Відмінності між версіями «Порівняльна характеристика давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу.»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «==Презентація== https://drive.google.com/file/d/0B0OuWxFZdWp6NVJudk92S2tIUkE/view?usp=sharing Бокс ==Корисні ресурси== ht...»)
Рядок 1: Рядок 1:
==Автори проекту==
 
 
'''''Шумейко Катерина Павлівна'''''
 
 
==Тема дослідження==
 
 
<font color="green" size="3">'''Порівняльна характеристика давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу'''</font>
 
 
==Проблема дослідження==
 
 
<font color="green" size="3">'''Чим відрізняється давньогрецький кулачний бій від сучасного боксу.'''</font>
 
 
==Мета дослідження==
 
 
<font color="green" size="3">'''Порівняти характеристику давньогрецького кулачного бою та сучасного боксу'''</font>
 
==Результати дослідження==
 
 
<sup><big><big>Найбільш ранні свідоцтва про кулачний бій відображені ще на шумерських, єгипетських і минойских рельєфах. Турніри з кулачних боїв, що нагадує бокс, проходили ще в Стародавній Греції. По-справжньому бокс став спортивним єдиноборством в 688 році до н. е.., коли кулачні бої були вперше включені в програму античних Олімпійських ігор. Сучасний бокс зародився в Англії на початку XVIII століття.
 
У деяких країнах існують власні різновиди боксу ( сават у Франції, летхвей в М'янмі, муай-тай в Таїланді), тому часто використовується термін "англійський бокс".</big>
 
[[Файл:Rubase_2_378420811_19838.jpg|міні]]
 
<Стародавня фреска з острова Кріт із зображенням боксують підлітків
 
 
 
1. Ранній період історії боксу
 
Перше зображення бою було зроблено в шумерській печері в третьому тисячолітті до н.е.., а давньоєгипетський рельєф другого тисячоліття до н.е.. зняли вже не тільки боксерів, а й глядачів.На обох бійці б'ються голими руками.В 1927 американський археолог Спенсер виявив в Багдаді кам'яні плити з малюнком, на якому двоє людей готуються до поєдинку. Прийнято вважати, що вік цієї знахідки - 7000 років.Кулачні бої також описувалися в древніх індійських текстах: у Ведах, Рамаяні, Махабхараті. Свідоцтва існування боксу були знайдені і під час розкопок в містах Мохенджо-Даро і Хараппа.Перші знахідки, що підтверджують боксування в рукавичках, були зроблені в 1500-900 роках до нашої ери на Криті і в горах Сардинії (2000-1000 до нашої ери).
 
[[Файл:1200px-Boxer of quirinal hands.jpg|міні]]
 
 
Руки кулачного бійця, обмотані шкіряним ременем
 
 
<gallery>
 
Boxers Staatliche Antikensammlungen 1538.jpg
 
</gallery>
 
Правий боксер здається, піднімаючи палець вгору
 
 
<gallery>
 
Thermae boxer Massimo Inv1055.jpg
 
</gallery>
 
Кулачний боєць відпочиває після змагань (бронзова скульптура, I століття до нашої ери)
 
 
 
Ліванці і етруски називали бокс пугілізмом. В Середземномор'ї не було поділу на вагові категорії, а клінч був суворо заборонений. У поєдинках не було раундів, і часто вони не обмежувалися за часом, закінчуючись нокаутом, визнанням поразки одним з учасників, а іноді навіть смертю. Хоча при тренуванні використовувалися рукавички, під час змагань учасники обмотували руки смужками з твердої шкіри, які захищали кулак.
 
Двадцять третя пісня " Іліади " Гомера докладно розповідає про боксерському поєдинку між Евреалом і Епеосом. Відповідно до "Іліаді", бокс був включений микенскими воїнами у змагання на честь померлих. Інша легенда свідчить, що Тесей під час свого правління заснував різновид боксу, в якій два учасники сідали один навпроти одного і били кулаками, поки один з них не вмирав. З закінченням часу поєдинки стали проводитися стоячи, а учасники обмотували руки нижче ліктя.
 
В 688 році до н.е.. бокс був вперше включений в програму 23-х античних Олімпійських ігор.  Прийнято вважати, що творцем правил кулачних поєдинків, відомих в той час як пігмеї (pygme), був Геракл.Існує легенда, що спартанці перед тим, як навчитися володіти мечем і щитом, також проходили школу боксу.
 
 
Змагання в Древній Греції проходили на квадратному майданчику, посипаною піском, а огорожею цього "рингу" були глядачі.  За дотриманням правил стежив суддя - гелладонік. Якщо у встановлений час жоден з учасників не поступався іншому - призначався обмін ударами без захисту. До участі в Олімпіаді допускалися тільки люди, народжені вільними. Тренування проходили в спеціальних школах - палестрах,спортсмени відпрацьовували техніку на мішках (називалися korykos) і щоб уникнути травм під час поєдинків обмотували ременями руки, зап'ястя і іноді груди.
 
 
2. Сучасний бокс
 
2.1. Кулачний бій
 
<gallery>
 
Лубок.jpg
 
</gallery>
 
Кулачний бій "стінка на стінку"
 
 
Друге життя бокс отримав в Англії, де у 1681 р. відбувся перший боксерський матч. Вже з 1698 р. в Англії почалися регулярні змагання. Лондон став центром боксу, куди почали з'їжджатися боксери з усієї країни. Матчі відбувалися здебільшого на відкритому повітрі, без рукавичок і без правил. Матч закінчувався, коли боксер вже не міг продовжувати змагання. Звичайно після падіння суперника на землю, напад був заборонений.
 
