Відмінності між версіями «Чорна Н. Портфоліо проекту з країнознавства»
(→Діяльність учнів та вчителя) |
|||
Рядок 98: | Рядок 98: | ||
Далі, учасникам проекту пропонується дослідити дані питання самостійно, посилаючись на подані джерела та додаткову літературу. Координатор контролює пошук теоретичної інформації, на консультаціях допомагає з теоретичною та практичною частинами проекту. Під час роботи над практичною частиною можна запропонувати перегляд короткометражних фільмів, мультфільмів, телепередач, випусків новин. Кінцевою метою проекту має стати написання наукової статті та публікація статті на вікі-сайті. | Далі, учасникам проекту пропонується дослідити дані питання самостійно, посилаючись на подані джерела та додаткову літературу. Координатор контролює пошук теоретичної інформації, на консультаціях допомагає з теоретичною та практичною частинами проекту. Під час роботи над практичною частиною можна запропонувати перегляд короткометражних фільмів, мультфільмів, телепередач, випусків новин. Кінцевою метою проекту має стати написання наукової статті та публікація статті на вікі-сайті. | ||
+ | |||
+ | [[Документ для фасилітації "Карта проекту Бібліотека 21-століття"]] | ||
=<font face="Bookman Old Style" color="orange">Відомості про автора</font>= | =<font face="Bookman Old Style" color="orange">Відомості про автора</font>= |
Версія за 21:16, 5 лютого 2015
Зміст
Назва проекту
Відображення національного стереотипу "ШОТЛАНДЕЦЬ" в американських ЗМІ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- Країнознавство
- Англійська мова
- Культурологія
Головні питання
Ключове питання:
Чи впливають ЗМІ на наше життя?
Тематичні питання:
1. Яку роль відіграють ЗМІ в Вашому житті?
2. Чи "викривлюють" ЗМІ наше бачення навколишньої дійсності?
3. Чи можна скласти враження про народ лише за посередництвом ЗМІ?
Змістові питання:
1. Що таке "ЗМІ", "медіапростір", "стереотип"?
2. Чим відрізняється звичайний стереотип від національного?
3. Яке походження слова "Scot"?
4. Хто такі Groundskeeper Willie, Mr. McKey?
Вік учнів, клас
Студенти ІІІ курсу (19-20 років)
Стислий опис проекту
Національні стереотипи, як поширене культурне явище, формуються під впливом середовища, існують в свідомості представників різних національностей, їх підкріплюють і розвивають засоби масової інформації, в тому числі й медіа.
Основним завданням проекту буде визначення характеру стереотипізації представників шотландського народу в американських ЗМІ. Для цього необхідно виконати такі завдання:
- знайти програму, репортаж, фільм тощо, де головним персонажем виступає виходець із Шотландії;
- визначити головні риси характеру персонажа, його позитивні чи негативні якості, особливості зовнішнього вигляду тощо, які є типовими для шотландців;
- свої висновки представити у вигляді індивідуальної доповіді.
Кінцевим продуктом діяльності студентів будуть нові знання про відображення стереотипу "шотландець" в свідомості американців, тобто про те, як американці уявляють "справжнього" шотландця.
Повний план вивчення теми
Навчальні цілі
Робота над проектом передбачає досягнення таких цілей:
1. вдосконалення навичок збирання та аналізу даних;
2. систематизація знайденої інформації згідно критеріям, запропонованих викладачем;
3. формування фонетичних, лексичних та граматичних навичок з англійської мови;
4. формування уміння виокремлювати найбільш релевантні дані з усіх знайдених;
5. формування активної та творчої особистості;
6. розширення світогляду студентів;
7. вдосконалення умінь чітко та лаконічно висловлювати свої думки;
8. вдосконалення навичок систематизації знайденої інформації у вигляді індивідуальної доповіді.
Опис оцінювання
Використання запитань впродовж вивчення теми для з'ясування розуміння студентами Основних запитань. Визначення попередніх знань студентів щодо теми та того, що саме вони знають про національні стереотипи відбуватиметься при заповнення ними опитувальника. Під час створення своїх індивідуальних доповідей, над матеріалом до яких студенти працюватимуть впродовж вивчення теми, вони будуть здійснювати пошук інформації згідно з критеріями, запропонованми викладачем. Підсумкова оцінка студента за проект визначається, як середнє арифиметичне чотирьох оцінок за 5-бальною системою оцінювання: оцінка за тест; оцінка отримана студентом за створення статті; оцінка отримана ним за створення блогу; оцінка яка виставляється під час захисту студентом свого навчального проекту.
Діяльність учнів та вчителя
Робота в проекті починається із бесіди «Відображення національного стереотипу "шотландець" а американських ЗМІ», під час якої перед учасниками проекту ставляться запитання і демонструється презентація. Студенти ознайомлюються з презентацією та обговорюють питання поставленої проблеми, потім знайомляться з планом виконання роботи і обговорюють власне дослідження. Також, учасникам пропонується пройти опитування, що допоможе викладачеві дізнатися про рівень зацікавленості студентів цією темою. Також це опитування можна проводити упродовж вивчення курсу для фасилітації.
- Шо таке стереотип?
- Які є види стереотипів?
- Чому важливо знати стереотипні уявлення одного народу про інший?
- Чому існують національні стереотипи?
- Чи відрізняється сприйняття шотландців американцями від їх сприйняття українцями? Як?
- Чи можна вважати стереотип надійним джерелом інформації про представника того чи іншого народу? Чому?
- Чи можна визначити темперамент та характер людини опираючись на стереотипні уявлення про її народ?
Далі, учасникам проекту пропонується дослідити дані питання самостійно, посилаючись на подані джерела та додаткову літературу. Координатор контролює пошук теоретичної інформації, на консультаціях допомагає з теоретичною та практичною частинами проекту. Під час роботи над практичною частиною можна запропонувати перегляд короткометражних фільмів, мультфільмів, телепередач, випусків новин. Кінцевою метою проекту має стати написання наукової статті та публікація статті на вікі-сайті.
Документ для фасилітації "Карта проекту Бібліотека 21-століття"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Чорна Наталія
Фах, навчальний предмет
Факультет іноземних мов. Спеціальність: мова і література (англійська)
Навчальний заклад
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Місто, район, область
Кіровоград
Контактні дані
Відомості про тренінг
Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні
Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцаті модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
З 2 лютого по 6 лютого 2014 року
Місце проведення тренінгу
м. Кіровоград, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Тренери
Копотій Вікторія Володимирівна - викладач кафедри інформатики Труханова Тетяна Іванівна - доцент кафедри германської філології