Відмінності між версіями «Робота з таблицями»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 11: Рядок 11:
  
 
Команди таблиці розташовані в основному меню Таблиця і на панелі інструментів Таблиця.  Коли Ви створюєте таблицю або вибираєте існуючу таблицю, автоматично з'являється панель інструментів Таблиця. Панель інструментів може розташовуватися зверху головного вікна Writer  або може бути пристикована до будь-якої сторони вікна.
 
Команди таблиці розташовані в основному меню Таблиця і на панелі інструментів Таблиця.  Коли Ви створюєте таблицю або вибираєте існуючу таблицю, автоматично з'являється панель інструментів Таблиця. Панель інструментів може розташовуватися зверху головного вікна Writer  або може бути пристикована до будь-якої сторони вікна.
 +
 +
== Вставка нової таблиці з використанням діалогу Вставка таблиці ==
 +
Можете визначити властивості для нової таблиці.
 +
У полі Назва, ви можете ввести інше ім'я, чим OOo, що генерується, за умовчанням для таблиці. Це можливо б до речі у випадку, якщо ви хочете, щоб таблиці відображалися в Навігаторі в певному  порядку.
 +
У розділі Розмір таблиці, визначте початкове число стовпців і рядків для нової таблиці. Ви можете змінити розмір таблиці пізніше, у разі потреби.
 +
У розділі Параметри, налаштуйте початкові характеристики таблиці. При виборі прапорця в цьому розділі діалогу, відбувається наступне.
 +
• Заголовок – визначає перший рядок(и) в таблиці як заголовок. За умовчанням стиль абзацу Заголовок таблиці застосовується до рядків заголовка і таким чином робить текст вирівняним по центру, напівжирним і курсивним. Ви можете змінити зумовлюваний стиль OOo Заголовок таблиці через вікно Стилі і форматування для зміни заданих за умовчанням параметрів.
 +
• Повторити заголовок – Повторює рядок(и) заголовка таблиці нагорі подальших сторінок, якщо таблиця охоплює більш ніж одну сторінку.
 +
Перші ... рядки – Визначають число рядків, які повторюватимуться. За умовчанням – 1.
 +
• Не розбивати таблицю – Перешкоджає таблиці розташовуватися більш чим на одній сторінці. Це може бути корисним, якщо таблиця починається біля кінця сторінки, і виглядала б кращою, якби вся таблиця розташовувалася на наступній сторінці. Якщо таблиця за розміром більш ніж одна сторінка, Ви повинні або зняти цей прапорець або вручну розбити таблицю.
 +
• Обрамлення – Оточує кожен елемент таблиці з межею. Ця межа може бути змінена або видалена пізніше.
 +
 +
== Робота з таблицями ==
 +
 +
 +
== Створення таблиці ==
 +
 +
Кнопка Автоформат відкриває вікно, звідки можна вибрати один з багатьох зумовлених форматів таблиці. Дивися «Автоформатирование таблиц» на сторінці 274 для отримання додаткової інформації.
 +
Після завдання ваших параметрів, натисніть OK. Writer створює таблицю на всю ширину сторінки, зі всіма стовпцями однакової ширини і всіма рядками однакової висоти. Ви можете потім відрегулювати стовпці і рядки, щоб вони відповідали вашим потребам.
 +
Щоб безпосередньо вставити таблицю з параметрами за умовчанням, натисніть на невелику стрілку поряд із значком Таблиця на панелі інструментів Стандартна і виберіть розмір з випадного вікна. Утримуйте клавішу миші в натиснутому положенні переміщаючись над зображенням таблиці поки не досягнете потрібного результату.
 +
Створення вкладених таблиць
 +
У OpenOffice.org 2.0 можна тепер створити таблицю в таблиці (вкладені таблиці). Ця можливість забезпечує набагато більше гнучкості, дозволяючи Вам поміщати додаткову таблицю в елемент основної таблиці. Щоб зробити це, натисніть в елементі існуючої таблиці і використовуйте будь-який з методів, згаданих вище “Вставка нової таблиці”.
 +
Вкладені таблиці - нове у версії 2.0 OpenOffice.org
 +
== Робота з таблицями ==
 +
Створення таблиці
 +
Автозаміна. На вкладці Параметри, зніміть або встановите прапорець Створити таблицю. Ця функція не працює для створення вкладених таблиць.
 +
Форматування таблиці
 +
Параметри за умовчанням
 +
Якщо Ви створюєте таблицю з використанням діалогу Вставка таблиці або значка Таблиця на панелі інструментів Стандартна, то наступні параметри будуть встановлені за умовчанням:
 +
• Осередки в першому рядку використовують стиль абзацу Заголовок таблиці як засіб, в шаблоні за умовчанням, вирівняти текст по центру і встановити шрифт з ознаками напівжирний і курсив.
 +
• Решта осередків використовує стиль абзацу Вміст таблиці, який, в шаблоні за умовчанням, ідентичний стилю абзацу Базовий.
 +
Форматування окремих осередків
 +
Ви можете відформатувати кожен осередок незалежно від інших осередків. Наприклад, Ви можете:
 +
• Форматувати символи – змінити шрифт, стиль шрифту і колір фону.
 +
• Встановити різне значення відступу – коли Ви вибираєте осередок, горизонтальна лінійка показує точки відступів сірими п'ятикутниками. Ви можете легко змінити відступи, натиснувши і перемістивши ці крапки.
 +
• Змінити вирівнювання тексту – наприклад, число може бути вирівняне по правому краю, тоді як текст на іншому рядку в осередку вирівняний по лівому краю або по центру.
 +
Для зміни формату осередку або діапазону осередків:
 +
1) Виділите осередок або діапазон осередків, які будуть змінені. Ви можете вибрати єдиний осередок, клацнувши на ній або вибрати діапазон натиснувши кнопку миші в першому осередку і перемістити мишу в останній осередок, утримуючи кнопку натиснутою, і там відпустити її.
 +
2) Виконаєте клацання правою кнопкою миші на виділенні і виберіть Таблиця, або виберіть Таблиця > Властивості таблиці з рядка меню.
 +
3) З діалогового вікна Оформлення таблиці, виберіть параметри для зміни.

