Відмінності між версіями «Стаття до проекту " Моє рідне місто " Федорченко Олег»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 77: Рядок 77:
  
 
=='''Культура'''==
 
=='''Культура'''==
   
+
  [[Файл:Культура.jpg|right|250px]]
* Культура Ізраїлю це величезний моноліт, що випробував на собі впливи різних епох і традицій, увібрав досвід тисяч поколінь, і за століття завоювань і поневолень що зберіг свій неповторний колорит. Культура Ізраїлю найтіснішим чином пов'язана з релігією, являє собою унікальний сплав звичаю і сучасності. Багата культурна спадщина єврейського народу через історичні обставини, що склалися, зійшла на благодатному грунті багатьох країн світу, і лише мала частина з них народилася на Землі обітованої. Гоніння і жорстокі розправи примусили євреїв розсіятися по всьому світу, і там проявляти свій Геній.
+
* Культура Ізраїлю це величезний моноліт, що випробував на собі впливи різних епох і традицій, увібрав досвід тисяч поколінь, і за століття завоювань і поневолень що зберіг свій неповторний колорит. Культура Ізраїлю найтіснішим чином пов'язана з релігією, являє собою унікальний сплав звичаю і сучасності. Багата культурна спадщина єврейського народу через історичні обставини, що склалися, зійшла на благодатному грунті багатьох країн світу, і лише мала частина з них народилася на Землі обітованої. Гоніння і жорстокі розправи примусили євреїв розсіятися по всьому світу, і там проявляти свій Геній. Але не дивлячись ні на що їм вистачило і той малий історичний відрізок незалежності, що їм дарувала старовину, і за цей період земля Ізраїлю прикрасилася чудовими пам'ятниками єврейської культури. Численні археологічні знахідки на ізраїльській землі дають достовірну інформацію про події минулих століть, серед них стайні царя Соломона в Мегиддо, житлові будинки епохи Ізраїльського царства в Граді Давида (Єрусалим), ритуальні купальні фортеці Масада і свити Мертвого моря - якнайдавнішої єврейської Тори.
Але не дивлячись ні на що їм вистачило і той малий історичний відрізок незалежності, що їм дарувала старовину, і за цей період земля Ізраїлю прикрасилася чудовими пам'ятниками єврейської культури. Численні археологічні знахідки на ізраїльській землі дають достовірну інформацію про події минулих століть, серед них стайні царя Соломона в Мегиддо, житлові будинки епохи Ізраїльського царства в Граді Давида (Єрусалим), ритуальні купальні фортеці Масада і свити Мертвого моря - якнайдавнішої єврейської Тори.
+
  
 
* Культура Ізраїлю - це історія Біблії, кожен камінь, кожна піщинка, кожна крапелька води зберігають в собі пам'ять про ті часи, коли по землі ізраїльською ходили пророки і царювали сильні світу цього. Країна, в якій зосереджені духовні цінності трьох монотеїстських релігій до наших днів зберегла мусульманські мечеті, християнські храми, паломництво до яких не припиняються по нині, є, звичайно і синагоги, і національні іудейські святині - гробниця Маймоніда, що сформулював 13 заповідей іудаїзму, зате за допомогою ворогів, був зруйнований шедевр єврейської архітектури Єрусалимський храм, від якого збереглася лише Західна стіна, нині знаменита як Стіна Плакавши.
 
* Культура Ізраїлю - це історія Біблії, кожен камінь, кожна піщинка, кожна крапелька води зберігають в собі пам'ять про ті часи, коли по землі ізраїльською ходили пророки і царювали сильні світу цього. Країна, в якій зосереджені духовні цінності трьох монотеїстських релігій до наших днів зберегла мусульманські мечеті, християнські храми, паломництво до яких не припиняються по нині, є, звичайно і синагоги, і національні іудейські святині - гробниця Маймоніда, що сформулював 13 заповідей іудаїзму, зате за допомогою ворогів, був зруйнований шедевр єврейської архітектури Єрусалимський храм, від якого збереглася лише Західна стіна, нині знаменита як Стіна Плакавши.

Версія за 10:41, 5 листопада 2015

Так виглядає Тель-Авів на всесвітній карті

Знімок екрана з 2015-10-01 10-02-53.png

Омріяне місто Тель-Авів

GerbTel-Aviv.jpg
Tel Aviv flag.svg.png

Тель-Аві́в—Яфо́ (івр. תֵּל אָבִיב-יָפוֹ‎, араб. تل أبيب - يافا‎, назва міста після об'єднання Тель-Авіва і Яффи), скорочено Тель-Аві́в — друге за розміром і значенням місто Ізраїлю, після Єрусалима. Розташоване на узбережжі Середземного моря. Населення міста — 405,100 тис. осіб (2010). Тель-Авів є центром агломерації Ґуш-Дан із людністю в 3,800,100 осіб.









