавторам, опублікувати в інтернеті, прикріпити до повідомлення в ел. пошті.
засоби автоматизаціі (стилі, шаблони, макроси тощо) доступні різноманітні стилі.
інші можливості скачати як Microsoft Office (DOCX), OpenDocument, текст в форматі RTF, PDF, TXT, у вигляді веб-сторінки (HTML, ZIP-архив). Переклад документу, підрахування кількості слів, електронний словник.