Відмінності між версіями «Проект з ОІТ та ІФК: "Порівняльна характеристика олімпійського стадіону давньої Греції та сучасного стадіону" - № 11 групи ФФВ, 2015»
3927157 (обговорення • внесок) м |
3927157 (обговорення • внесок) м |
||
Рядок 26: | Рядок 26: | ||
==Результати дослідження== | ==Результати дослідження== | ||
− | Характеристика давньогрецького стадіону. | + | Характеристика давньогрецького та сучасного стадіону. |
Славнозвісний стадіон розташувався на північному сході, під схилами гори Крона з'єднаний з Альтіс 32-метровим тунелем-криптою, через який учасники змагань та судді виходили на нього. Сам стадіон представляв собою утрамбовану і посипану піском майданчик розміром приблизно 214 × 30 м (в деяких джерелах вказується 215 х 31 м.), це власне бігова доріжка, довжиною 192,17 м. Камінь, який позначав старт і фініш, мав довгасту форму з рядом чотиригранних отворів. Під час змагань у ці отвори встромляли високі жердини, від яких стартували учасники так званого подвійного бігу. Місце старту бігунів було викладено кам'яними плитами шириною 80 см . Плити були прорізані поперек двома паралельними дрібними борозенками на відстані приблизно 16 см один від одного, імовірно - для упору ніг бігунів. За торцевим кінцях стадіону в землю були вкопані на відстані 124-141 см один від одного невеликі стовпи з метр заввишки, мабуть розділяли доріжки у місцях старту і фінішу. | Славнозвісний стадіон розташувався на північному сході, під схилами гори Крона з'єднаний з Альтіс 32-метровим тунелем-криптою, через який учасники змагань та судді виходили на нього. Сам стадіон представляв собою утрамбовану і посипану піском майданчик розміром приблизно 214 × 30 м (в деяких джерелах вказується 215 х 31 м.), це власне бігова доріжка, довжиною 192,17 м. Камінь, який позначав старт і фініш, мав довгасту форму з рядом чотиригранних отворів. Під час змагань у ці отвори встромляли високі жердини, від яких стартували учасники так званого подвійного бігу. Місце старту бігунів було викладено кам'яними плитами шириною 80 см . Плити були прорізані поперек двома паралельними дрібними борозенками на відстані приблизно 16 см один від одного, імовірно - для упору ніг бігунів. За торцевим кінцях стадіону в землю були вкопані на відстані 124-141 см один від одного невеликі стовпи з метр заввишки, мабуть розділяли доріжки у місцях старту і фінішу. | ||
Трибун не було, глядачі, а їх набиралося до тис. 45- 50 чоловік, розміщувалися прямо на схилах Кроносского пагорба в наметах, наметах, а то й просто на землі. Для суддів і найбільш знатних гостей було спеціальне мармурове підвищення, де стояли крісла. Стадіон огороджували з трьох боків пологим насипом, а четвертим він впирався у схил Кронової гори. | Трибун не було, глядачі, а їх набиралося до тис. 45- 50 чоловік, розміщувалися прямо на схилах Кроносского пагорба в наметах, наметах, а то й просто на землі. Для суддів і найбільш знатних гостей було спеціальне мармурове підвищення, де стояли крісла. Стадіон огороджували з трьох боків пологим насипом, а четвертим він впирався у схил Кронової гори. |
Версія за 21:08, 24 жовтня 2015
Стародавні і сучасні Олімпіади: за і проти
Додайте логотип проекту
Солопун Анастасія Валеріївна http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:3927157
Зміст
Тема проекту
Порівняльна характеристика олімпійського стадіону давньої Греції та сучасного стадіону.
Проблема дослідження
Проблема дослідження полягає у відмінності в побудові, оформленні та характеристиці давньогрецького олімпійського стадіону від сучасного стадіону для олімпійських ігор.
Гіпотеза дослідження
Гіпотеза дослідження полягає у вдосконаленні характеристик сучасного стадіону для забезпечення комфортності, зручності та видовищності при проведенні олімпійських ігор.
Мета дослідження
Метою дослідження є порівняння давньогрецького олімпійського стадіону із сучасним.
Результати дослідження
Характеристика давньогрецького та сучасного стадіону.
Славнозвісний стадіон розташувався на північному сході, під схилами гори Крона з'єднаний з Альтіс 32-метровим тунелем-криптою, через який учасники змагань та судді виходили на нього. Сам стадіон представляв собою утрамбовану і посипану піском майданчик розміром приблизно 214 × 30 м (в деяких джерелах вказується 215 х 31 м.), це власне бігова доріжка, довжиною 192,17 м. Камінь, який позначав старт і фініш, мав довгасту форму з рядом чотиригранних отворів. Під час змагань у ці отвори встромляли високі жердини, від яких стартували учасники так званого подвійного бігу. Місце старту бігунів було викладено кам'яними плитами шириною 80 см . Плити були прорізані поперек двома паралельними дрібними борозенками на відстані приблизно 16 см один від одного, імовірно - для упору ніг бігунів. За торцевим кінцях стадіону в землю були вкопані на відстані 124-141 см один від одного невеликі стовпи з метр заввишки, мабуть розділяли доріжки у місцях старту і фінішу. Трибун не було, глядачі, а їх набиралося до тис. 45- 50 чоловік, розміщувалися прямо на схилах Кроносского пагорба в наметах, наметах, а то й просто на землі. Для суддів і найбільш знатних гостей було спеціальне мармурове підвищення, де стояли крісла. Стадіон огороджували з трьох боків пологим насипом, а четвертим він впирався у схил Кронової гори.
Панатінаїкос (грец. Παναθηναϊκό στάδιο, або грец. Καλλιμάρμαρο — дослівно «прекрасний мармуровий») — унікальний, єдиний у світі стадіон, побудований із білого мармуру в Афінах. Розташований у районі Каллімармаро, на схід від конгрес - холлу Заппіон та Національного саду. На ньому за ініціативою Евангеліса Заппаса 1896 р. було проведено перші у сучасній історії Олімпійські ігри. Сучасні стадіони вражають оригінальністю архітектури, розмірами, розвиненістю інфраструктури, оснащеністю сучасними технологіями. Але ні один не зможе похвалитися багатою історією, яка обчислюється більш ніж 2000 років. Трибуни даного стадіону мають обриси літери «U».Територія, на якому стоїть стадіон Панатінаїкос, раніше носила назву Жаб'ячого острова. До середини XX століття навпроти входу на стадіон протікала річка Илиссос. Річку загнуздали і відвели від комплексу, сховавши води під проспект Василя Костянтина.
В кінці XIX століття стадіон був відбудований за старою схемою, бо він не зовсім відповідає загально прийнятим стандартам. Глядацьких місць стало менше - всього близько 45 000.
Висновки
Сучасні стадіони значно відрізняються від давньогрецьких розмірами, оформленням, добудовами та ін. Але можна сказати, що в залежності від часу місця та обставин створювались спортивні споруди і з ними починали розвиватись не тільки нові види спорту, а й архітектура і мистецтво.Та люди все ще стараються зберегти тодішні звичаї та правила, поринути у світ відчайдушних та незвичайних грецьких Олімпійських ігор, щоб відчути смак азарту та відваги людей пронесених крізь час.