Версія за 12:26, 10 грудня 2009

Таблиця зручний спосіб організації і представлення великої кількості інформації, наприклад:

1. Технічні, фінансові або статистичні звіти; 2. Каталоги продуктів, що показують описи, ціни, особливості і фотографії продуктів; 3. Векселі або рахунки; 4. Списки імен з адресами, віком, професією і іншою інформацією]]. Таблиці часто можуть використовуватися як альтернатива електронним таблицям для організації матеріалу. Таблиця, що хорошо зроблена, може допомогти зрозуміти краще те,про що йде мова. Як зазвичай таблиці використовуються для тексту або чисел, але можна помістити в них інші об'єкти, такі як зображення в осередках. Таблиці також можуть використовуватися як інструмент верстки сторінок для розміщення тексту в області документа замість використання декількох символів табуляції. Наприклад, фірма може підготувати шаблон листа зі своїм логотипом, полями відправник, одержувач, дата і тема правильно поміщеними в таблицю з невидимими межами. Таблиці дуже добре настроюються в OpenOffice.org 2; деякі можливості, які бракувало у версії 1, такі як вкладені таблиці, тепер включені.

Меню і панель інструментів "Таблиця"

Команди таблиці розташовані в основному меню Таблиця і на панелі інструментів Таблиця. Коли Ви створюєте таблицю або вибираєте існуючу таблицю, автоматично з'являється панель інструментів Таблиця. Панель інструментів може розташовуватися зверху головного вікна Writer або може бути пристикована до будь-якої сторони вікна.

