Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Моє рідне місто" Коломієць Лариса Сергіївна»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
  
'''Львів'''''''Курсивний текст''''- місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та центром Західної України.
+
'''Львів'''- місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та центром Західної України.
  
  

Версія за 11:58, 1 жовтня 2015

Львів- місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та центром Західної України.


Львів заснований королем Данилом Романовичем в середині 13 століття. Близько 1272 року місто стало столицеюГалицько-Волинського князівства. В добу Середньовіччя Львів був важливим торговельним центром. За австрійського панування місто стає осередком українського та польського національно-визвольних рухів. Після розпаду Австро-Угорщини був столицею Західноукраїнської народної республіки. До Другої світової війни належав Польщі, за Пактом Молотова — Ріббентропа анексований Радянським Союзом. З 1991 року перебуває у складі незалежної України.

Назва «Львів» дана місту на честь князя Лева Даниловича, сина засновника Львова Данила Галицького. Протягом своєї історії Львів жодного разу не змінював назви.

Щодо Львова традиційними є багато епітетів. Розповсюдженою є назва «Місто Лева». Час від часу вживаються такі порівняння, назви та словосполучення, як «місто левів», «місто сплячих левів», «Королівське місто», «Перлина корони Європи», «Місто-музей», «столиця Галичини», «маленький Париж», «маленький Відень», «український П'ємонт»,«Бандерштадт», «культурна столиця України» та інші.

Найцікавіші місця Львова:

Домініканський костьол - один із кращих європейських зразків архітектури пізнього бароко XVIII століття. Автором проекту був талановитий архітектор і військовий інженер Ян де Вітте. У 1865 р. за проектом архітектора Юліана Захаровича до костьолу було прибудовано чотириярусну дзвіницю (будівництвом керував інженер Антон Мозер). До костьолу прибудована будівля монастирських келій, перебудована заново і відтворена після пожеж. У цьому будинку в 1707 р. був підписаний договір про союз Росії з Польщею у війні проти Швеції. У домініканському соборі зберігається алебастрова статуя Богородиці Святого Яцека, яку місіонер Яцек Одровонж привіз з Києва до Галича, а потім вона потрапила до Львова. Перед собором облаштовано площа і невеликий сквер. Будівля кам'яна, прямокутна, трьохповерхова, з двома внутрішніми дворами, з коридорною системою планування, типовою для монастирських будівель. У будівлях монастиря і дзвіниці знаходиться Музей історії релігії та атеїзму (сучасна назва - Музей історії релігії) і творче об'єднання «Дзига». У храмі проходять концерти органної музики. У древньому Домініканському костелі з 1997 р. було відновлене богослужіння у храмі Пресвятої Євхаристії Української Греко-католицької Церкви. Зараз у нічний час Домініканський собор підсвічується. У скверику біля Домініканського собору встановлено оригінальний бронзовий пам'ятник художнику Никифору (Никифор Епіфаній Дровняк).



Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

hg
Дата Історична подія
1256 Перша літописна згадка про Львів
1381 Перша документальна згадка про львівську ратушу
1585 Створено школу при Львівському братстві
1591 Засновано друкарню Львівського братства
1661 Засновано Єзуїтську колегію
1776 Початок видання "Gazett d'Leopol", першої газети в Україні
1776 Засновано перший постійно діючий міський театр
1849 Заснoвано Народний дім у Львові
1883 у Львові започатковано перший в Україні міський телефонний зв'язок
1905 створення у Львові першого Українського національного музею
1951 травень Львівський автобусний завод випустив перші в Україні автобуси
29 червня 2002 заснований УГКЦ, Український Католицький Університет
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка