Відмінності між версіями «Завдвння курсу "Основи природознавства"»
Рядок 6: | Рядок 6: | ||
'''Метою викладання ботанічного розділу''' "Основ природознавства" є озброєння майбутніх вчителів початкових класів знаннями, необхідними для проведення уроків природознавства у початкових класах, розкрити необхідність бережливого і раціонального використання рослинних ресурсів Т країни. | '''Метою викладання ботанічного розділу''' "Основ природознавства" є озброєння майбутніх вчителів початкових класів знаннями, необхідними для проведення уроків природознавства у початкових класах, розкрити необхідність бережливого і раціонального використання рослинних ресурсів Т країни. | ||
Глибокі знання майбутнього вчителя початкових класів з Основ ботаніки дозволить закласти у дитини основи біологічних знань, прищепити любов до навколишнього середовища взагалі і рослинного світу - зокрема, до рідного краю. | Глибокі знання майбутнього вчителя початкових класів з Основ ботаніки дозволить закласти у дитини основи біологічних знань, прищепити любов до навколишнього середовища взагалі і рослинного світу - зокрема, до рідного краю. | ||
− | + | Головне місце відводиться тим група рослин, які можуть бути предметом безпосереднього спостереження на екскурсіях, у процесі практичних робіт та польової практики. | |
''Завдання курсу'' полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з короткою історією розвитку ботанічної науки, еволюцією рослинних організмів, різноманітністю їх будови, класифікацією і значенням. Особлива увага студентів звертається на формуючий вплив рослинного світу у навколишньому середовищі. | ''Завдання курсу'' полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з короткою історією розвитку ботанічної науки, еволюцією рослинних організмів, різноманітністю їх будови, класифікацією і значенням. Особлива увага студентів звертається на формуючий вплив рослинного світу у навколишньому середовищі. | ||
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен | У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен |
Поточна версія на 16:40, 15 квітня 2015
Метою зоологічного розділу «Основи природознавства» є ознайомлення студентів з різноманітністю тваринного населення планети, формування цілісного сприйняття структури сучасної фауни та вироблення навичок з дослідження й охорони тваринного світу України. Історично зоологію поділяють на дві частини: «Зоологію безхребетних» та «Зоологію хребетних» тварин. Відповідно до цього в програмі передбачено блок тем присв’ячених вивченню безхребетних та блок з вивчення хребетних тварин. Значне місце приділено висвітленню особливостей організації, будові та функціям органів та систем органів різних груп тварин, проведенню порівняльного аналізу. Також важливим аспектом, якому приділено увагу є особливості життєвих функцій тварин (дихання, живлення, розмноження, розвиток і т.п.), а також відомості щодо екології та філогенії. Метою даного курсу є ознайомлення студентів з різноманітністю тваринного населення планети, формування цілісного сприйняття структури сучасної фауни та вироблення навичок з дослідження й охорони тваринного світу України.
Метою викладання ботанічного розділу "Основ природознавства" є озброєння майбутніх вчителів початкових класів знаннями, необхідними для проведення уроків природознавства у початкових класах, розкрити необхідність бережливого і раціонального використання рослинних ресурсів Т країни.
Глибокі знання майбутнього вчителя початкових класів з Основ ботаніки дозволить закласти у дитини основи біологічних знань, прищепити любов до навколишнього середовища взагалі і рослинного світу - зокрема, до рідного краю.
Головне місце відводиться тим група рослин, які можуть бути предметом безпосереднього спостереження на екскурсіях, у процесі практичних робіт та польової практики.
Завдання курсу полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з короткою історією розвитку ботанічної науки, еволюцією рослинних організмів, різноманітністю їх будови, класифікацією і значенням. Особлива увага студентів звертається на формуючий вплив рослинного світу у навколишньому середовищі.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- особливості будови живого організму рослин;
- життєві форми рослин, рослинні угрупування, сезонні зміни в житті рослин;
- органи рослин, умови проростання насіння.
Орієнтуючись на знання про рослини як частину живої природи, повинні вміти:
- послідовно та цілеспрямовано розвивати спостережливість в учнів за рослинами як в природних, так і в лабораторних умовах на уроках та в позаурочний час з метою формування уявлень про рослину як цілісну систему.
- самостійне планування та виконання найпростіших дослідів з виявлення росту, розвитку та поведінки живих організмів в куточку живої природи та навчально-дослідній ділянці з наступним аналізом на уроках.
- розвивати в учнів здатність самостійно розмножувати рослини відомими способами, доглядати за ними в куточку живої природи та навчально-дослідній ділянці з метою формування бережливого ставлення до природи.
Мета курсу «Основи природознавства» (землезнавство та краєзнавство) полягає у тому, щоб ознайомити майбутніх вчителів початкових класів з короткою історією розвитку географічної науки, засвоїти основні фізико-географічні поняття та вивчити процеси які відбуваються в географічній оболонці Землі.
Особлива увага студентів звертається на вміння користуватися та використовувати у практичній роботі атласи, карти, глобуси, метеоприбори, колекційний матеріал мінералів та гірських порід. формуючий вплив рослинного світу у навколишньому середовищі.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати: про Землю – планету сонячної системи на основі знань про Всесвіт, будову сонячної системи, добове обертання та річний рух Землі навколо Сонця; про зображення земної поверхні на основі знань про план, масштаб, карту, компас; про форми земної поверхні з метою формування в учнів уявлень про їх різноманітність (рівнини, яри, горби, гори) та використовуючи таблиці, муляжі, макети; про зображення земної поверхні на карті, з метою формування уявлень про місце знаходження України
вміти: описувати природні об’єкти, явища, процеси на основі власних спостережень; пояснювати причини різноманітності природних зон України, виявляючи ознаки пристосування рослини і тварин кожної природної зони до умов існування; забезпечувати формування в учнів навичок користування планом, масштабом, картою, компасом, читання умовних позначень на плані та карті, вміння орієнтуватися на місцевості в урочний та позаурочний час; самостійно встановлювати найпростіші зв’язки в природі: неживій, живій, між живою і неживою природою.
Особлива увага студентів звертається на вміння користуватися та використовувати у практичній роботі атласи, карти, глобуси, метеоприбори, колекційний матеріал мінералів та гірських порід. формуючий вплив рослинного світу у навколишньому середовищі.