Історія

Яффа

220px-Geddes Plan for Tel Aviv 1925.jpg

Археологічні розкопки датують основи будівлі башт і брам середньою бронзовою добою. Масивний мур міста і храм, що датується пізньою бронзою, пов'язаний із «народами моря». Знайдені окремі оселі з залізної доби, фараонської, перської і елліністичної діб історії Ізраїлю. Місто вперше згадане в письмових джерелах у зв'язку із завоюванням фараона Єгипту Тутмоса ІІІ-ого 1470 року до Р.Х. Яффа згадується кілька разів у Біблії:


  • місце відправки пророка Йони на кораблі до Таршішу,
  • для означення межі ізраїльського коліна Дана,
  • яко порт, через який доставлялася деревина з Лівану задля побудови Першого Храму в Єрусалимі за царя Соломона.

1099 року хрестоносці Першого хрестового походу взяли Яффу, що була залишена мусульманами. Місто було зміцнено, а гавань — поліпшена. Яффа була головним портом Єрусалимського королівства. 1192 року захоплена Саладином, але відтак відвойована Річардом Левове серце. 1268 року в місті закінчилася ера хрестоносців його взяттям і руйнуванням мамелюками султана Бейбарса. У 16 сторіччі місто перейшло до Оттоманської імперії. 1799 року Наполеон Бонапарт узяв місто. Населення міста становило 1806 року — 2500 мешканців, 1886 року — 17000. Єврейська громада Яффи 1882 року становила 1500 сефардів і ашкеназі.

Тель-Авів Місто Тель-Авів засноване 1909 року на викупленій у бедуїнів землі північніше Яффи. Місто Тель-Авів-Яфо в теперішніх кордонах створене 1949 року шляхом злиття Тель-Авіва, фактично історичного передмістя стародавнього міста Яффа із Яффою.

Назва

З гебрейської мови Тель-Авів означає «Пагорб весни». Назва була обрана з книги пророка Єзекіїль 3:15: «І прийшов я до вигнанців в Тел-Авіві, що сидять при річці Кевар, і там, де вони сидять, сидів і я там серед них сім день остовпілий.» Назва Яфо може походити від гебрейського «краса», або за іншою теорією — від імені Яфет.

Господарство

Тель-Авів є найважливішим транспортним вузлом Ізраїлю, головним пересадковим пунктом для всіх ліній ізраїльських залізниць і автобусних компаній.

Господарство.JPG
  • Залізничний транспорт — Тель-Авів є центром системи залізниць Ізраїлю. Магістраль проходить уздовж східного кордону міста з півночі на південь. Із чотирьох залізничних станцій міста («Тель-Авів — Університет», «Тель-Авів — Центр», «Тель-Авів — Га-Шалом», «Тель-Авів — Га-Гаґана») потяги прямують на південь: (Ашдод, Ашкелон, Беер-Шева), в Єрусалим, Лод, Петах-Тікву і Рішон-ле-Ціон. Цілодобово ходять потяги на північ: (Хайфа, Нагарія), а також в Аеропорт імені Давида Бен-Гуріона і Модіїн.
  • Автобусний транспорт — міський транспорт в Тель-Авіві здійснюється кооперативом «Дан», також є міські лінії компаній «Еґед» і «Кавім», що з'єднують Тель-Авів з найближчими передмістями. Міжміський транспорт здійснюється компанією «Егед» з двох автобусних терміналів — станції Арлозоров у північній частині міста (неподалік залізничного вокзалу Тель-Авів-Центр) і центральної автостанції в південній частині міста (сьогодні є найбільшим автовокзалом у світі).
  • Метро — тривають роботи з прокладання першої лінії легкого метро за маршрутом Бат-Ям — Яффо — Тель-Авів — Рамат-Ґан — Бней-Брак — Петах-Тіква. Відкриття лінії заплановане на 2013 рік.
  • Повітряне сполучення — Аеропорт імені Давида Бен-Гуріона знаходиться на віддалі 10 км від Тель-Авіва, неподалік передмістя Лод, і є головними повітряними воротами Ізраїлю. В межах міста функціонує також міський аеропорт ім. Дова Гоза («Сде-Дов»), що обслуговує внутрішні рейси в Ейлат, Рош-Пінну, Кір'ят-Шмона і Ейн-Ягав, а також військові транспортні рейси на авіабази ВПС Ізраїлю.
  • Автомобільний транспорт — через Тель-Авів проходять різні автомобільні дороги, найважливішою з яких є автомагістраль «Аялон» (шосе № 20), що проходить через східну частину міста з півночі на південь уздовж русла однойменної річки і має 7 розв'язок на території міста. Щодня випробовуючи наплив півмільйона автомобілів, Тель-Авів страждає від транспортного перенасичення.

