Відмінності між версіями «"Історія розвитку систем опрацювання текстів",Чінчой Валерія, Фізико-математичний факультет, технологічна освіта, 2015 рік»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Матеріали статті)
(Матеріали статті)
Рядок 75: Рядок 75:
  
 
15 грудня 2010 був анонсований вихід Oracle Open Office 3.3.Ця версія стала останньою комерційною версією OpenOffice.
 
15 грудня 2010 був анонсований вихід Oracle Open Office 3.3.Ця версія стала останньою комерційною версією OpenOffice.
 +
 +
 +
4) Adobe PageMaker.
 +
 +
Перша настільна видавнича система, випущена в 1985 році компанією Aldus Корпоратіон.
  
 
==Список використаної літератури==
 
==Список використаної літератури==

Версія за 19:31, 10 листопада 2015

Актуальність статті

У сучасному світі спостерігається безперервний потік інформації,тому сучасній людині необхідно вміти систематизувати і обробляти цю інформацію,для цього застосовують системи опрацювання текстів. Майже кожна людина вміє користуватись комп`ютером,а відповідно повинна і вміти опрацьовувати великі об`єми текстів.

Матеріали статті

  1. Блокнот
  2. Microsoft Word
  3. StarOffice Writer
  4. Adobe PageMaker
  5. Microsoft Office Publisher
  6. Microsoft FrontPage
Класифікація текстових процесорів
241773 html m5334ae08.png

1) Блокнот.

Блокнот (англ. Notepad) - простий текстовий редактор, 

який є частиною операційних систем Microsoft Windows, починаючи з вийшла в 1985 році Windows 1.0.

Блокнот використовує віконний клас EDIT. Аж до вийшла 2000 року Windows ME підтримувалися тільки самі базові функції, багато функцій були доступні тільки з меню, а максимальний розмір файлу становив 64 кілобайти (межа класу EDIT). В даний час редактор підтримує контекстну заміну, гарячі клавіші (наприклад, Ctrl-S для збереження файлу), знятий межа в 64 Кбайт і додана підтримка Юнікоду.

Крім Windows, Блокнот здатний виконуватися також в ReactOS і Wine.

Альтернативою Блокноту є текстовий редактор MS-DOS (EDIT.COM), який можна викликати з командного рядка у вигляді «edit».

Блокнот не здатний коректно працювати з файлами в текстовому форматі Unix, де символом перенесення є байт з кодом 10, на відміну від Windows і DOS, де використовуються байти 13, 10 (див. Статтю Новий рядок).

Існує безліч безкоштовних більш функціональних програм, які заміняють стандартний Блокнот, наприклад: Bred, AkelPad, PSPad, Notepad ++ і Notepad2. Вони були особливо корисні в системах Windows версій 4.x, в яких функціональність Блокнота гранично обмежена.


2) Microsoft Word.

Текстовий процесор, що випускається фірмою Майкрософт,

входить до складу офісного пакету «Microsoft Office». Перша версія, «Multi Tool Word», була написана для Xenix і перенесена під DOS у 1983 році. Пізніше створено версії для Apple Macintosh (1984), Microsoft Windows (1989), SCO UNIX, OS/2.

Microsoft Word багатьом зобов'язаний Bravo — текстовому процесору з оригінальним графічним інтерфейсом, розробленому в дослідницькому центрі «Xerox PARC». Творець Bravo, Чарльз Симоні (Charles Simonyi) залишив PARC в 1981 році. Того ж літа Симоні переманив Броді, з яким разом працював над Bravo.

Перший випуск Word для MS-DOS відбувся в кінці 1983 року. Він був погано прийнятий ринком, продажі знижувала наявність конкуруючого продукту — WordPerfect. Проте версія для Макінтоша, випущена в 1985 році, набула широкого поширення. Через два роки «Word 3.01 для Macintosh» підсилив позиції (версія 3.0 рясніла помилками і швидко була замінена). Як і інше програмне забезпечення для Макінтоша, Word був повністю WYSIWYG-редактором (принцип «What You See Is What You Get» — «маю те, що бачу»).

Хоча MS-DOS і була текстовою операційною системою, позбавленою графічної оболонки, Word для DOS був першим текстовим процесором для IBM РС, який був здатний відображати розмітку тексту, наприклад, напівжирний або курсивний текст в процесі редагування. Проте він все ж таки не був в повному розумінні WYSIWYG-редактором. Інші ж текстові процесори, такі як WordStar і WordPerfect, використовували простий текстовий екран з кодами розмітки, іноді текст був кольоровим.

Проте, оскільки в більшості програмного забезпечення під DOS застосовувалися власні комбінації «гарячих клавіш» для кожної команди, що важко запам'ятовувалися (наприклад, в Word’і для DOS збереження файлу виконувалося по комбінації ESC-T-S) і більшість секретарів уміли користуватися тільки WordPerfect, компанії вельми неохоче переходили на продукти, що конкурували з ним і мали порівняно невеликі переваги.

Перша версія Word для Windows, випущена в 1989 році, продавалася за ціною 500 доларів США. Вона демонструвала вибраний компанією Майкрософт шлях розвитку: як і сама Windows, вона багато що узяла від Macintosh, і використовувала стандартні клавіатурні скорочення (наприклад, CTRL-S для збереження файлу). Після випуску наступного року Windows 3.0 продажі поповзли вгору (Word 1.0 набагато краще працював з Windows 3.0, ніж зі старішими версіями Windows/386 і Windows/286), головний конкурент — WordPerfect — не зміг випустити робочу версію під Windows, що виявилося для нього смертельною помилкою. Версія 2.0 затвердила WinWord на позиції лідера ринку.