Вставка нової таблиці з використанням діалогу Вставка таблиці

Можете визначити властивості для нової таблиці. У полі Назва, ви можете ввести інше ім'я, чим OOo, що генерується, за умовчанням для таблиці. Це можливо б до речі у випадку, якщо ви хочете, щоб таблиці відображалися в Навігаторі в певному порядку. У розділі Розмір таблиці, визначте початкове число стовпців і рядків для нової таблиці. Ви можете змінити розмір таблиці пізніше, у разі потреби. У розділі Параметри, налаштуйте початкові характеристики таблиці. При виборі прапорця в цьому розділі діалогу, відбувається наступне. • Заголовок – визначає перший рядок(и) в таблиці як заголовок. За умовчанням стиль абзацу Заголовок таблиці застосовується до рядків заголовка і таким чином робить текст вирівняним по центру, напівжирним і курсивним. Ви можете змінити зумовлюваний стиль OOo Заголовок таблиці через вікно Стилі і форматування для зміни заданих за умовчанням параметрів. • Повторити заголовок – Повторює рядок(и) заголовка таблиці нагорі подальших сторінок, якщо таблиця охоплює більш ніж одну сторінку. Перші ... рядки – Визначають число рядків, які повторюватимуться. За умовчанням – 1. • Не розбивати таблицю – Перешкоджає таблиці розташовуватися більш чим на одній сторінці. Це може бути корисним, якщо таблиця починається біля кінця сторінки, і виглядала б кращою, якби вся таблиця розташовувалася на наступній сторінці. Якщо таблиця за розміром більш ніж одна сторінка, Ви повинні або зняти цей прапорець або вручну розбити таблицю. • Обрамлення – Оточує кожен елемент таблиці з межею. Ця межа може бути змінена або видалена пізніше.

Робота з таблицями

Створення таблиці

Кнопка Автоформат відкриває вікно, звідки можна вибрати один з багатьох зумовлених форматів таблиці. Дивися «Автоформатирование таблиц» на сторінці 274 для отримання додаткової інформації. Після завдання ваших параметрів, натисніть OK. Writer створює таблицю на всю ширину сторінки, зі всіма стовпцями однакової ширини і всіма рядками однакової висоти. Ви можете потім відрегулювати стовпці і рядки, щоб вони відповідали вашим потребам. Щоб безпосередньо вставити таблицю з параметрами за умовчанням, натисніть на невелику стрілку поряд із значком Таблиця на панелі інструментів Стандартна і виберіть розмір з випадного вікна. Утримуйте клавішу миші в натиснутому положенні переміщаючись над зображенням таблиці поки не досягнете потрібного результату. Створення вкладених таблиць У OpenOffice.org 2.0 можна тепер створити таблицю в таблиці (вкладені таблиці). Ця можливість забезпечує набагато більше гнучкості, дозволяючи Вам поміщати додаткову таблицю в елемент основної таблиці. Щоб зробити це, натисніть в елементі існуючої таблиці і використовуйте будь-який з методів, згаданих вище “Вставка нової таблиці”. Вкладені таблиці - нове у версії 2.0 OpenOffice.org

Робота з таблицями

Створення таблиці Автозаміна. На вкладці Параметри, зніміть або встановите прапорець Створити таблицю. Ця функція не працює для створення вкладених таблиць. Форматування таблиці Параметри за умовчанням Якщо Ви створюєте таблицю з використанням діалогу Вставка таблиці або значка Таблиця на панелі інструментів Стандартна, то наступні параметри будуть встановлені за умовчанням: • Осередки в першому рядку використовують стиль абзацу Заголовок таблиці як засіб, в шаблоні за умовчанням, вирівняти текст по центру і встановити шрифт з ознаками напівжирний і курсив. • Решта осередків використовує стиль абзацу Вміст таблиці, який, в шаблоні за умовчанням, ідентичний стилю абзацу Базовий. Форматування окремих осередків Ви можете відформатувати кожен осередок незалежно від інших осередків. Наприклад, Ви можете: • Форматувати символи – змінити шрифт, стиль шрифту і колір фону. • Встановити різне значення відступу – коли Ви вибираєте осередок, горизонтальна лінійка показує точки відступів сірими п'ятикутниками. Ви можете легко змінити відступи, натиснувши і перемістивши ці крапки. • Змінити вирівнювання тексту – наприклад, число може бути вирівняне по правому краю, тоді як текст на іншому рядку в осередку вирівняний по лівому краю або по центру. Для зміни формату осередку або діапазону осередків: 1) Виділите осередок або діапазон осередків, які будуть змінені. Ви можете вибрати єдиний осередок, клацнувши на ній або вибрати діапазон натиснувши кнопку миші в першому осередку і перемістити мишу в останній осередок, утримуючи кнопку натиснутою, і там відпустити її. 2) Виконаєте клацання правою кнопкою миші на виділенні і виберіть Таблиця, або виберіть Таблиця > Властивості таблиці з рядка меню. 3) З діалогового вікна Оформлення таблиці, виберіть параметри для зміни.