Туризизм і відпочинок

Туризм.jpg
Відпочинок.jpg

Тель-Авів — міжнародний центр туризму на Середземному морі. У місті 44 готелі з 5800 кімнатами. Для туристів місто прозване «містом, що ніколи не спить». Милують око парки га-Яркон, Меїр, Дубнов, Беґін, Вольфсон, га-Ацмаут; існує мережа бульварів. 17% міста вкрито насадженнями. Музеї: музей Ерец-Їсраель (археологічний і історичний музей), Тель-Авівський музей мистецтв, Бейт-га-Тфуцот (музей діаспори при Тель-Авівському університеті), музей Батей-га-Осеф (військово-історичний музей), музей Пальмах (історія виборювання незалежности Ізраїлю за часів Британського мандату), Тель-Авівський виставковий центр, Тель-Авівська галерея сучасного мистецтва, і багато інших історичних, мистецьких музеїв і галерей.



Освіта

Освіта в Тель-Авіві розпочалася з переїзду гімназії "Герцлія" з Яффо у Тель-Авів у 1909 році, що досі працює на вулиці Жаботинського. У двох ВИШ-ах: Тель-Авівському університеті (заснований 1953 року) і Бар-Іланському університеті у Рамат-Гані навчається близько 50 тис. студентів. Також діє кількоро коледжів.

Культура

Культура.jpg
  • Культура Ізраїлю це величезний моноліт, що випробував на собі впливи різних епох і традицій, увібрав досвід тисяч поколінь, і за століття завоювань і поневолень що зберіг свій неповторний колорит. Культура Ізраїлю найтіснішим чином пов'язана з релігією, являє собою унікальний сплав звичаю і сучасності. Багата культурна спадщина єврейського народу через історичні обставини, що склалися, зійшла на благодатному грунті багатьох країн світу, і лише мала частина з них народилася на Землі обітованої. Гоніння і жорстокі розправи примусили євреїв розсіятися по всьому світу, і там проявляти свій Геній. Але не дивлячись ні на що їм вистачило і той малий історичний відрізок незалежності, що їм дарувала старовину, і за цей період земля Ізраїлю прикрасилася чудовими пам'ятниками єврейської культури. Численні археологічні знахідки на ізраїльській землі дають достовірну інформацію про події минулих століть, серед них стайні царя Соломона в Мегиддо, житлові будинки епохи Ізраїльського царства в Граді Давида (Єрусалим), ритуальні купальні фортеці Масада і свити Мертвого моря - якнайдавнішої єврейської Тори.
  • Культура Ізраїлю - це історія Біблії, кожен камінь, кожна піщинка, кожна крапелька води зберігають в собі пам'ять про ті часи, коли по землі ізраїльською ходили пророки і царювали сильні світу цього. Країна, в якій зосереджені духовні цінності трьох монотеїстських релігій до наших днів зберегла мусульманські мечеті, християнські храми, паломництво до яких не припиняються по нині, є, звичайно і синагоги, і національні іудейські святині - гробниця Маймоніда, що сформулював 13 заповідей іудаїзму, зате за допомогою ворогів, був зруйнований шедевр єврейської архітектури Єрусалимський храм, від якого збереглася лише Західна стіна, нині знаменита як Стіна Плакавши.
  • Культура Ізраїлю - центру світу, де сходилися всі торгові шляхи, це конгломерат вавілонського, єгипетського, римського, візантійського, Османа початку. З утворенням Незалежного Ізраїлю, хвилі іммігрантів зі всього світла, принесли в державу частинку культури тієї країни, вихідцями якої вони були, а іврит став офіційною мовою Ізраїлю.
  • Прибулі репатріанти з надзвичайною пристрастю і ентузіазмом почали відновлювати свою державу, крупні міста стали індустріальними центрами, зі всією необхідною інфраструктурою, з'явилися споруди нової епохи, що гармонійно вписалися в архітектурну зовнішність стародавніх міст: у столиці з'явилася будівля Кнесета, в курортних містах сучасні медичні центри, для молоді відкрилися численні університети, для охочих познайомитися з історієй- організовані сотні музеїв, відкрилися театри, картинні галереї і концертні. Неодмінним атрибутом Ізраїльської культури є кибуци, яких в країні 280.