Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Шкільна газета - дізнайся, що відбувається навколо"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Оцінювання)
Рядок 49: Рядок 49:
  
 
[https://docs.google.com/forms/d/1udl8M3yIMunE2lOrZAtVxXOmM1a2ZH9chd1ElfFuRGk/viewform Опитувальник про вивчення суспільної думки з теми навчального проекту "Шкільна газета - дізнайся, що відбувається навколо"]
 
[https://docs.google.com/forms/d/1udl8M3yIMunE2lOrZAtVxXOmM1a2ZH9chd1ElfFuRGk/viewform Опитувальник про вивчення суспільної думки з теми навчального проекту "Шкільна газета - дізнайся, що відбувається навколо"]
 +
 
[https://docs.google.com/forms/d/1udl8M3yIMunE2lOrZAtVxXOmM1a2ZH9chd1ElfFuRGk/viewanalytics Результати опитування]
 
[https://docs.google.com/forms/d/1udl8M3yIMunE2lOrZAtVxXOmM1a2ZH9chd1ElfFuRGk/viewanalytics Результати опитування]
  

Версія за 22:39, 5 лютого 2015

Chalkboard-and-newspaper.jpg

Назва навчальної теми

Шкільна газета - дізнайся, що навколо тебе

Основний та другорядні навчальні предмети

Основний предмет - англійська мова

Головні питання

Ключові питання
  1. Що важливіше: актуальна інформація чи цікава інформація?
Тематичні питання
  1. Без яких професій видавництво газети неможливе?
  2. Якими якостями повинні володіти журналісти та видавці газет?
  3. Які теми слід висвітлювати у шкільній газеті?
  4. Як правильно подати інформацію у газеті?
  5. Який вплив матиме шкільна газета на учнів школи та на престиж школи?
Змістові питання
  1. Що таке публіцистика?
  2. Якого формату має бути шкільна газета?
  3. Між ким повинні розподілятись ролі у створенні та випуску газети?
  4. Якими жанровими стилями журналісти повинні писати статті у шкільній газеті?
  5. Які лексичні прийоми повинен застосовувати журналіст під час написання статті?
  6. Як часто повинна виходити шкільна газета?
  7. Яка повинна бути тематика інтерв’ю та статей у газеті?
  8. Які рубрики мають бути у шкільній газеті?

Вік учнів, клас

Проект розрахований на учнів 15-16 років, які навчаються в 11 класі

Стислий опис проекту

Школа потребує періодичних видань, але це не лише інформаційний вісник або стіннівка, або привітання учнів з перемогами. Зміст шкільної газети – це «очі й думки» кожного мешканця школи. Це коло інтересів дітей, їх переживань, турбот і пошуків, падіння і перемоги, це своєрідний шкільний літопис у друкованому слові. Вміння висловити свої думки у письмовій формі, вміння правильно підібрати необхідну інформацію, розвиток навичок роботи в парах та групі визначає актуальність даного проекту. Основною метою проекту є забезпечення права дитини на вільне висловлювання шляхом створення шкільної газети; проведення прес - центру для юних журналістів та їх навчання; сприяння формуванню і розвитку творчих здібностей дітей та підлітків навчального закладу, шляхом видання шкільної газети; розвиток учнівського самоврядування. Робота в колективі, де в кожного є свої обов’язки та завдання, стимулює учнівську самостійність та ініціативність.

План вивчення теми

Оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про інформацію, процес роботи в групі та процес написання статей відбувається при заповненні ними опитування для визначення навчальних потреб. Під час створення своїх вікі-статей, які ведуть студенти впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форма оцінювання вікі-статей проекту «Шкільна газета - дізнайся, що відбувається навколо», яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Підсумкова оцінка учня за проект визначається, як середнє арифиметичне чотирьох оцінок за 5-бальною системою оцінювання, які в свою чергу переводяться на 12-бальну систему оцінювання: оцінка за тест; оцінка отримана учнем за створення статті; оцінка отримана учнем за створення блогу; оцінка яка виставляється під час захисту учнем свого навчального проекту. Переведення з 5-бальної системи оцінювання на 12-бальну: 3 бали – (4-6)балів 4 бали – (7-9) балів 5 балів – (10-12) балів

Опитувальник про вивчення суспільної думки з теми навчального проекту "Шкільна газета - дізнайся, що відбувається навколо"

Результати опитування

Опитувальник. Публіцистичний стиль.

Діяльність учнів та вчителя

Етапи створення випуску шкільної газети:

1. Підготовчий етап: обговорення редакторською групою. Вивчення проблеми, навчання юних журналістів.

2. Планування.

3. Участь у громадських акціях. Збір інформації. Планування та розподіл обов’язків

4. Створення газетних матеріалів: статей, інтерв’ю, репо­ртажів, новин, фото, малюнків тощо.

5. Обговорення матеріалів на засіданні редакції, з кон­сультантом

6. Комп’ютерний набір матеріалів

7. Редагування матеріалів

8. Перевірка коректором

9. Дизайн. Макетування

10. Друк

11. Розповсюдження

12. Моніторинг

13. Маркетинг (вивчення потреб читачів та суспільної думки)

14. Підведення підсумків

1. Підготовчий етап передбачає зібрання ініціативної групи (активісти шкільного самоврядування, волонтери тощо). Це також може бути підлітковий клуб чи громадська організація школярів, або просто група старшокласників. Доцільно провести заняття і розглянути питання про молодіжну пресу та значення громадянської журналістики. Важливою частиною цього етапу має стати проведення тренінгу „Формування команди”, для проведення якого можна запросити тренерів або шкільного психолога, а також провести рольову гру „Створення шкільної газети” (якою ми уявляємо шкільну газету).

Постановка проблеми. Ситуація обговорюється за “круглим столом” з теми „Право дитини на вільне висловлювання” або “Шкільні проблеми та шляхи їх вирішення”. Увага акцентується на визначенні суспільно важливих проблем, що стосуються школярів, молоді.

Результат етапу: Сформована група старшокласників, що зацікавлені у створенні шкільної газети; підсумками роботи “круглого столу” є визначення існуючих проблем, сфер інтересів підлітків.

2. Ідеї проекту. Зібрання ідей для газети (вісника) можна зробити методом інтелектуального (мозкового) штурму. Пропонуються ідеї щодо форми шкільної газети, її назви, змісту рубрик, роботи редакції тощо. Всі ідеї збираються, записуються, групуються за напрямками.

Результат етапу: Зібрано ідеї для майбутньої газети.

3. Концепція газети. Визначаються цілі газети та її концепція (місія, назва, рубрики, тематика матеріалів, читацька аудиторія).

Результат етапу: Створено концепцію шкільної газети (вісника) в контексті громадянської освіти.

4. Формування редакції: Редакція формується з учасників ініціативної групи, активних волонтерів тощо. Вона складається із редакторської групи (редактор, замісник редактора, члени редакції) і постійних кореспондентів. Дописувачем газети може бути кожен учень школи. Проводиться основний розподіл обов’язків між членами редакції (Див. схему редакції). Для ефективної роботи має бути забезпечена взаємозамінність членів редакції. В процесі вироблення правил роботи редакції приймають участь всі її учасники. І це доцільно зробити на першому засіданні.

Результат етапу: досягнуто чіткого розподілу обов’язків між членами редакції, вироблені правила її роботи.

5. Планування роботи. Для того, щоб робота редакції була успішною та шкільна газета розвивалася, необхідно ретельно спланувати її діяльність. Планування необхідно розпочати з обговорення таких питань: якою має стати шкільна газета, що необхідно для того, щоб її випускати, що є і чого не вистачає; що ми вміємо робити і чому слід навчитися; обговорюються також імовірні загрози та можливості, які надає газета, перспективи її розвитку. Відповіді на ці запитання є початком стратегічного планування, на термін 2 - 3 років.

Стратегічний план складається з наступних розділів: Місія газети; аналіз того, що вже було зроблено (якщо шкільна газета існує певний час); формування образу газети (якою вона має стати в майбутньому); аналіз сильних, слабких сторін та перешкод; стратегія діяльності, що спрямована на подолання перешкод тощо. Плануйте те, що ви в змозі виконати більше ніж на 50% і намагайтеся виконати на всі 100%. Але обов’язково проаналізуйте виконання стратегічного плану і внесіть корективи, якщо потрібно. Крім того вироблення і прийняття коротко строкових планів на місяць або півроку (із зазначенням строків реалізації та відповідальних), а також їх дотримання важливі для ефективної діяльності редакторської групи і успіху шкільної газети. На засіданні редакції приймаються плани й аналізується виконання попередніх.