 
Одним з перших чемпіонів був Джеймс Фігг, якого було проголошено чемпіоном 1719 року. Він зберігав цей титул протягом 15 років. У 1743 р. один з його учнів — Джек Бротон склав перші правила для цього виду спорту. За правилами в боксі можна було використовувати тільки руки, і не бити суперника нижче пояса. Після того як суперник опинявся на землі і не зміг піднятися протягом 30 секунд, бій мав зупинитися.
 
 
 
3.Правила сучасного боксу.
 
<gallery>
 
Cab719b7c7074b6da54c2f5e8d169055 i-2571.jpg
 
</gallery>
 
Як правило, раунди мають тривалість 3 хвилини (хоча у Великобританії використовувалися і 2-хвилинні раунди). Кожен боксер виходить на ринг з відведеного йому кута, і після кожного раунду він прямує сюди для того, щоб відпочити, отримати поради тренера і необхідну допомогу лікаря. Рефері контролює бій: перебуваючи на рингу, він стежить за поведінкою бійців, відраховувати нокдаун і штрафує за порушення правил. До трьох суддів може знаходитися поряд з рингом для того, щоб привласнювати учасникам бали.
 
 
Учасник бою може стати переможцем, відправивши свого опонента в нокаут. Якщо боксер збитий на землю ударом і доторкаеться землы будь-якою частиною тіла, крім ноги, рефері починає відлік. Якщо протягом 10 секунд він піднімається - бій триває, якщо ні - то він вважається нокаутованим, а його суперник стає переможцем. Також можливий технічний нокаут, якщо спортсмен отримав травму або не може захищатися.
 
Боксерам забороняється наносити удари нижче пояса, тримати один одного, штовхатися, кусатися, плюватися і боротися. Також не можна бити ногою, головою, коліном, і будь-якою  іншою  частиною руки крім стиснутого кулака (ліктем, плечем, передпліччям, зап'ястям, відкритою долонею). Заборонено робити удари в спину, в задню частину шиї і голови і по нирках. Не можна триматися за канат або за суперника під час удару.Якщо клінч - розбивається рефері, обидва бійці перед тим, як нанести удар повинні зробити повний крок назад. Коли один з боксерів знаходиться в нокдауні, другий повинен відійти в нейтральний кут і чекати рішення судді.
 
 
Рефері може карати за порушення правил попередженням, зняттям очок або навіть дискваліфікацією. Умисна дія проти правил, що завдає травму супернику і зупиняє бій, як правило призводить до останньої і самої суворої мірою. Боксер, який отримав випадковий удар нижче пояса може відновити сили протягом 5 хвилин. Якщо після відведеного часу він не готовий продовжити бій, він зізнається нокаутованим. Особливим пунктом правил є випадкове зіткнення головами. Якщо подія відбулася в перші чотири раунди, то бій вважається нічийними, або не відбувся (який саме результат буде обговорюється до бою). Якщо подія відбулася після четвертого раунду, то бій зупиняється, і судді рахують голоси за повні раунди. Навмисне зіткнення головами вважається порушенням і штрафується.
 
 
 
4.Тренування
 
<gallery>
 
383366699.jpg
 
</gallery>
 
Тренування боксерів часто відбуваються в групах. На початку тренування спортсмени розминаються. За вказівкою тренера може проводитися: відпрацювання техніки нанесення ударів, бойових комбінацій, спаринг, відпрацювання техніки в парах або вправи на снарядах (боксерський мішок, груша). Практикуються  вправи на спеціальну фізичну підготовку: вправи зі скакалкою, набивним м'ячем, гирею, грифом від штанги.
 
 
==Висновок==
 
Існує величезна різниця між тим боксом який ми звикли бачити сьогодні і тим який був кілька тисяч років тому. Сам бій був інший, без спеціального одягу, аксесуарів. Стародавні боксери, очевидно не користувалися боксерськими рукавичками, шоломами і всієї сучасної амуніцією. Насправді, бокс не завжди називався боксом. У стародавні грецькі, римські часи, спорт в якому кулаками били опонента називали кулачним боєм. Крім того, правила стародавнього боксу сильно відрізнялися від поширених сьогодні. Бої не ділилися на раунди і поразки як такого не було. Бій тривав до того часу поки один з суперників не відмовлявся від бою і в крайніх випадках до смерті супротивника. Стародавній бокс був більш жорстоким, на відміну від сучасного. Кулаки боксери обмотували смужками шкіри. Стародавні рукавички навіть могли бути з шипами, які доставляли смертельний біль. Такого в сучасному боксі немає.
 
 
 
==Презентація==
 
==Презентація==
 
[[https://drive.google.com/file/d/0B0OuWxFZdWp6NVJudk92S2tIUkE/view?usp=sharing Бокс]]
 
[[https://drive.google.com/file/d/0B0OuWxFZdWp6NVJudk92S2tIUkE/view?usp=sharing Бокс]]

Версія за 14:53, 17 листопада 2015

Презентація

[Бокс]

Корисні ресурси

[[1]] [[2]]