У Word для Macintosh ніколи не було серйозних конкурентів, навіть не зважаючи на наявність програм типу Nisus, що надавала можливість виділення декількох незв'язних шматків тексту (що з'явилася тільки в Word 2002 тільки з Office XP) і не зважаючи на думку багатьох користувачів про відсутність кардинальних відмінностей між версіями 3.01, випущеною в 1987 році і версією 5.0, випущеною в 1991. Проте, версія 6.0 для Macintosh, що вийшла в 1994 році, була багатьма сприйнята досить скептично. Це була перша версія без значних відмінностей в коді ядра між версіями під Windows і під Mac. Версія під Windows, що йшла після 2.0, була пронумерована як 6.0 для координації назви версій під різні платформи.

Наступні версії додавали можливостей, що виходять за рамки простого текстового процесора. Інструменти малювання дозволяли виконувати примітивні операції верстки, такі як додавання графіки в документ, хоча, звичайно, спеціалізовані програми для верстки краще справляються з цими завданнями. Впровадження об'єктів, порівняння версій документа, багатомовна підтримка і багато інших можливостей були додані за декілька років, опісля.

Microsoft Word на сьогодні є найпопулярнішим текстовим процесором у вжитку, що зробило його закритий формат документа стандартом, і багато програм конкурентів мають підтримку сумісності з даним форматом. Розширення «.doc» на платформі IBM РС стало синонімом двійкового формату Word 97—2000. Фільтри експорту і імпорту в даний формат присутні в більшості текстових процесорів. Велика частина інформації, потрібної для роботи з даним форматом, здобувається за допомогою зворотного інжинірингу, оскільки велика її частина відсутня у відкритому доступі. Формат документа різних версій Word часто міняється, відмінності бувають досить тонкими. Форматування, що нормально виглядає в останній версії, може не відображатися в старих версіях програми, оскільки зворотна сумісність часто відсутня.

Специфікація двійкового формату файлів Word 97-2007 була опублікована Microsoft у лютому 2008 року. Word 2003 має власний XML-формат, що офіційно використовує публічно документовану схему, названу WordprocessingML, котра доступна у всіх редакціях Word 2003. Apache Jakarta POI — програмна бібліотека, написана на Java, мета якої — надати можливість читання і запису в бінарний формат файлів Microsoft Word.

В Office 2007 Microsoft використовує формат файлів Office Open XML для всіх своїх офісних додатків. Office Open XML в квітні 2008 був стандартизований ISO.

Як і решта застосунків з Microsoft Office, Word може розширювати свої можливості за допомогою використання вбудованої макромови (спочатку використовувався WordBasic, проте з версії Word 97 застосовується VBA — Visual Basic for Applications). Проте це надає широкі можливості для написання вбудовуваних в документи вірусів (так звані «макровіруси»). Найяскравішим прикладом була епідемія хробака Melissa. У зв'язку з цим, багато хто вважає розумною рекомендацію завжди виставляти найвищий рівень налаштувань безпеки при використанні Word. Також бажано використовувати антивірусне програмне забезпечення. Першим вірусом, що заражав документи Microsoft Word, був DMV, створений в грудні 1994 року Дж. Макнамара для демонстрації можливості створення макровірусів. Першим же вірусом, що потрапив в «дику природу» і викликав першу у світі епідемію макровірусів (у липні-серпні 1995), був Concept.

12 серпня 2009 року суд штату Техас заборонив продаж програми Word на території США, в зв’язку з тим що Microsoft незаконно використовує метод читання XML-файлів, патент на який належить канадській компанії i4i


3)StarOffice Writer.

Пропріетарний офісний пакет, розроблений компанією StarDivision.

Перший серйозний аналог офісного пакету Microsoft Office. Став основою для створення OpenOffice.org та інших офісних пакетів на його основі. Первая версия под названием StarOffice 3.0 была выпущена в 1995 году. К тому времени в середине восьмидесятых уже были поставлены на поток такие модули, как StarWriter и StarCalc.

Після покупки Star Division корпорацією Sun Microsystems, восени 1999 року, вихідний код офісного пакету, за винятком закритих пропрієтарних компонентів, був відкритий і 13 жовтня 2000 опублікований у вигляді проекту OpenOffice.org.В червні 2000 року, вже під торговою маркою Sun, вийшов StarOffice 5.2 під MS Windows, Linux і Solaris. Починаючи з версії 6.0, StarOffice виходив на основі OpenOffice.org, з додатковими пропрієтарними компонентами. 27 вересня 2005 вийшла нова версія офісного пакету StarOffice 8.0.17 листопада 2008 вийшла остання версія компанії Sun Microsystems - StarOffice 9.0 Після придбання в 2010 році компанії Sun Microsystems корпорацією Oracle,назва продукту було змінено на Oracle Open Office. Система Oracle Open Office являє собою повнофункціональний офісний комплект високої продуктивності. У даному комплекті використовується формат OpenDocument (ODF) для збереження документів і передбачені функції відкриття, редагування та збереження документів Microsoft Office. Крім усього іншого в офісний пакет Oracle Open Office входить безкоштовний інструмент імпорту та експорту PDF-документів.

15 грудня 2010 був анонсований вихід Oracle Open Office 3.3.Ця версія стала останньою комерційною версією OpenOffice.


4) Adobe PageMaker.

Перша настільна видавнича система, випущена в 1985 році компанією Aldus Корпоратіон.

Список використаної літератури

  1. ...
  2. ...

...

Інтернет ресурси до теми

1) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BD%D0%BE%D1%82_(%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B0)

2) https://uk.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Word

3) https://ru.wikipedia.org/wiki/StarOffice

Додаткові матеріали до теми

Посилання на різні корисні матеріали.

Результати вивчення теми

Посилання на презентації, фотоальбоми та ін.