До обговорення, складання та прийняття планів роботи редакції шкільної газети важливо залучити всіх учасників. Це буде сприяти більш ретельному виконанню запланованих дій та ефективній роботі. На цьому етапі необхідно узгодити умови випуску газети з адміністрацією. Результат етапу: Створено план розвитку шкільної газети, графік роботи тощо.

6. Створення та постійне проведення прес-клубу. До прес-клубу залучаються юні кореспонденти, редактори класних стіннівок, вчителі-консультанти, волонтери тощо. Проведення прес-клубу необхідне для того, щоб підтримувати зв’язок з громадськістю, залучати до роботи в шкільній газеті юних кореспондентів, набути нових ідей та забезпечити прозорість в роботі редакції. В нашому проекті роль прес-клубу виконує “Клуб друзів” шкільного віснику. Учасниками клубу стали випускники, які створювали газету, коли навчалися в школі, студенти, представники громадськості тощо. Такий клуб може стати окремим проектом редакції шкільної газети.

Результат етапу: Створено прес-клуб (клуб друзів) шкільної газети, налагоджено зв’язки з громадськістю.

7. Випуск газети: регулярне створення і розповсюдження. Створення шкільної газети – досить кропітка робота, яка передбачає здійснення певних етапів. Результат етапу: створено і розповсюджено випуск шкільної газети.

8. Організація навчань для юних журналістів та членів редакції.

Важливу роль відіграє навчання підлітків, які займаються створенням матеріалів для шкільної газети. Вони можуть долучатися до існуючих програм, громадських проектів, чи планувати проведення власних просвітницьких проектів, запрошуючи викладачів волонтерів.

З досвіду ми знаємо, що навчання юних журналістів необхідно розпочинати з 5 – 6 класу, тому була проведена літня школа для учнів цього віку, а також запроваджено проведення постійної позакласної роботи.

Результат етапу: юні журналісти оволодівають навичками створення матеріалів для ЗМІ.

9. Моніторинг (відслідковування та корегування).

Відслідковування того, як просувається робота щодо створення газети, або матеріалів наступного випуску. План можна зробити у вигляді таблиці, у якій будуть графи “Заходи”, “Відповідальні”, “Виконання” “Корективи” і вивісити для огляду на стіні. Інформація про те, як виконується план має бути доступною всім членам редакції. При необхідності до плану вносяться корективи.

Результат етапу: організована чітка робота щодо створення шкільної газети.

10. Презентація проекту. Презентація проекту проводиться в різних формах: презентація шкільній громаді, висвітлення в газеті, вона також може бути підготовлена як окремий проект редакції шкільної газети.

Результат етапу: проведено презентацію проекту.

11. Підведення підсумків проекту та його оцінка.

Аналіз сильних та слабких сторін, труднощів. Обговорення результатів роботи, можливих майбутніх проектів.

Результат етапу: Створення плану майбутньої роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Катерина Бідна

Фах, навчальний предмет

Факультет іноземних мов. Спеціальність "Філологія. Мова та література (англійська)"

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні Програма Intel® «Навчання для майбутнього» одна з найбільш масштабних міжнародних освітніх програм корпорації Intel. Ініціатива, проголошена 2000 року лише в деяких штатах США, сьогодні охоплює більше 6 млн. вчителів з понад 50 країн світу. Місія Програми виступати каталізатором реформування світової освіти; сприяти підготовці учнів до економіки знань; сприяти економічному зростанню країн, в яких програма впроваджується. Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.


Дати проведення тренінгу

2-6 лютого 2015 року

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики

Труханова Тетяна Іванівна - викладач кафедри германської філології

Ресурси

1. Сулима М. Мова української газети // Червона преса. 1927. № 3-4.

2. Гладкий М. Мова нашої преси // Червона преса. 1927. № 3-4.

3. Гладкий М. Синтаксис нашої газетної мови // Червона преса. 1927. № 7.

4. Як створити шкільну газету

5. Шкільна газета

6. Створення сучасної газети для школи

7. http://wiki.kspu.kr.ua

8. https://docs.google.com

9. http://ru.wikipedia.org

10. http://www.multitran.ru